ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

ثبت آرم دوج کوین در اتحادیه اروپا

۱۴ اسفند ۱۴۰۰
ثبت آرم دوج کوین در اتحادیه اروپا

بنیاد دوج کوین نام و آرم را به عنوان علامت تجاری در اتحادیه اروپا ثبت می کند.

طبق گفته ینس ویچرز (Jens Wiechers)، عضو هیئت مدیره دوج کوین، افرادی که در این ارز دیجیتال ثبت نام نکرده اند، به منظور کلاهبرداری و اخاذی وارد مرحله ثبت نام شده اند. این بنیاد قصد دارد از این اقدام جلوگیری کند.

بنیاد دوج کوین روز چهارشنبه در توییتر اعلام کرد که این بنیاد لوگوهای مرتبط با دوج و دوج کوین را به عنوان علائم تجاری خود در اتحادیه اروپا ثبت کرده است. گواهی این ثبت در توییت تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۲۲ نمایش داده شده است.

ینس ویچرز، عضو هیئت مدیره این بنیاد، د این توییت گفت: «مشکل از استفاده در میم ها و غیره نیست، بلکه تلاش افراد کاملاً غیروابسته به این ارز دیجیتال برای ثبت نامشان است. این تلاش فقط در صورت تمایل واقعی عضو شدن و سرمایه گذاری آنها منطقی است. اما نباید آنها طور مستقیم از جامعه یا پروژه دوج کوین، توسعه دهندگان، بنیاد و غیره اخاذی کنند.

این اقدام  یک پیروزی کوچک است. البته که با توجه به تمام اتفاقاتی که در حال حاضر در جهان رخ می دهد، چندان اهمیت ندارد، اما گام مهمی است.

از زمان احیای دوج در ماه آگوست، این بنیاد با مشکلات متعددی در استفاده از نام و تصاویر خود مواجه شده است. این مشکلات به این دلیل بودند که این بنیاد در زمان ایجاد خود در سال ۲۰۱۴ به دنبال حمایت از علامت تجاری نبود. از ماه سپتامبر بود که این بنیاد در آمریکا درخواست ثبت در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری را داد. و آن زمان هم در حال دعوا با ارزهای دیجیتال دیگر بود. «حداقل ۱۰۰» ارز دیجیتال غیر مرتبط با بنیاد دوج کوین از نام آن استفاده می کردند.

دعوا بر سر ثبت نام دوج کوین

یکی دیگر از پیامدهای دعوا بر سر نام این ارز دیجیتال، استعفای مدیر بنیاد راس نیکول (Ross Nicoll) است. نیکول با اعلام تصمیم خود در وبلاگ خود در ۱۶ فوریه نوشت که این بنیاد در محیطی بسیار چالش برانگیز فعالیت می کند. استرس موجود در آن بسیار زیاد است.

به گفته نیکول، تعدادی از طرف ‌های دعوا علائم تجاری دوج کوین را برای خود ثبت می‌کردند و در تابستان ۲۰۲۱، یک شکایت از سوی شخصی که ادعا می ‌کرد مسئول وجوه دوج است، صورت گرفت.

نیکول همچنین به تضاد منافع با شغل روزانه خود به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار در آلفابت (Alphabet) اشاره کرد. او به عنوان مشاور در این بنیاد باقی می ماند. بنیاد دوج کوین در اعلامیه خود درباره حرکت نیکول گفت که نیکول تقریباً یک سال پیش برنامه‌ های خود را به اعضای اصلی گفت. وی با در نظر گرفتن خروج خود، در راه‌اندازی مجدد بنیاد دوج‌کوین مؤثر بوده است.

منبع:کوین تلگراف
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *