روند دوست شماست!

۰۴ آبان ۱۳۹۸
ترند -روند -کاور -میهن سیگنال

آیا با جمله ی (ترند یا روند دوست شماست) آشنایی دارید؟
از کاربرد آن در تجارت باینری آگاه هستید؟
نکات مثبت و منفی این استراتژی را میدانید؟
اگر پاسخ شما به هر یک از سوالات بالا “خیر” است ، در ادامه با ما همراه باشید تا از مطالب مفید این مقاله استفاده کنید.

استراتژی روند یا ترند دوست شماست  Trend is Your Friend

یک عبارت بسیار معروف در دنیای تجارت مالی وجود دارد: “روند دوست شماست”.  که محبوب ترین روش برای معامله گران حرفه ای در سراسر جهان است، زیرا این تنها و مفیدترین راه برای کسب سود از تجارت محسوب می شود. به همین دلیل است که استراتژیهای گرایش همیشه در هنگام توصیه ما به مشتریان، اولویت اصلی ما هستند و برای ادامه این سری، ما می خواهیم امروز این استراتژی فنی بسیار ساده اما مؤثر را به شما معرفی کنیم.

شما احتمالا قبلا این را شنیده اید و بنظر واضح است، ولی معنی واقعی این اصطلاح این است که امتحان نکن فقط قله یا دره را انتخاب کن. این در ذات بشر هوشمند است که به عمیقترین نقطه و یا بالا ترین نقطه دسترسی پیدا کند. و هیچ تریدری به طور کامل به آن نمیرسد.

اگر سادگی را دوست دارید، ما اطمینان می دهیم که بلافاصله به این استراتژی علاقه مند خواهید شد زیرا ساده تر از این نمی تواند باشد. Trend Your Friend یک سیستم معاملاتی “برهنه” است که فرصت های معاملاتی را از طریق استراحت و با قدرت قوی که در شرایط روند یا ترند افزایشی مشخص می شود، مشخص می کند. آیا تا به حال یک روند را دنبال کرده اید، آیا تاکنون پرسیده اید که قیمت ها در آینده نزدیک چگونه عمل می کند؟ پاسخ این است: احتمالاً قیمتها به سمت روند یا ترند فعلی پیش خواهند رفت. هنگامی که آخرین نوسان روند با اختلاف زیاد شکسته می شود.

Trend Your Friend کاملاً مبتنی بر اقدام قیمت و نظریه ترند معاملات است، بنابراین، به طور کامل نیازی به نشانگر حمایتی ندارد. این امر برای از بین بردن سیگنالهای دروغین بسیار مؤثر است زیرا نمودار معاملات به سادگی جلوی چشم معامله گران قرار می گیرد.
پس از آزمایش در ۱۲ ماه گذشته، خوب بودن این استراتژی را در ۸۶.۴۴٪ تأیید کردیم. این استراتژی یک هدف کلی است زیرا می تواند در هر بازه زمانی معاملاتی و هر دارایی مالی مورد استفاده قرار گیرد.

نحوه استفاده از Trend Your Friend برای تجارت باینری

روند یا ترند صعودی چیست؟

روند صعودی را می توان به عنوان یک نمودار با هایر لو های متعدد تعریف کرد. در هر هایر لو، معامله گران تصمیم می گیرند که بازپرداخت قیمت زمان مناسبی برای خرید بیشتر سهام است. فشار خرید سرمایه گذاران بیشتر و بیشتر تصمیم به خرید سهام، تقاضای بیشتر و بنابراین افزایش قیمت سهام را افزایش می دهد. این می تواند در نمودار سهام نشان داده شود که سهام همچنان در روند صعودی حرکت می کند.

تغییر در روند عمل

با توجه به اینکه سهام در روند یا ترند نزولی قرار دارد، معامله گران می توانند به عقب برگردند و جدیدترین قیمت موقت اخیر را در جایی که فروشندگان قیمت خود را پایین آورده اند شناسایی کنند. در این مرحله، توصیه می شود که خرید و فروش سهام را در نظر بگیرید اگر و فقط درصورتی که بالاتر از قیمت بالای اخیر باشد. افزایش قیمت فعلی بالاتر از قیمت های اخیر نشانگر این است که روند قیمت ممکن است از پایین به بالا تغییر کرده باشد.

پس از باز شدن نمودار شمعدانی، می توانید با استفاده از Trend Your Friend، به دنبال سیگنال باشید.

هنگامی که نیازهای زیر برآورده شود، یک سیگنال خرید تعریف می شود:
• قیمت ها به سمت بالا روند صعودی دارند.
• آخرین روند نزولی با شتاب قوی صعودی شکسته شود.

