اکنون سود استخراج بیت کوین کمتر از خرید آن است!

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
اکنون سود استخراج بیت کوین کمتر از خرید بیت کوین است

بر اساس شاخص “هزینه تولید بیت کوین” در TradingView ، پس از افت بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین رسماً برای استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال بی سود شده است.

این شاخص نشان می دهد که بیت کوین به تازگی وارد منطقه «بی سود» شده است، که از اکتبر ۲۰۲۰، زمانی که بیت کوین در حدود ۱۲۰۰۰ دلار معامله می شد، اتفاق نیفتاده است. به احتمال زیاد، سودآوری بیت ‌کوین برای ماینرها در اعداد پایین‌ تری باقی می ‌ماند. زیرا هزینه برق مورد استفاده در این اندیکاتور مرتبط نیست.

اما حتی با وجود داده‌ های سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۰، سودآوری بیت‌کوین برای معامله ‌گران به دلیل افزایش سختی شبکه و به دنبال آن افزایش نرخ هش پس از افت سریع در جریان سرکوب ماینینگ چین، اکنون در منطقه منفی قرار دارد.

بعد چه اتفاقی می افتد؟

در حالی که برخی از معامله گران و تحلیلگران انتظار نداشتند ارز دیجیتال پیشرو در چنین دوره کوتاهی تا این حد سقوط کند، بازار قبلاً شاهد اتفاقات مشابهی در سال ۲۰۱۸ بود. اولین چیزی که فعالان بازار باید انتظار داشته باشند کاهش نرخ هش و سختی استخراج است، زیرا بیت کوین بیشتر می شود. تولیدکنندگان به منظور جلوگیری از از دست دادن پول، سایر دارایی ها را تغییر می دهند.

با کاهش بیشتر دشواری استخراج بیت کوین، بازار باید انتظار بهبود تدریجی هزینه های تولید بیت کوین را داشته باشد. زیرا استخراج کنندگان برای صدور بلاک در بلاک چین به برق کمتری نیاز دارند.

تاثیر در بازار

اما در حالی که کاهش سوددهی استخراج تا حد زیادی روی ماینرها تأثیر می گذارد، بازار باید انتظار کاهش اندکی در فشار فروش در آینده را داشته باشد؛ زیرا کوین های جدید کمتری در شبکه منتشر می شود.

با کاهش فشار فروش، زمانی که قدرت خرید دوباره در بازار ظاهر شد، افزایش قیمت اولین قرارداد هوشمند برای گاوها آسان ‌تر خواهد بود.

منبع:u.today
4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

‫2 نظر

  • با سلام خسته نباشید در واقع دستگاه ماینر هلیوم یک مودم هست درسته که آنتن داره یک سوال آیا از هر مودمی میشه برای ماینیگ‌هلیوم استفاده کرد آیا از هر مودمی که آنتن داشته باشه و مودم هات اسپات باشه یا ودم سیمی باشه با اتصال آنتن تبدیلش کنیم به هات اسپات میشه هلیوم استخراج کرد ? و به شبکه هلیوم متصل شد?
    بعد می تونیم روی اینترنت خودمون رمز بزاریم دیگران استفاده نکنند چون از اینترنت مگه برای انتقال فایل مگه استفاده نمیشه؟بعد در روش انتقال داده روزانه‌درآمد ۱.۳هلیوم یا ماهانه میزان ۱.۳ هلیوم است؟بعدچه‌میزان‌بایدفایل‌انتقال‌دادکه‌اگه‌روزانه‌درآمد‌۱.۳هلیوم‌‌است‌۱.۳هلیوم‌رابگیریم؟
    تشکر از توضیحات

  • کلا سوشی برای استیکینگ خیلی خوبه! سودش بیشتر از بقیه پلتفرماست

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *