۱۳ تریدر و سرمایه‌گذار برتر ارزهای دیجیتال در دنیا چه کسانی هستند؟

۳۰ آبان ۱۴۰۲
ثروتمندترین تریدرهای دنیا

عصر ارزهای دیجیتال با بیت کوین آغاز شد، زمانی که گروه کوچکی از افراد متوجه شدند که می توانند بدون هیچ گونه مقرراتی به صورت آنلاین خرید و فروش کنند. در مراحل اولیه، تجارت پر از ریسک و بدون نظارت بود. از سال ۲۰۰۹، بسیاری از چیزها تغییر کرده است، از جمله قوانین بازی. اما بدون روده درازی میخواهیم به سراغ لیست موفق ترین و پولدارترین تریدر های دنیا برویم:

معرفی تریدر و سرمایه‌گذار برتر ارزهای دیجیتال در دنیا

با وجود تعداد زیاد رهبران فکری ارزهای دیجیتال که در این صنعت ثروتی به دست آورده اند و از پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن بینش خود استفاده می کنند، محدود کردن لیست به ۱۳ ثروتمندترین معامله گر ارزهای دیجیتال برای پیگیری دشوار بود. ما برترین معامله گران ارزهای دیجیتال را انتخاب کرده ایم که می توانید آنها را در پلتفرم هایی مانند توییتر و یوتیوب دنبال کنید.

ثروتمندترین فرد دنیای ارزدیجیتال – ژانگ پنگ ژائو (ثروت خالص ۹۶.۵ میلیارد دلار)

ژانگ پنگ ژائو

مدیرعامل Binance یکی از ثروتمندترین بازیگران دنیای ارزهای دیجیتال است. Zhao از سنین پایین به فناوری و علوم کامپیوتر علاقه مند است. پس از فروش آپارتمان خود در سال ۲۰۱۴، او مبلغ زیادی پول را ریسک کرد و در تجارت خود سرمایه گذاری کرد زیرا به سودآور بودن پروژه اعتقاد داشت.

امروزه Binance بیش از ۹۰ میلیون کاربر و بیش از ۶۰۰ ارز دیجیتال دارد. این پروژه درآمد چشمگیری برای مدیرعامل ایجاد می کند که حدود ۳۰ درصد از شرکت را در اختیار دارد.

ساتوشی ناکاموتو (ثروت خالص ۴۵.۸ میلیارد دلار)

متأسفانه، یکی از مرموزترین چهره‌های دنیای ارزهای دیجیتال، به طور رسمی در توییتر در دسترس نیست. با این حال، ما نمی توانستیم این فرصت را از دست بدهیم تا مغز متفکر پشت توسعه بیت کوین را در این فهرست از ۱۳ ثروتمندترین معامله گر ارزهای دیجیتال جهان معرفی کنیم. توسعه بیت کوین در سال ۲۰۰۹ آغاز شد، اگرچه توسعه دهندگان خاص این ارز دیجیتال هنوز مشخص نیستند. ساتوشی پایگاه داده بلاک چین را ایجاد کرد و در اجرای اولیه آن مشارکت داشت. اعتقاد بر این است که ساتوشی وایت پیپر بیت کوین را طراحی کرده است که از محبوبیت زیادی در بین سرمایه گذاران برخوردار است.

برایان آرمسترانگ (ثروت خالص ۱۰.۴ میلیارد دلار)

Brian Armstrong یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Coinbase است. این شرکت دارای بازار عظیمی در ایالات متحده است و سالانه درآمدی بالغ بر ۱ میلیارد دلار در اقتصاد ایالات متحده ایجاد می کند. Armstrong مالک حدود ۲۰ درصد از ارزهای دیجیتال Coinbase است. در مصاحبه اخیر با Forbes، این معامله گر برتر ارزهای دیجیتال بر اهمیت مشارکت فعال کاربران در ارزهای دیجیتال به عنوان معیاری برای بهبود اقتصاد تاکید کرد.

کریس لارسن (ثروت خالص ۶ میلیارد دلار)

کریس لارسن

کریس لارسن یکی از بنیانگذاران ریپل و رئیس اجرایی آن است. او یک بازیگر فعال در دنیای تجارت بوده است و در لیست ۱۳ ثروتمندترین معامله گر ارزهای دیجیتال جهان قرار گرفته است. کریس لارسن ۱۷ درصد از سهام ریپل را در اختیار دارد که تأثیر زیادی بر بازار ارزهای دیجیتال دارد.

تایلر وینکلیوس (ثروت خالص ۵.۳ میلیارد دلار)

تایلر وینکلواس نفر بعدی در لیست ۱۳ ثروتمندترین معامله گر ارزهای دیجیتال جهان است. او یک بازیگر اصلی در دنیای ارزهای دیجیتال و مدیرعامل صرافی ارزهای دیجیتال جمینی است. این دانشجوی دانشگاه هاروارد در رشته اقتصاد تحصیل کرد و نقش مهمی در مدیریت وجوه در پروژه های ارزهای دیجیتال خود ایفا کرده است.

کمرون وینکلوس (ثروت خالص ۵.۳ میلیارد دلار)

کامرون وینکلواس و برادر دوقلوی او تایلر وینکلواس، HarvardConnection را تأسیس کردند. این برادران مدرک اقتصاد گرفتند و به خاطر شکایت از مدیرعامل فیس بوک، مارک زاکربرگ، که او را متهم به سرقت ایده فیس بوک کردند، شناخته شده اند. آنها این پرونده را برنده شدند و مبلغی را که از آن دریافت کردند در بیت کوین سرمایه گذاری کردند.

مایک نووگراتز (ثروت خالص ۵ میلیارد دلار)

Mike Novogratz

مایک نووگراتز مدیرعامل Galaxy Investment Partners است. حدود ۸۵ درصد از درآمد او از صنعت ارزهای دیجیتال به دست می آید. نووگراتز به سیاست آمریکایی علاقه مند است و از دلایل دموکرات ها حمایت می کند.

جوزف لوبین (ثروت خالص ۵ میلیارد دلار)

Joseph Lubin

جوزف لوبین یکی از بنیانگذاران اتریوم و یکی از اعضای پروژه Consensys است. او یک کارآفرین است که EthSuisse، یک شرکت ارز دیجیتال در سوئیس را راه اندازی کرد. لوبین به لطف دانش گسترده خود در زمینه فناوری، تخصص در تأیید نرم افزار در سازمان را دارد. او همچنین راه حل های صنعت بلاکچین را بررسی می کند.

میکری ژان(ثروت خالص ۳.۲ میلیارد دلار)

Micree Zhan

میکری ژان مدیرعامل Bitmain Technologies است. او یک مهندس الکترونیک معروف است که تراشه رایانه ای را اختراع کرده است که اپراتورهای بیت کوین از آن استفاده می کنند. Bitmain Technologies یک شرکت چینی است که به عنوان بزرگترین شرکت تجاری استخراج ارز دیجیتال شناخته می شود. این شرکت استخراج کنندگان تراشه ASIC می فروشد که عمدتا در بازار چین استفاده می شود.

ویتالیک بوترین (ثروت خالص بیش از ۱ میلیارد دلار)

Vitalik Buterin

بنیانگذار اتریوم یکی از جوان‌ترین میلیاردرهای ارزهای دیجیتال در جهان است. ویتالیک بوترین همچنین به عنوان نویسنده و توسعه‌دهنده در انجمن بیت‌کوین درگیر بوده و یکی از بنیان‌گذاران مجله بیت‌کوین است.

او نظرات جالبی در مورد ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین را با جامعه بیش از ۳.۹ میلیون دنبال کننده توییتر خود به اشتراک می گذارد. اگر از حساب او در این پلتفرم بازدید کنید، با بررسی های متعدد، مقالات و سایر نوشته های ارزشمند در مورد ارزهای دیجیتال مواجه خواهید شد که به ویژه برای کسانی که می خواهند ارزهای دیجیتال و بلاکچین را بهتر درک کنند مفید است.

متیو روزاک (ثروت خالص بیش از ۱ میلیارد دلار)

Matthew Roszak

متیو روزاک، پیشرو در زمینه بلاک چین، با تأسیس Bloq، شرکتی که به بانک ها در ذخیره امن ارزهای دیجیتال کمک می کند و تراکنش های استیبل کوین را برای مشاغل تسهیل می کند، نامی برای خود دست و پا کرد و ثروتی بالغ بر ۱ میلیارد دلار به دست آورد.

روزاک قبل از آن، در دهه های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ در زمینه سرمایه گذاری ریسک پذیر و کارآفرینی فعالیت می کرد. با این حال، او در اواسط دهه ۲۰۰۰ با مشکلات قانونی ناشی از اتهامات معاملات داخلی مواجه شد که در نهایت حل و فصل شد.

به گزارش فوربس، روزاک با ورود زودهنگام به دنیای ارزهای دیجیتال و ساختن دقیق سبد سرمایه گذاری خود از سال ۲۰۱۲، دوراندیشی قابل توجهی نشان داد. از آن زمان، او فراز و نشیب های این صنعت جذاب را از نزدیک تجربه کرده است.

فرید ارسام (ثروت خالص بیش از ۱.۱ میلیارد دلار)

سفر فرید ارسام به دنیای ارزهای دیجیتال با ثروت خالص ۱.۱ میلیارد دلاری، از علاقه او به بازی محبوب World of Warcraft آغاز شد. او از طریق این قلمرو مجازی، برای اولین بار با مفهوم ارزهای دیجیتال آشنا شد و همین امر کنجکاوی او را برانگیخت و مسیر شغل قابل توجه او را هموار کرد.

در سال ۲۰۱۲، ارسام برای تأسیس Coinbase با Brian Armstrong همکاری کرد. Coinbase یک شرکت پیشگام بود که در نهایت به بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده تبدیل شد. آنها با هم مأموریتی را برای متحول کردن نحوه تعامل و درک مردم از دارایی های دیجیتال آغاز کردند.

اگرچه ارسام در سال ۲۰۱۷ با Coinbase خداحافظی کرد، اما او همچنان سهم قابل توجهی ۶ درصدی در این شرکت دارد و در هیئت مدیره آن تأثیرگذار است. او علیرغم ترک Coinbase، در سال ۲۰۱۸ با تأسیس Paradigm، یک شرکت سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال که همچنان به شکل دادن آینده این صنعت ادامه می دهد، به تلاش های خود ادامه داد.

نیکیل ویشناتان (ثروت خالص بیش از ۱.۸ میلیارد دلار)

Nikil Viswanathan

نیکیل ویشناتان با ثروت خالص بیش از ۱.۸ میلیارد دلار، به عنوان یک چهره برجسته در حوزه فناوری ظاهر شد. در سال ۲۰۲۰، او با Joe Lau برای تأسیس Alchemy، شرکتی پیشگام که نرم‌افزارش به عنوان زیربنای حیاتی برای بسیاری از شرکت‌های بلاک چین و Web3 عمل می‌کند، همکاری کرد. امروزه، Alchemy یک منبع ضروری است که هزاران نفر در این صنعت به آن اعتماد دارند.

قبل از ورود خود به Alchemy، ویشناتان و Lau، هر دو فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد، با ایجاد Down to Lunch، قدرت نوآوری خود را نشان دادند. این برنامه ملاقات انقلابی، رشد شگفت انگیزی را تجربه کرد و حتی در یک مقطع به وضعیت مطلوب شماره یک برنامه در App Store دست یافت. نبوغ و مهارت آنها در توسعه راه حل های پیشرفته از طریق این دستاورد قابل توجه آشکار شد.

سفر ویشناتان، قدرت بهره گیری از نوآوری فناورانه برای شکل دادن به چشم انداز عصر دیجیتال را نشان می دهد. او از طریق Alchemy، رشد شرکت های متعددی را پیش برده و خود را به عنوان یک رهبر آینده نگر در دنیای در حال تحول بلاک چین و فناوری های Web3 تثب کرده است.

ثروتمندترین تریدرهای دنیا

چه کنیم که نام ما هم در این لیست بیاید؟

درادامه این مقاله راهکار هایی خواهیم گفت تا بتوانید شما هم جزو موفق ترین و پولدارترین تریدر های جهان باشید.

یک برنامه معاملاتی ایجاد کنید

شما باید مطمئن شوید که همه چیز را برای افزایش فرصت های کسب درآمد و به حداقل رساندن ریسک ها دارید. با ایجاد یک برنامه معاملاتی مناسب، دیدگاه روشنی از نوع معاملاتی که می خواهید درگیر آن شوید، خواهید داشت. تصمیم بگیرید که آیا معاملات روزانه، سرمایه گذاری بلندمدت، معاملات با فرکانس بالا یا هر استراتژی دیگری که بیشتر برای شما جذاب است، می باشد. پس از انتخاب، صرافی ارزهای دیجیتال و سایر ابزارهای معاملاتی را که متناسب با برنامه معاملاتی شما هستند، انتخاب کنید.

بودجه خود را بشناسید

شما باید تصمیم بگیرید که چقدر پول می توانید برای خرید ارزهای دیجیتال خرج کنید. این مبلغی باید باشد که در از دست دادن آن مشکلی ندارید، به خصوص اگر تازه کار در معاملات هستید. همچنین باید تصمیم بگیرید که اگر همه چیز طبق برنامه شما پیش نرفت، چه خواهید کرد. وقتی صحبت از مسائل مالی می شود، همیشه باید بدانید که چقدر پول دارید، کجا است و در طول زمان چقدر بازده خواهید گرفت.

طمع کار نباشید

معامله گران خوب طمع کار نیستند. طمع دلیل اصلی ضرر و زیان مردم و توقف معاملات آنهاست. گاهی ممکن است فرصتی را ببینید که فکر می کنید یک چیز مطمئن است و ممکن است بخواهید همه چیزهایی را که دارید شرط بندی کنید تا در صورت درست بودن، سود خود را به حداکثر برسانید.

از ابزارهای معاملاتی مناسب استفاده کنید

امروزه بسیاری از ابزارهای معاملاتی در بازار موجود است. برخی از مفیدترین ابزارهایی که توسط معامله گران برتر ارزهای دیجیتال استفاده می شود عبارتند از:

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «۱۳ تریدر و سرمایه‌گذار برتر ارزهای دیجیتال در دنیا چه کسانی هستند؟» با ما درمیان بگذارید.

منبع:stormgain
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *