جک دورسی کیست؟

۱۲ تیر ۱۳۹۹
جک دورسی jack dorsey

جک دورسی متولد ۱۹۷۶ در سنت لوئیس آمریکا، بنیان گذار و مدیرعامل توئیتر و اسکوئر (شرکت پرداخت همراه) یکی از نوآوران صنعت دیجیتال است. او در دانشگاه علم و صنعت میسوری و سپس دانشگاه نیویورک تحصیل کرده و از علاقه مندان به بیت کوین محسوب می شود.
او پس از اتمام تحصیلات در شرکت های مختلفی مشغول به کار شد. از جمله آنها می توان به اودیو اشاره کرد که یک شرکت حمایت از استارتاپ های اینترنتی بود. پس از ایجاد مشکلات راهبردی و مالی در این شرکت ، از کارکنان خواسته شد ایده های جدیدی تولید کنند. دورسی در این شرایط ایده سرویس به اشتراک گذاشتن فوری نظرات را مطرح کرد. این ایده منجر به پیدایش توئیتر در ژوئن ۲۰۰۶ شد.

بعد از معرفی توئیتر شرکت اودیو ورشکسته شد و دورسی خود مدیریت توئیتر را به عنوان یک شرکت مستقل به دست گرفت. بعد از مدتی جک دورسی از مسند قدرت کنار رفت و مدیران دیگری روی کار آمدند اما با کناره گیری آنها دوباره در ژوئن ۲۰۱۵ مدیریت توئیتر به جک دورسی رسید.

jack dorsey 1

جک دورسی جزو پولدارترین مدیران ارشد دنیاست.

جک دورسی پس از شیوع کرونا در اقدامی خیرخواهانه مبلغ یک میلیارد دلار معادل ۲۸ درصد دارایی خود را برای مبارزه با این بیماری اهدا کرده است.
او معتقد است جهان در حال تغییر سیستم مالی است و این تغییر به رمز ارزهای مبتنی بر بلاک چین وابسته است.

او که به بیت کوین اعتقاد خاصی دارد می گوید :

فقط بیت کوین است که می تواند به ارز جهانی اینترنت تبدیل شود.

او در مورد گسترش بیت کوین و تکنولوژی پایه آن می گوید:

“این روند آهسته و هزینه بر است. اما هرچه افراد بیشتری آن را داشته باشند این مشکلات کمتر می شود. تکنولوژی های جدیدی بر پایه بلاکچین به وجود آمده اند و آن را قابل دستیابی تر ساخته اند.”

جک دورسی مدیر عامل توئیتر بیت کوین را دلار آینده می داند.

جک دورسی مدیر عامل توئیتر بیت کوین را دلار آینده می داند.

وی همچنین در خصوص گسترش اینترنت می گوید:

ما به یک ارز جهانی برای اینترنت نیاز داریم. اینترنت موجودیتی مستقل است که توسط هیچ نهاد و یا دولتی اداره نمی شود و متعلق به جهان و جهانیان است. این چیزی است که من میخواهم به رخدادش کمک کنم. من امیدوارم شرکت‎های خصوصی ارزش در اختیار داشتن یک ارز غیرمتمرکز که در اختیار هیچ دولتی نیست و در دسترس تمام مردم قرار دارد را درک کنند و این ارز فرامرزی توسط هیچ نهادی محدود نمی شود.

او در مصاحبه ای عنوان می کند:

دنیا در نهایت تنها یک ارز خواهد داشت، اینترنت هم فقط یک ارز خواهد داشت. من معتقدم این ارز بیت کوین خواهد بود.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «جک دورسی کیست؟» با ما درمیان بگذارید.

منبع:ویکی پدیا
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *