ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
تسلا به تأسیسات استخراج بیت کوین نیرو می دهد

به گزارش CNBC، تسلا تحت فرمان ایلان ماسک موافقت کرده است که یک مرکز استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی در تگزاس را با مشارکت Blockstream تامین کند.

مدیر عامل Blocksteam، آدام بک، به این رسانه گفت که این پروژه ۱۲ میلیون دلاری قرار است ثابت کند که استخراج بیت کوین قادر به تامین منابع مالی زیرساخت انرژی با انتشار صفر است.

شرکت او همچنین معتقد است که این تأسیسات می ‌تواند با افزودن منابع انرژی جدید به این ترکیب، شبکه  بلاکچین را تقویت کند.

انرژی عملیات استخراج از طریق تاسیسات انرژی فتوولتائیک خورشیدی ۳.۸ مگاوات (MW) تسلا ایجاد می شود. همچنین سیستم ذخیره باتری قابل شارژ این شرکت به نام Megapack که قادر به ذخیره ۲ مگاوات ساعت (MWh) است، این انرژی  را تامین می کند.

انتظار می رود تا چند ماه دیگر تاسیسات معدنی به بهره برداری برسد. عملیات آزمایشی استخراج ارز دیجیتال تنها قادر به ارائه ۳۰ پتاهاش در ثانیه (PH/s) در قدرت محاسباتی خواهد بود.

آغاز یک شراکت مهم

بنابر گزارشات میهن سیگنال، Blockstream در اوایل ماه می شراکت با بلاکچین را برای ساخت یک مرکز استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی آغاز کرد.

تسلا در ماه فوریه گذشته ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد، اما این اقدام به دلیل مصرف بیش از حد انرژی این ارز دیجیتال پرچمدار انتقاداتی را برانگیخت.

بازار خودروهای الکترونیکی نیز در ماه مارس گذشته پذیرش بیت کوین را در وب سایت خود آغاز کرد. اما پس از آن به دلیل نگرانی های مربوط به آب و هوا، روش پرداخت را کنار گذاشت. این چرخش باعث ایجاد بحث های داغ در مورد پایداری استخراج بیت کوین شد.

با این حال، ماسک گفت که اگر میزان انرژی تجدید پذیر در استخراج بیت کوین از آستانه ۵۰ درصد عبور کند، تسلا پرداخت های بیت کوین را برمی گرداند. اکنون به نظر می رسد که خود این شرکت روی افزایش پایداری بزرگترین ارز دیجیتال کار می کند.

منبع:u.today
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.