ترند -روند -میهن سیگنال

تصویر روند صعودی -میهن سیگنال

روند یا ترند نزولی چیست؟
روند نزولی یک سری از اوج های پایین است. در هر یک از این نقاط، فروشندگان تصمیم می گیرند که زمان آن است که از سهام خارج شوند. هنگامی که این فروشندگان احتمالاً فوراً قیمت کمتری را برای خروج از سهام خود بپذیرند، فشار بر روی قیمت پایین تر سهام  می ماند و به روند نزولی کمک می کند. منظور از یک سطح پایین تر این است که هر تلاش جدیدی که باعث افزایش قیمت سهام بشود قبل از اینکه قیمت را اندازه قیمت قله قبلی برساند، پایین تر می رود.

روند نزولی در عمل
اگر یک سرمایه گذار در مدت زمانی که در نمودار نشان داده شده است این سهام را خریداری کند، آن سرمایه گذار می تواند سهام را در روند نزولی خریداری کند. راه های زیادی برای از دست دادن پول در بازار وجود دارد، اما مطمئنن خرید سهام با روند نزولی بالاترین احتمال را دارد. البته معامله گر می خواهد در کسب درآمد موفق باشد. یک تاجر هوشمند به عنوان دوست خود از روند زیر استفاده می کند. او منتظر خواهد ماند تا روند با تغییر قیمت بالاتر در نمودار تغییر کند.

هنگامی که شرایط زیر برآورده شود، یک سیگنال فروش مشخص می شود:
• قیمت ها روند یا ترند نزولی دارند.
• آخرین روند صعودی با حرکت قوی نزولی شکسته شود.

ترند -روند -میهن سیگنال

تصویر روند نزولی – میهن سیگنال

نکات کلیدی

روند یا ترند – جهت کلی سهام – دومین ابزار فنی مهم بعد از حجم معاملات است.
زمانی است که یک روند تغییر می کند معامله گران باید در نظر داشته باشند که به طور بالقوه وارد معامله  شوند یا از آن خارج شوند.
برای شناسایی تغییر احتمالی روند، به «حجم و جهت سهام» نگاه کنید – که از مهمترین ابزار فنی به شمار می رود.

 

در زیر اصطلاحات مهم برای تجارت با این استراتژی ذکر شده است:

 • در یک بازه زمانی فقط وارد یک موقعیت معاملاتی شوید.
 • قبل از تأیید اعتبار معامله، کندل صعودی کاملاً نزدیک باشد.
 • زمان انقضا سفارش باید ۴ برابر بیشتر از زمان معاملاتی تعیین شود. به عنوان مثال، می توانید هنگام معامله در نمودار ۱ ساعت، زمان اتمام را در چهار ساعت تنظیم کنید.

جوانب مثبت و منفی این استراتژی

مثبت
• همه منظوره، فعال و آسان برای استفاده.
• سیگنالهای بسیار قابل اعتماد تولید می کند.
• معامله گران را قادر می سازد از روندها یا همان ترند های عالی بهره مند شوند.
• نیازی به اندیکاتور اضافی ندارد.

منفی
• به صبر بالایی نیاز دارد.
• معامله گران را مجبور میکند که چشم از پلتفرم برندارند.

نتیجه

واقعیت این است که هیچ تئوری معاملاتی وجود ندارد که سودآوری بیشتری از روند یا ترند معاملات داشته باشد. واقعیت دیگری نیز وجود دارد: هرچه یک استراتژی روند ساده تر باشد، سودمندتر است. Trend Your Friend یک سیستم تجارت بسیار ساده است و به همین دلیل توسط معامله گران حرفه ای ترجیح داده شده است. این استراتژی با داشتن مزیت های زیاد و نسبت برد بسیار بالا، همراهی خوبی برای دوستداران روند یا همان است. با این حال، فراموش نکنید که از کنترل ریسک و روانشناسی مدیریت استفاده کنید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «روند دوست شماست!» با ما درمیان بگذارید.

منبع:education.howthemarketworks.com
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
حامد فولادی
همیشه علاقه به برنامه نویسی داشتم و در این زمینه هرچیزی که نیاز بود رو به خودم یاد دادم. الان به عنوان توسعه دهنده وب و برنامه نویس توی تیم میهن سیگنال فعالیت دارم.

‫2 نظر

 • سلام وقت بخیر.
  هرچه تایم فریم پایین تری انتخاب کنیم، دوره اندیکاتور باید زیاد شود یا کم؟ میشه توضیح بدید
  ممنون

  • سلام . قاعده خاصی وجود نداره ولی معمولا آنالیز ها با کاهش تایم فریم دوره های بالاتری برای اندیکاتور انتخاب می کنند. موفق باشید.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *