پیش بینی قیمت آینده ایپ کوین (APE) تا سال ۲۰۳۰

۰۱ اسفند ۱۴۰۲
پیش بینی قیمت آینده ایپ کوین (APE) تا سال 2025

سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی همواره با کمی ریسک همراه است؛ اما در حال حاضر، روند قیمتی APE بیانگر این موضوع است که می‌توان سرمایه‌گذاری مناسبی بر روی ارز دیجیتال ایپ کوین (ApeCoin) داشت. البته این تمام ماجرا نیست! طی یک سال اخیر، قیمت ایپ کوین فرازوفرود زیادی را تجربه کرده که ممکن است شما را برای سرمایه‌گذاری بر روی آن مردد کند؛ اما تحلیل‌های تکنیکال و آنالیزهای بسیاری از کارشناسان نشان داده‌اند که قیمت توکن APE چقدر می تواند رشد کند و چه چشم‌اندازی را می‌توان برای آن متصور شد.

پیش بینی های صورت گرفته برای آینده قیمت ایپ کوین نشان می‌دهد که این رمز ارز می‌تواند رشد قیمتی قابل‌توجهی داشته باشد و تا انتهای سال ۲۰۲۵ از مرز ۱۰۰ دلار نیز بگذرد. استفاده از این رمز ارز در چندین پروژه متاورس و افزایش کاربردهای آن در چند سال آینده، منجر به افزایش روند قیمتی ایپ کوین خواهد شد. پیش بینی قیمت ایپ کوین توسط سایت‌ها و تحلیلگران معتبر حوزه کریپتو کارنسی، بسیار دلگرم‌کننده است و ما در این مطلب قصد داریم به بررسی دقیق آن بپردازیم.

ارز دیجیتال ایپ کوین چیست؟

ایپ کوین توکن حاکمیتی و کاربردی در اکوسیستم کلکسیون‌ میمون های کسل (Bored Apes) است که با علامت اختصاری APE شناخته می‌شود. این توکن به‌عنوان یک لایه پروتکلی غیرمتمرکز از جامعه APE در وب ۳ (Web3) پشتیبانی می‌کند. ایپ کوین مبتنی بر استاندارد ERC-20 بوده و در شبکه بلاک چین اتریوم ساخته‌شده است. این ارز دیجیتال کاربردهای متنوعی دارد و پیش‌بینی می‌شود که روزبه‌روز بر تعداد آن‌ها افزوده شود.

برای آشنایی بیشتر با این ارز، می‌توانید مقاله “ایپ کوین و هر آن چه باید درباره ارز APE بدانید” را از آکادمی آموزشی بیت میت مطالعه نمایید.

سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ مملو از صحبت‌هایی در مورد ApeCoin بود؛ یک رمز ارز پایه که به‌عنوان توکن بومی باشگاه قایق رانی میمون کسل (BAYC) پذیرفته‌شده است. APE یک توکن مبتنی بر اتریوم و مرتبط با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) کلوپ قایق رانی میمون کسل است. این ارز دیجیتال توسط یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) اداره می‌شود. دارندگان APE تصمیمات حاکمیتی جمعی می‌گیرند؛ رأی می‌دهند و در مورد موضوعاتی نظیر تخصیص بودجه، چارچوب قوانین، انتخاب پروژه‌ها و مواردی از این قبیل تصمیم می‌گیرند.

ایپ کوین کاربردهای متفاوتی دارد و پیش‌بینی می‌شود که این کاربردها روزبه‌روز بیشتر شوند. مانند طراحی سایر توکن‌های Web3، از ایپ کوین هم می‌توان برای پرداخت استفاده کرد. ازآنجایی‌که این توکن بر اساس استاندارد ERC-20 طراحی‌شده، مورد تأیید بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران حوزه کریپتو است. این توکن همچنین به‌عنوان پاداش NFT استفاده می‌شود و اعضای BAYC، رمز ارز رایگان APE دریافت می‌کنند که بلافاصله قابل نقد شدن است. توسعه‌دهندگان شخص ثالث از ApeCoin برای بازی‌ها، خدمات و سایر پروژه‌های خودشان استفاده می‌کنند. از طرفی بعد از ادغام این توکن با پروژه‌های متاورس، باید ببینیم که قیمت ایپ کوین چقدر می تواند رشد کند.

تاریخچه ایپ کوین

قبل از پیش بینی قیمت آینده APE در سال‌های آینده، بهتر است یک فلاش‌بک به گذشته و نقطه شروع ApeCoin داشته باشیم. مجموعه یوگالبز (Yuga Labs) با راه‌اندازی مجموعه NFT‌های Bored Ape وMutant Ape ، به برندی پیشرو در NFT تبدیل‌شده است. مالکیت این NFT های ممتاز به جنبشی از چهره‌های بسیار تأثیرگذار تبدیل‌شده که در باشگاه قایق رانی میمون خسته حضور دارند. بااین‌حال برای تقویت اکوسیستم برنامه‌ها و خدماتی که توسط Yuga Labs ارائه می‌شوند، ایپ کوین راه‌اندازی شد.

apecoin history

ایپ کوین معاملات خود را در ساعات اولیه ۱۷ مارس ۲۰۲۲ آغاز کرد و ابتدا بین دارندگان Bored Ape و Mutant Ape  توزیع شد. سهم دارندگان این مجموعه‌ها به ترتیب ۱۰,۰۹۴ و ۲,۰۰۰ توکن بود که دریافت کردند. تنها ظرف ۲۴ ساعت بعد از عرضه اولیه (ICO)، قیمت توکن APE به اوج خود (۳۹.۴۰ دلار) رسید و سپس در سطح ۱۰ دلار قرار گرفت. از زمان راه‌اندازی تاکنون، ApeCoin قراردادهای مشارکتی مختلفی را از پروژه‌های محبوبی نظیر Animoca Brands و nWayPlay دریافت کرده که از APE به‌عنوان رمز ارز درون بازی خود استفاده می‌کنند.

روند قیمتی ApeCoin از آغاز تاکنون

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، ایپ کوین معاملات خود را در مارس ۲۰۲۲ آغاز کرد و قیمت آن بعد از گذر از یک بازه زمانی ۲۴ ساعته، به حدود ۱۰ دلار رسید. قیمت ایپ کوین در کمتر از ۲ ماه بعد، کمی عقب‌نشینی کرد و سپس با یک شیب تند کاهش یافت. البته این روند کاهشی به دلیل ریزش بازار اتفاق افتاد و تنها مختص توکن APE نبود. در حال حاضر، این توکن با قیمت تقریبی ۴.۸ دلار در صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال معامله می‌شود.

یکی از راه‌هایی که می‌توان برای پیش بینی قیمت ایپ کوین از آن استفاده کرد، بررسی روند قیمتی آن از ابتدا تاکنون است؛ اینکه ببینیم از ابتدا تا به امروز چه فرازوفرود‌هایی داشته تا بتوانیم پیش‌بینی خوبی در مورد آینده آن داشته باشیم. تحلیل‌های بسیار مثبتی پیرامون روند قیمتی رمز ارز ایپ کوین صورت گرفته و همین موضوع موجب افزایش تمرکز و توجه سرمایه‌گذاران بر روی این ارز دیجیتال شده است.

بر اساس داده‌های سایت CoinMarketCap، حداکثر عرضه APE برابر با ۱ میلیارد توکن خواهد بود که در حال حاضر حدود ۳۰۶.۹ میلیون از آن در گردش است. این تعداد با توجه به قیمت فعلی ایپ کوین ، بازاری به ارزش ۱.۱۲۸ میلیارد دلار را به این رمز ارز می‌دهد که آن را به ۶۹ارز دیجیتال بزرگ در سطح جهان تبدیل می‌کند. با توجه به اینکه تنها چند ماه از عرضه اولیه این رمزارز گذشته، پیشرفت آن بسیار قابل‌توجه بوده است.

در حال حاضر ایپ کوین توجهات بسیاری را به سمت خود جلب کرده و در صورت ادامه افزایش قیمت، این توکن می‌تواند به یکی از بهترین آلت کوین‌ها تبدیل شود.  در ادامه قصد داریم پیش بینی قیمت آینده APE برای سال‌های آینده تا ۲۰۳۰ را بررسی کنیم.

پیش بینی قیمت ایپ کوین در سال ۲۰۲۴

ایپ کوین ثابت کرده که یکی از توکن‌های ارزشمند بازار کریپتو است و می‌تواند رشد خوبی داشته باشد.

بااین‌حال برای اینکه بتواند جزو ارزشمندترین توکن‌های بازار قرار بگیرد، باید موارد استفاده بیشتری داشته باشد تا سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان بیشتری را به سمت خود جذب کند. با توجه به ارتباط بسیار نزدیک APE با فضای NFT، این پروسه می‌تواند کمی مشکل و زمان‌بر باشد. بااین‌وجود، ساختار این رمز ارز نشان می‌دهد که در ماه‌ها و سال‌های آینده، کاربردهای حقیقی بیشتری خواهد داشت.

ازآنجایی‌که اداره ApeCoin DAO بر عهده دارندگان توکن APE است، پتانسیل بالقوه نامحدودی برای آینده این توکن وجود دارد. انجمن رسمی ایپ کوین، پیشنهاد‌های متعددی در رابطه با توزیع توکن‌ها ارائه کرده است که می‌تواند عنصر مهمی در چشم‌انداز قیمتی ایپ کوین در این سال باشد. با گذشت زمان، این پیشنهاد‌ها بیشتر می‌شوند و می‌توانیم شاهد رشد قیمتی APE باشیم.

جدا از جنبه‌های حاکمیتی و یکپارچه‌سازی بازی‌ها که قبلاً اشاره کردیم، ایپ کوین می‌تواند برای پرداخت به بازرگانان نیز استفاده شود. با توجه به شرایط فعلی ایپ کوین، در حال حاضر شرکت‎‌های زیادی وجود ندارند که پذیرای این توکن باشند.

با در نظر گرفتن تمام این موارد و تحلیل‌های کارشناسان حوزه کریپتو، قیمت ایپ کوین در سال ۲۰۲۴  بین ۱.۸۸ تا ۲.۲۹ دلار نوسان خواهد داشت.

پیش بینی قیمت ایپ کوین در سال ۲۰۲۵

مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، در سال ۲۰۲۵ هم می‌توانند با قوت بیشتری ادامه پیدا کنند. استفاده بیشتر از APE توسط تجار مختلف در سیستم‌های پرداخت و حضور این توکن در پروژه‌های متنوع، احتمالاً در سال ۲۰۲۵ هم موجب افزایش قیمت ایپ کوین خواهند شد. هرچه زمان بیشتری بگذرد و به‌جای حدس و گمان بتوان بر روی اعتبار و شهرت این توکن حساب باز کرد، شاهد موفقیت‌های بیشتری خواهیم بود.

در بین تمام عناصری که می‌توانند بر روی روند قیمتی ایپ کوین در سال ۲۰۲۵ تأثیرگذار باشند، ورود به پروژه‌های متعدد متاورس مهم‌ترین دستاورد APE خواهد بود. اگر این اتفاق رخ دهد، پیش بینی می‌شود که قیمت توکن APE تا حداگثر ۳.۳۳ دلار برسد.

قیمت ایپ کوین در سال ۲۰۲۶ چقدر خواهد بود؟

ایپ کوین شروع قدرتمندی را در بازار ارزهای دیجیتال تجربه کرده و احتمالاً در درازمدت شاهد خلق موفقیت‌های بیشتری از آن خواهیم بود.

مت هال (Matt Hall) و جان واتکینسون (John Watkinson) –بنیان‌گذاران Larva Labs- می‌گویند: «Yuga Labs در کاری که انجام می‌دهند، بهترین در جهان هستند. آن‌ها مباشران ایده‌آل CryptoPunks و Meebits هستند. ما مطمئن هستیم که آن‌ها به ظهور پروژه‌های حیاتی و پررونق در وب غیرمتمرکز ادامه خواهند داد.»

شاید این سؤال در ذهن شما هم باشد که پروژه The Otherside در بلندمدت چه دستاوردی برای ایپ کوین خواهد داشت؟ The Otherside درنهایت این امکان را به ApeCoin می‌دهد که به یکی از بهترین توکن‌های متاورس تبدیل شود. علاوه بر این، صاحبان NFT به این پروژه جذب خواهند شد و تقاضا برای APE افزایش پیدا می‌کند (با این فرض که به‌عنوان توکن بومی متاورس استفاده شود).

اگر این توالی از رویدادها اتفاق بیفتد، کاربرد ایپ کوین به طرز قابل‌توجهی تقویت می‌شود. با این اوصاف، قیمت قابل پیش بینی ایپ کوین برای سال ۲۰۲۶ را می‌توان در محدوده ۴.۵۷ تا ۵.۲۰ دلار (در خوش‌بینانه‌ترین حالت) دانست و حتی ممکن است با یک رشد تصاعدی نیز مواجه شویم.

باید توجه داشته باشید که تمام این اعداد و ارقام تنها در حد حدس و گمان هستند و هیچ قطعیتی وجود ندارد. حتی در حال حاضر، بعضی وب‌سایت‌ها قیمت آینده APE برای سال ۲۰۲۵ را در حدود ۲۷ دلار پیش بینی کرده‌اند! اما همین وب‌سایت‌ها نیز معتقدند که قیمت ایپ کوین در یک بازه زمانی طولانی‌تر، از مرز ۱۰۰ دلار خواهد گذشت.

طبق پیش بینی سایت کریپتوپولیتن، قیمت ایپ در سال ۲۰۲۷ از مرز ۷ دلار خواهد گذشت و در سال ۲۰۲۸ تا حداکثر ۱۱.۳۵ دلار بالا خواهد رفت. همچنین در سال ۲۰۲۹ میانگین قیمت ۱۴.۲۲ دلار خواهد بود و در سال ۲۰۳۰ این رقم به ۲۱ دلار خوهد رسید. بازه قیمتی برای سال ۲۰۳۰ نیز بین ۲۰.۴۹ تا ۲۴.۳۱ دلار برآورد شده است.

آیا APE ارزش سرمایه گذاری دارد؟

با توجه به مواردی که تا اینجا مطرح شدند و پیش بینی های صورت گرفته برای قیمت ایپ کوین در سال‌های آتی، می‌توان گفت که APE ارزش سرمایه‌گذاری دارد. بهتر است این نکات کلیدی در مورد ApeCoin را همواره در ذهن داشته باشید:

  • پیش بینی قیمت آینده APE نشان می‌دهد که قرار است تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین دارایی‌های دیجیتال در آینده‌ای نزدیک باشد.
  • با وجود اینکه احتمالاً ایپ کوین از اتریوم و بیت کوین پیشی نخواهد گرفت، بازهم یک فرصت سرمایه‌گذاری عالی در نظر گرفته می‌شود.
  • ایپ کوین هنوز جوان است؛ بنابراین هنوز برای سرمایه‌گذاری بر روی آن دیر نیست.
  • ApeCoin ورود قدرتمندی به بازار داشت و تنها یک ماه بعد از انتشار، یکی از بهترین ارزهای دیجیتال بازار بود.

با توجه به اینکه در ماه‌های اخیر شاهد یک بازار نزولی در حوزه ارزهای دیجیتال بودیم، قیمت APE نیز کاهش شدیدی داشته و مطابق با اولین پیش بینی کارشناسان جلو نرفت. این موضوع بعضی سرمایه‌گذاران را به این فکر فرو برد که آیا خرید ApeCoin سرمایه‌گذاری خوبی است؟

در پاسخ باید بگوییم: بله. یکی از دلایل اصلی که می‌تواند شما را به سرمایه‌گذاری روی APE ترغیب کند، ارزش‌گذاری پایین آن است. کاهش ارزش‌گذاری در مطالعات مالی پیشرفته، مزایای فراوانی دارد. خرید ایپ کوین با هر قیمتی کمتر از ۱۰ دلار، منطقی بنظر می رسد.

از طرف دیگر، Yuga Labs به یک بازیگر اصلی در صحنه NFT تبدیل‌شده و برخی از بزرگ‌ترین نام‌ها در فضای ارزهای دیجیتال را ایمن کرده است. توسعه یک متاورس جدید، بدون شک باعث جلب‌توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌شود. بنابراین می‌توان پیش بینی کرد که خرید رمز ارز APE ، سرمایه‌گذاری خوش آتیه و سودآوری خواهد بود.

بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که قیمت ایپ کوین تا پایان سال ۲۰۲۵، حداقل به ۳۹.۷۶ دلار می‌رسد. این رقم یک رشد تقریبی ۹۰۰ درصدی برای ایپ کوین است که آن را به گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند. بر اساس چشم‌انداز قیمتی APE تا سال ۲۰۳۱، این ارز دیجیتال می‌تواند از مرز ۴۳۰ دلار نیز عبور کند. بنابراین اگر به دنبال یک سرمایه‌گذاری بلندمدت کم‌خطر هستید، به پیش بینی های کارشناسان برای قیمت ایپ کوین در سال‌های آتی توجه بیشتری داشته باشید تا بتوانید از این طریق سود خوبی کسب کنید.

منبع:cryptopolitan
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫2 نظر

  • سلام من در هات بیت کمی بیت کوین داشتم در تراست ولتم هم مقداری ارز داشتم اصلا نمیدونم باید چه کنم همه چیز هم روی گوشیم بوده که گوشی را دزدیده اند البته همه ی پسوردهامو دارم اما بلد نیستمباید چه‌کنم کسی میتونه کنک کنه

  • امیدوارم به ۱۰۰ دلار برسه. من که به آینده این ارز خوشبینم.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *