ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
سرمایه‌گذاری 5 میلیون دلاری اسکوئر در ماینینگ خورشیدی

ماینرهای چینی برای تطبیق با وضعیت جدید ایجاد شده در این کشور برنامه‌هایی دارند. برخی از این ماینرها قصد دارند از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر برای ریگ‌های ماینینگ خود استفاده کنند.

مقامات چینی در ماه گذشته تعطیلی مزارع استخراج را به دلیل مصرف بالای انرژی و آثار زیست‌محیطی آن را موجب شده‌اند. به گفته مقامات یکی از مقصرهای بزرگ در برآورده نشدن طرح‌های سبز و با هدف کم کردن کربن آزاد شده در محیط، مزارع استخراج ارز دیجیتال بوده‌اند.

حالا برخی ماینرها تصمیم گرفته‌اند یک گام به عقب بردارند. آنها با همکاری با شرکت‌های تولید انرژی از خورشید و باد قصد دارند از انرژی‌های اضافی تولید شده آنها برای استخراج بیت کوین استفاده کنند تا از هدررفتن انرژی جلوگیری شود.

در فرایند ماینینگ انرژی زیادی صرف سیستم محاسباتی برای حل میلیون‌ها مسئله پیچیده در هر ثانیه می‌شود. این محاسبات در هر تراکنش صورت می‌گیرد و برای نگهداری، خنک‌سازی و کارکرد دستگاه‌ها انرژی زیادی مصرف می‌شود.

کشورهایی مانند چین در چنین مواردی بسیار سخت‌گیر هستند. این ممنوعیت‌ها باعث شده ماینرهای چینی برای مهاجرت به مناطق دیگری مانند تگزاس، صربستان و آرژانتین اقدام نمایند. این مشکلات همچنین باعث روی‌آوردن به منابع غیرمعمول از جمله آتشفشان‌ها و کود گاوی برای تأمین انرژی استخراج شده است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:cryptoslate
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.