هوش مصنوعی قیمت ریپل را در می ۲۰۲۳ پیش بینی می کند

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲
هوش مصنوعی قیمت ریپل را در می ۲۰۲۳ پیش بینی می کند

در طول هفته گذشته، XRP در محدوده خودش باقی ماند. سرمایه گذاران در مورد حرکت بعدی ریپل نامطمئن هستند.

PricePredictions، پلتفرمی است که از الگوریتم های هوش مصنوعی به تجزیه و تحلیل آمار ارزهای دیجیتال می پردازد. وبسایت خبری Finbold به سراغ آمار این پلتفرم رفته است تا در مورد قیمت  XRP در آینده اطلاعاتی کسب کند. افرادی که می خواهند در این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنند، بهتر است این تحلیل را بخوانند.

طبق ‌آخرین گزارشات در ۲ می، هوش مصنوعی (AI) پیش‌ بینی می‌ کند که قیمت ریپل بعید است تا پایان ماه نوسانات مهمی را تجربه کند. چراکه این ارز دیجیتال وضعیت محدوده فعلی خود را حفظ می ‌کند.

این پلتفرم پیش‌ بینی می‌ کند که در ۳۱ می ۲۰۲۳، قیمت XRP در حدود ۰.۴۴۴ دلار خواهد بود. این پیش بینی حرکت نزولی تدریجی بازار را برای توکن نشان می دهد که تا پایان ماه ادامه دارد. این تخمین کاهش بسیار جزئی -۴.۱٪ از قیمت فعلی XRP ریپل را انعکاس می دهد.

پیش بینی قیمت 30 روزه XRP. منبع: PricePredictions

پیش بینی قیمت ۳۰ روزه XRP. منبع: PricePredictions

این پلتفرم از شاخص‌ های تحلیل تکنیکال (TA) مختلفی مانند شاخص قدرت نسبی (RSI)، میانگین محدوده واقعی (ATR)، واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD)، باندهای بولینگر (BB) و غیره استفاده می‌ کند.

تحلیل قیمت ریپل

در حال حاضر، XRP با قیمت ۰.۴۶۳۱ دلار معامله می شود که کاهش ۰.۴۳ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته را نشان می دهد. با این حال، طبق اخبار ارز دیجیتال، در هفته گذشته، قیمت XRP  ۱.۵۷٪ افزایش یافت. این مقداری حرکت مثبت برای این ارز دیجیتال را نشان می دهد. XRP در حال حاضر دارای ارزش بازار ۲۳.۹ میلیارد دلاری است که اهمیت آن را در بازار ارزهای دیجیتال برجسته می کند.

از نظر تحلیل تکنیکال، سطح پشتیبانی XRP در محدوده ۰.۴۲۵۳۱ دلار است. این به این معنی است که احتمالاً ارز دیجیتال در این سطح قیمت، علاقه خرید خواهد داشت. در مقابل، سطح مقاومت ریپل (XRP) در محدوده ۰.۴۹۹۲۴ دلار است که یک نقطه قیمتی را نشان می دهد. این ممکن است باعث شود این ارز دیجیتال با فشار فروش از سوی سرمایه گذارانی که به دنبال کسب سود هستند، مواجه شود.

نمودار قیمت 7 روزه XRP. منبع: فینبولد

نمودار قیمت ۷ روزه XRP. منبع: فینبولد

تحلیل تخصصی

وقتی به بازه زمانی هفتگی نگاه می کنیم، یک مشاهده کلی وجود دارد که قیمت XRP تمایل دارد نزدیک به انتهای باند بولینگر ثابت بماند. از نظر تاریخی، این یکپارچگی با کاهش قابل توجه قیمت یا افزایش قابل توجه قیمت همراه بوده است. این نشان می دهد که حرکت آینده قیمت XRP ممکن است غیرقابل پیش بینی باشد.

بر اساس اظهارات معامله گر ارزهای دیجیتال Egrag Crypto در تاریخ ۲ مه، با تجزیه و تحلیل آمار های قبلی، به نظر می رسد به احتمال ۵۰/۵۰ کاهش قیمت یا افزایش قیمت وجود دارد.

طبق تجزیه و تحلیل های قبلی، شبیه سازی ها نشان می دهد که اهداف قیمت ریپل ممکن است بسته به بزرگی دامپ یا پامپ متفاوت باشد.

در صورت دامپ، با کاهش ۶۸ درصدی، شبیه سازی هدف قیمت ۰.۲۰ دلار را پیش بینی می کند. اگر این کاهش در ۷۷ درصد تندتر باشد، هدف قیمت به ۰.۱۳۵ دلار کاهش می یابد. از سوی دیگر در مورد پامپ با افزایش ۱۶۵۰ درصدی قیمت هدف به ۵.۲ دلار کاهش می یابد.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که این شبیه ‌سازی ‌ها بر اساس داده‌ های قبلی هستند و پیش‌ بینی دقیق تغییرات قیمت‌ها در آینده را تضمین نمی ‌کنند. در نهایت، خیلی چیزها به نتیجه اختلاف حقوقی مداوم بین شرکت بلاک چین ریپل و کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) بستگی دارد. طبق آمار میهن سیگنال، این دعوی همچنان باعث ایجاد عدم اطمینان در جامعه ارز دیجیتال می شود.

منبع:فینبولد
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *