تحلیل قیمت آیوتا: حمله به مقاومت ۱.۶ | ۸ دی

۰۸ دی ۱۴۰۰
تحلیل قیمت ایوتا: حمله به مقاومت 1.6 | 8 دی

قیمت آیوتا بیش از سه ماه است که در یک رنج حرکت می کند. پس از بازگشت روند صعودی در حمایت ۱ دلار، قیمت تا مقاومت ۱.۶ دلار پیش رفته و به یک رالی جدید و بریک اوت صعودی امیدوار شده است.

نکات مهم تحلیل قیمت آیوتا

  • قیمت آیوتا به بالای EMAهای ۵۰ و ۲۰۰ روزه رسیده است.
  • حجم معاملات میوتا ۲۹۴ میلیون دلار است که افزایش ۹۴.۵ درصدی را نشان می دهد.
نمودار یک روزه قیمت آیوتا / تتر

نمودار یک روزه قیمت آیوتا / تتر

پس از شکستن یک خط روند نزولی، فرصت خوبی برای خریداران ایجاد شده است. با این حال، به دلیل فشار فروش موجود در بازار قیمت نتوانسته از مقاومت ۱.۶ عبور کند. این باعث شده قیمت تا حمایت یک دلار پیش برود. اما در این سطح حمایت قوی صورت گرفته و با تکمیل یک الگوی کف سه قلو به سطح ۱.۶ دلار حمله کرده است. اگرچه این تلاش ناموفق بوده و قیمت باز هم کاهش یافته است.

حرکات رنجی ایوتا باعث شده خطوط EMAهای مهم صاف شوند. فعلا قیمت بالاتر از EMAهای ۵۰ و ۲۰۰ قرار دارد که روند صعودی را نشان می دهد.

با این حال، RSI رو به بالا در حرکت است که احساسات صعودی در بازار را نشان می دهد.

نمودار چهار ساعته قیمت آیوتا / تتر

نمودار چهار ساعته قیمت آیوتا / تتر

نمودار تکنیکال، رفتار رنجی قیمت را نشان می دهد. این جفت ارز مدتی است بین ۱.۶ تا ۱ دلار در حرکت است. به محض شکسته شدن یکی از مرزهای این رنج می توانیم شاهد رالی قوی در هر یک از جهات باشیم.

هدف فعلی، تست مجدد محدوده مقاومتی ۱.۶ دلار است. تریدرهای پوزیشن های لانگ باید قبل از ورود به معامله تا ایجاد یک بریک اوت صبر کنند. در سمت دیگر، پس زده شدن قیمت از مقاومت نزدیک می تواند دوباره افت قیمت تا حمایت ۱ دلار را سبب شود.

سطوح مهم در بالا در ۱.۶ و ۱.۷۷ دلار قرار دارند و در پایین هم حمایت های ۱.۲۱ و ۱ دلار از افت قیمت جلوگیری خواهند کرد.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت آیوتا: حمله به مقاومت ۱.۶ | ۸ دی» با ما درمیان بگذارید.

منبع:کوین گیپ
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

‫3 نظر

  • سلام سعید جان در پاسخ اینکه چرا شیباها رو df کردین پارسال گفتند که چون دادگاه از ما خواسته تا به حسابهامون رسیدگی کنند و بزودی آزادش میکنم. الان که تعطیل کردند تو یه پیوست ایمیل متن زیر رو ارسال کردند که ما قبلا ضرر کردیم و هک شدیم و نمیتونیم آرزوهاتون رو آزاد کنیم اینم لینکی که با ایمیل ارسال کردند https://docs.google.com/document/d/1dEhtLvDEmg3qqWKOp4-z3xyZE5W1LzWkbt5DDWIpIEo

  • دیدگاه بلند مدتون برای اتریوم چیه؟ به نظرتون به خرید های قبلیمون اضافه کنیم یا بفروشیم؟ من اتریوم از ۱۱۰۰ دلار خریدم و دارم

  • بیبی دوج،دوج کوین،شیبا اینو،بیت تورنت وآکسی اینفنیتی،جز آینده دارترین ارزها میباشند،البته درکنارارزهای تاپ ودرجه یک بازار مثل بیت کوین،اتریوم،ریپل،استلار

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *