چگونه از ChatGPT در ارزدیجیتال استفاده کنیم؟ + پرامپت کاربردی

۱۳ مرداد ۱۴۰۲
چگونه از ChatGPT در ارزهای دیجیتال استفاده کنیم؟

ما در اینجا میخواهیم با کمک ChatGPT  تحقیق مناسبی در زمینه ارزدیجیتال انجام دهیم و شما را در مسیر فهم بهتر بازار ارز دیجیتال یاری کنیم. این راهنما کمک می کند تا هر چه بهتر از ChatGPT به عنوان یک دستیار هوشمند، در تحقیقات خود استفاده کنید. چه تازه کار باشید یا تریدر حرفه ای، این راهنما قدم به قدم شما را در درک بازار ارز دیجیتال هدایت می کند. با ما همراه باشید تا نحوه کار با این دستیار هوشمند را بیاموزید و تحقیقات خود را سریع تر و دقیق تر کنید.

آیا برای ارزهای دیجیتال نیاز به ChatGPT پولی داریم؟

نسخه رایگان ChatGPT با استفاده از GPT-3.5 قدرت گرفته است، در حالی که نسخه پریمیوم آن (ChatGPT Plus) با استفاده از GPT-4 کار می کند. این مدل بسیار قدرتمندتر است و دارای ویژگی های اضافی است که برخی از آنها به خصوص برای تحقیق در زمینه ارز دیجیتال مفید هستند.

برای تحقیقات سبک، نسخه رایگان ChatGPT احتمالاً برای اکثر کاربران کافی خواهد بود. اما برای کسانی که می خواهند تحقیقات عمیقی با اطلاعات آخرین روز انجام دهند، ChatGPT Plus یک خرید ارزشمند است.

به یاد داشته باشید، ChatGPT همیشه دقیق نیست و نباید برای مشاوره مالی مستقیم استفاده شود. بیایید نگاهی به برخی از کارهایی که ChatGPT می تواند به عنوان یک تحلیلگر  رمزارز انجام دهد، بیندازیم.

در ادامه مهمترین کاربرد های ChatGPT را در ارزهای دیجیتال مطرح میکنیم:

ربات

بررسی اجمالی پروژه های جدید

به احتمال زیاد قدرتمندترین ویژگی ChatGPT توانایی خلاصه سازی اطلاعات و استخراج نکات کلیدی از متن و داده هایی است که به آن ارائه می شود. این ویژگی می تواند به شما کمک کند تا متن ها و مطالب پیچیده و جامع مانند وایت پیپر، پست های وبلاگ، ورودی های ویکی را به اطلاعات مهمترین ساده کنید. علاوه بر این، شما می توانید به ChatGPT بگویید که نقش یک تحلیلگر مالی حرفه ای متخصص در رمزارزها را بر عهده بگیرد یا خود را به عنوان یک معامله گر میم کوین ها و شت کوین ها و سرمایه گذاری های کوتاه مدت تخصص دارد، جا بزند.

پرامپت بررسی اجمالی پروژه های جدید در ChatGPT :

Summarize New Projects

پرامپت Summarize New Projects

انجام تحلیل بنیادی

بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران رمزارز علاقه مند به بررسی بنیاد یک پروژه هستند و به عوامل ذاتی می نگرند که می تواند ارزش و پایداری طولانی مدت آن را تحت تاثیر قرار دهد. عواملی مانند پتانسیل مخرب، مناسب بودن محصول ، وضعیت بازار، نقاط فروش منحصر به فرد و مزایای رقابتی پروژه که به طور مفصل در مقاله  تحلیل فاندامنتال چیست؟ چگونه یک ارز دیجیتال را تحلیل کنیم؟ معرفی کردیم.

این یک فرآیند زمانبر است، که معمولاً نیازمند جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف و ارزیابی در مورد نککات کلیدی است. خوشبختانه، ChatGPT می تواند برای ساده سازی این فرآیند به شدت موثر باشد. با وادار کردن ChatGPT به ایفای نقش یک تحلیلگر بنیادی کهنه کار، شما می توانید زوایای جدیدی از تحلیلگری را کشف کنید.

پرامپت انجام تحلیل بنیادی در ChatGPT :

Perform Fundamental Analysis

پرامپت انجام تحلیل بنیادی در ChatGPT

ارزیابی توکنومیکس و مدل حاکمیت یک پروژه

وضعیت توکنومیکس توکن یک پروژه برای سرمایه گذاران بسیار مهم است تا تقاضا و تامین توکن را درک کنند. با تجزیه و تحلیل تامین توکن یک پروژه، برنامه انتشار، کاربرد، تقاضا، توزیع و حاکمیت، ChatGPT می تواند بینش های ارزشمندی را درباره ارزش ها و چشم انداز یک پروژه در بلند مدت ارائه دهد.
ChatGPT همچنین می تواند به ارزیابی مدل حاکمیت یک پروژه کمک کند. با پرسیدن سوالات خاص و ارائه داده های مربوطه، ChatGPT می تواند درک عمیق تری از مدیریت خزانه، فرآیندهای تصمیم گیری در مورد یک پروژه ارائه دهد. حالا، بیایید به مراحل استفاده از ChatGPT برای تحقیق در رمزارز بپردازیم.

گام صفر: شروع کار با ChatGPT

شما باید محیط را برای ChatGPT تنظیم کنید تا به مطلوب ترین نتایج برسید. مثلاً میتوانید با کمک این رشته توییت به نتایج مطلوب تری برسید. شما همچنین می توانید وایت پیپر، اسناد یا اطلاعات پروژه مرتبط را در پنجره ChatGPT کپی و پیست کنید. GPT4 و سایر دستیاران هوش مصنوعی با قابلیت مرور هم می توانند صفحات پیوندها را بخوانند. با انجام این کار، ChatGPT می تواند منابع ارائه شده برای جمع آوری اطلاعات و تحلیل های معنادار را مرور کند. به یاد داشته باشید، ورودی داده های بهتر منجر به بینش های مرتبط تر، قابل اعتماد تر و پیشرفته تر می شود.

گام اول: بازبینی پروتکل های رمزارز با ChatGPT

درک محکم از اصول یک پروژه و پروتکل های زیرین برای انجام تحقیقات موثر رمزارز بسیار حیاتی است. برای استفاده بهتر از ChatGPT، سوالات خاصی را بپرسید تا اطلاعات ضروری متناسب با اهداف تحقیقات خود را بدست آورید. برای این منظور بهتر است ربات را با مشکل و راه حل آشنا کنید. راهنمایی های هدفمند اجازه می دهد تا ChatGPT تحلیلی روشن و مختصر از اهداف اصلی پروژه ارائه دهد. برای مثال مورد زیر را ببینید:

“مشکلی که پروژه رمزارز X قصد حل کردن آن را دارد چیست و چگونه قرار است این موضوع را مدیریت کند؟”

با پرسش بالا شما میتوانید هدف اصلی پروژه رابا اسنادی مثل وایت پیپر درک کنید.

فناوری و پروتکل ها

ChatGPT همچنین می تواند به شما کمک کند که مفاهیم فنی پیچیده را با ارائه توضیحات به زبان ساده درک کنید. شما همچنین می توانید برای روشن کردن بیشتر موارد فنی یک پروژه، درخواست مثال بزنید. مثال راهنمایی:

“توضیح دهید چگونه مکانیزم توافق blockchain X کار می کند و مثالی از چگونگی کمک آن به حفظ امنیت شبکه ارائه دهید.”

پس زمینه تیم و تجربه

تخصص و تجربیات قبلی بنیانگذاران پروژه و اعضای اصلی می تواند بینشی در مورد پتانسیل موفقیت پروژه ارائه دهد. راهنمایی هایی را تهیه کنید تا اطلاعاتی درباره اعضای تیم و تجربه آنها در این زمینه جمع آوری کنید. مثال راهنمایی:

“بررسی کلی از تیم پشت پروژه رمزارز X را ارائه دهید، مهارت ها و دستاوردهای آنها در فضای رمزارز را برجسته کنید.”

گام دوم: تجزیه و تحلیل توکنومیکس با ChatGPT

ChatGPT می تواند به طور موثر توکنومیکس یک پروژه را تجزیه و تحلیل کند و بینش های لازم را برای شما فراهم کند.

تامین توکن و برنامه انتشار
برای شکل دادن به یک نظر آگاهانه در مورد ارزش بازار بالقوه یک پروژه، حیاتی است که تامین کل( total supply) توکن، تامین در حال گردش ( circulating supply) و برنامه انتشار( emission) را درک کنید. مثال راهنمایی:

“تامین کل، تامین در حال گردش، و برنامه انتشار برای توکن X چیست؟”

کاربرد و تقاضای توکن
توکن ها می توانند کاربردهای مختلفی داشته باشند، مانند حاکمیت، staking یا ارائه دسترسی به خدمات پلتفرم. ChatGPT می تواند به شما کمک کند براحتی به کاربردهای مختلف مرتبط با توکن های یک پروژه بپردازید. مثال راهنمایی:

“توکن X چگونه درون اکوسیستم خود عمل می کند؟ کاربردهای اصلی آن و عوامل محرک تقاضای آن چیست؟”

توزیع توکن و حاکمیت
توزیع توکن منصفانه و شفاف می تواند از اعمال نفوذ نهنگ ها جلوگیری کند. مثال راهنمایی:

“توکن های پروژه X چگونه توزیع می شوند و آیا آنها نقشی در حاکمیت پروژه ایفا می کنند؟”

گام سوم: ارزیابی مشارکت در جامعه و فعالیت توسعه با ChatGPT

احساسات بازار و مشارکت جامعه عوامل بسیار مهمی هستند، زیرا هایپ یک پروژه حداقل به اندازه اصول آن مهم است. ChatGPT می تواند به شما کمک کند حضور رسانه ای یک پروژه را تجزیه و تحلیل کنید.

حضور در رسانه های اجتماعی

فعالیت قوی در رسانه های اجتماعی کلید رشد آینده است. شما می توانید از ChatGPT بخواهید که پروفایل های رسانه اجتماعی پروژه را بررسی کند و حضور آن را در سطوح مختلف بررسی کند. مثال راهنمایی:

“خلاصه ای از حضور در رسانه های اجتماعی برای پروژه X ارائه دهید، با توضیح در مورد مقدار مشارکت آن در پلتفرم هایی مانند توییتر، ردیت و تلگرام.”

فعالیت توسعه

توسعه مداوم نشانه ای مثبت برای تعهد پروژه به تحقق اهداف خود است. برای ارزیابی فعالیت توسعه یک پروژه، می توانید از ChatGPT بخواهید که مخزن GitHub آن یا سایر منابعی که پیشرفت تیم را نشان می دهد را تجزیه و تحلیل کند. مثال راهنمایی:

“فعالیت توسعه پروژه X را خلاصه کنید، از جمله میزان commits و مشارکت آن در GitHub.”

پوشش رسانه ای و شراکت ها

پوشش رسانه ای و شراکت های استراتژیک با سرمایه گذاران می تواند تأثیر قابل توجهی در احساسات بازار و اعتبار یک پروژه داشته باشد. شراکت های برقرار شده خوب می توانند قدرت یک پروژه را افزایش دهند. مثال راهنمایی:

“هرگونه شراکت، همکاری و پوشش رسانه ای قابل توجه را که درگیر پروژه رمزنگاری X است، فهرست کنید.”

چگونه از ChatGPT در ارزهای دیجیتال استفاده کنیم؟

گام ۴: تجزیه و تحلیل مدل حاکمیت با ChatGPT

حاکمیت پروتکل تأثیر بسیاری بر موفقیت و پایداری طولانی مدت پروژه های رمزنگاری دارد. ChatGPT می تواند به شما کمک کند تا سیستم حکومت یک پروژه را تجزیه و تحلیل کنید و قدرت نهنگ ها و اینکه چقدر یک پروژه متمرکز است را درک کنید.
مثال راهنمایی:

“میزان نقش on-chain و off-chain در پروژه X را توضیح دهید و نحوه تأثیر آنها بر فرایندهای تصمیم گیری و مشارکت دارندگان توکن را بیان کنید.”

گام ۵: ارزش گذاری یک پروتکل رمزنگاری با ChatGPT
معیارهای مالی مانند ارزش کل قفل شده (TVL)، عرضه در گردش، میزان عرضه کل و کارمزد یا درآمد ایجاد شده می توانند اطلاعاتی را در مورد عملکرد و پتانسیل سرمایه گذاری یک پروژه ارائه دهند. ChatGPT می تواند این معیارها را تجزیه و تحلیل کند و درک عمیق تری از وضعیت مالی پروژه را ارائه دهد. شما می توانید به ChatGPT داده هایی را از ابزارهای تجزیه و تحلیل ارائه دهید تا یک پروتکل را ارزش گذاری کنید. مثال راهنمایی:
“بر اساس اعداد ارائه شده برای توکن X، تجزیه و تحلیل کنید که آیا سرمایه گذاری بر این توکن خوب است یا نه.”

جمع بندی

ChatGPT، Bard و Bing (که همگی ربات های هوش مصنوعی هستند) می توانند به شما کمک کنند تا در وقت خود برای تحقیقات رمز ارزی به شدت صرفه جویی کنید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «چگونه از ChatGPT در ارزدیجیتال استفاده کنیم؟ + پرامپت کاربردی» با ما درمیان بگذارید.

منبع:coinmarketcap
10 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *