بررسی کامل پروژه یونیک فاینانس (Unique Finance) و توکن UNQT

۲۹ شهریور ۱۴۰۰
بررسی کامل پروژه یونیک فاینانس (Unique Finance) و توکن UNQT

یونیک فاینانس یکی از شرکت های کلاهبرداری است که اخیراً در ایران سر و صدای زیادی به پا کرده است. دلیل رونق گرفتن این گونه شرکت‌ها در ایران علاقه زیاد مردم به یک شبه پولدار شدن و مشکلات بی پایان اقتصادی است. ما برای نگارش این مقاله ضمن تحقیقات از سایت های معتبر با افرادی که در این شرکت حساب کاربری دارند مصاحبه کردیم و متوجه شدیم که این شرکت بارها و بارها پلن درآمدی خود را تغییر داده است و اخیراً توکن جدید خود را راه اندازی کرده است. برای آگاهی درباره انواع پلن ها و نحوه ی سود دهی شرکت یونیک فاینانس با ما همراه باشید.

یونیک فایناس (Unique Finance) چه می گوید؟

یونیک فاینانس شرکتی پانزی است که از سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را آغاز کرده است. شرکت یونیک فاینانس نام خود را از یک شرکت مدیریت مالی به نام Unique Finanz در زوریخ سوئیس گرفته است. در واقع شرکت یونیک با این کار از نام یک شرکت معتبر به نفع خود استفاده کرده است. یونیک فاینانس همچنین ادعا می‌کند که شما با پرداخت هزار دلار سهام شرکت‌های مهم و مطرح دنیا مانند اپل، فیس بوک، نایک، آدیداس و… را خریداری می کنید و به ازای این خرید ماهیانه مبلغ مشخصی سود به حساب شما واریز می‌شود. این شرکت در طول زمان بارها و بارها پلن خود را تغییر داده است. ما برای بررسی پلن درآمدی این شرکت آن را به دو بازه زمانی قدیم و جدید تقسیم کرده‌ایم.

پلن درآمدی قدیمی یونیک‌ فاینانس

این شرکت دو پلن درآمدی دارد. در پلن اول به ازای سرمایه گذاری هر فرد ماهانه مقدار مشخصی سود به او پرداخت میشود. در پلن دوم هم به ازای شبکه‌ سازی افراد به آنها پورسانت پرداخت می شود.
مدت زمانی که شما پول خود را در این شرکت سرمایه‌گذاری می‌کنید دو سال است، بعد از آن در صورت تمایل می‌توانید عضویت خود را تمدید کرده و یا از شرکت خارج شوید. در گذشته با پلن اول به هر فرد ماهانه حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان سود پرداخت می‌شد، طبق پلن دوم هم وقتی فرد در سه شاخه خودش تعادل ۵۰۰۰ دلار ایجاد می‌کرد ۱۰۰۰ دلار پورسانت دریافت می‌کرد ضمن اینکه به ازای هر ورودی جدید به افراد تا ۳ لول ماهانه ۳ دلار پورسانت پرداخت می‌شد. به مرور زمان پلن‌های شرکت تغییر کردند و پاداش سه دلاری به ازای هر فرد به طور کامل حذف شد و تنها پاداش تعادلی سه زیر شاخه بود که باقی ماند.

مبلغان شبکه یونیک فایننس کار اصلی شرکت را سرمایه گذاری در بورس نزدک آمریکا میدانند.

مبلغان شبکه یونیک فایننس کار اصلی شرکت را سرمایه گذاری در بورس نزدک آمریکا میدانند.

نکات منفی پلن یونیک فاینانس تا قطع تمامی پورسانت ها

موضوع جالب در مورد پلن‌های شرکت این است که هیچ پرزنتوری از بدی های آن حرفی نمی‌زند به طور مثال در گذشته تا مبلغ حساب شما به ۲۰۰ دلار نمی رسید هیچ پولی برایتان نقد نمی شد و از هر ۱۰۰ دلار هم ۲۵ دلار به عنوان کارمزد کسر می‌شد. در واقع این شرکت حتی ۱۰۰۰ دلار را هم کامل به شما پس نمی‌دهد و به عناوین مختلفی مانند حق بیمه، کارمزد و… از مبالغ واریزی کم می‌کند. ضمن اینکه نقد کردن تمام پاداش ها تنها در روز اول ماه میلادی انجام می‌شود و اگر شما در زمان های دیگر به پول نیاز داشته باشید هیچ پولی وجود ندارد.

مورد بعدی اینکه نقد به اصطلاح دلاری های واریزی این شرکت تنها با با صرافی طرف قرارداد خودش در ایران انجام می‌شود و دلارهای آن در هیچ صرافی وهیچ کشوری اعتبار ندارد! همچنین با شروع بحران کرونا پرداخت تمامی پورسانت ها برای مدت طولانی قطع شد و در حال حاضر به مدت یک سال است که هیچ پورسانتی به افراد سرمایه گذار در این شرکت پرداخت نمی شود.

طرح درآمدی جدید یونیک فاینانس و توکن UNQT

جدیدا شرکت یونیک فاینانس توکنی به نام UNQT راه‌اندازی کرده است. توکن یونیک فاینانس به عنوان جایگزینی برای فریب کاربران است و مردم کشور‌هایی مثل ایران، عراق، افغانستان و… را هدف قرار داده است.

موضوع ناراحت‌کننده اینجاست که یونیک فاینانس قرار بود سرمایه تمام کاربران را به صورت دلار به آن‌ها بازگرداند، اما وقتی توکن جدید خود را راه‌اندازی کرد سرمایه کاربران را به توکن تبدیل کرد و این موضوع باعث چند برابر شدن ضرر کاربران شد.

این اتفاق به این دلیل رخ داد که شرکت وقتی قیمت توکن به ۱۵ دلار رسید تمام سرمایه‌ها را توکن تبدیل کرد. توکن UNQT هم متأسفانه پشتوانه‌ای نداشت و قیمت آن بعد از مدت کوتاهی سقوط کرد و به یک دلار رسید. سرمایه تمام کاربران هم در جریان این اتفاق به یک پانزدهم مقدار اولیه‌ی خود تبدیل شد.

توکن UNQT متاسفانه در صرافی های مختلفی ثبت شده و برای تبلیغات بیشتر این پروژه کلاهبرداری قیمت ارز دیجیتال یونیک فاینانس دائما در حال بروزرسانی است.

با ورود توکن UNQT شرکت یونیک فایننس با سر شاخگی نیما طبری فرد راه تازه ای را در کلاهبرداری اتخاذ کردند. منبع عکس:وب آموز

با ورود توکن UNQT شرکت یونیک فایننس با سر شاخگی نیما طبری فرد راه تازه ای را در کلاهبرداری اتخاذ کردند. منبع عکس:وب آموز

چرا شرکت یونیک فاینانس کلاهبرداری است؟

بگذارید از توکن این شرکت شروع کنیم. شاید مطرح شدن بحث توکن شما را به این فکر انداخته باشد که یونیک فاینانس هم قانونی است اما واقعیت این است که لیست شدن توکن شما در هیچ صرافی به آن اعتبار نمی‌دهد، چرا که صرافی‌های کوچکتر با پرداخت مقداری پول توکن شما را لیست می‌کنند و صرافی‌های غیر متمرکز هم اصلاً به لیست کردن نیازی ندارند. در صرافی‌های غیرمتمرکز شما می‌توانید با استفاده از برنامه‌نویسی توکن جدید خود را تولید کنید و پس از بارگذاری روی سرور سایت آن را برداشت کنید.

مسأله‌ی مهم اینجاست که طبق قانون عرضه‌ی توکن بدون پشتوانه اقتصادی کاملاً غیر مجاز است و از آنجایی که توکن یونیک فاینانس هیچ پشتیبانی ندارد و در تامین نقدینگی هم دچار مشکل است پس ساخت و خرید آن از پایه اشتباه محض است.

 دلایل دیگر اثبات کلاهبرداری یونیک فاینانس

 • شما می‌توانید در وبسایت trustpilot.com نظرات مالباختگان یونیک فاینانس را بخوانید. اگر به این سایت سری بزنید متوجه می‌شوید که دسته‌ای از کامنتها کاملاً جعلی هستند ولی دسته دیگر از آن‌ها نظرات کاربرانی هستند که سرمایه خود را در این شرکت از دست داده‌اند و در مورد این موضوع به کاربران دیگر هشدار می‌دهند‌.
 • سایت reportscamonline.com شرکت یونیک فاینانس را به عنوان کلاهبرداری معرفی کرده است.
 • شرکت یونیک فاینانس نمره اعتماد پایینی از سایت scamadviser.com دریافت کرده است و همچنین به عنوان کلاهبرداری در safe.shop ثبت شده است.
 • هیچ کدام از اطلاعات هویتی صاحبان وب سایت در آن ارائه نشده است، هیچ شماره تماس‌ایمیل و آدرسی در آن وجود ندارد.

هیچ لینکی به شبکه‌های اجتماعی پروژه در این سایت موجود نیست و برای موتور‌های جستجو نیز بهینه نشده است.

 • اگر تنها اندکی در بورس فعالیت کرده باشید می‌دانید که چیزی تحت عنوان سود ثابت ماهیانه وجود ندارد و هیچ کدام از شرکت‌های بورسی پلن مبتنی بر شبکه‌سازی ندارند.

دستگیری سرکرده های شرکت یونیک فایننس

وزارت اطلاعات اعلام کرد:

با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، بیش از ۱۵۰ نفر از سرشبکه‌ها و سرکرده‌های اصلی شرکت هرمی یونیک فاینانس (unique finance) در ۱۹ استان کشور شناسایی و مورد ضربه قرار گرفت.[منبع]

حال باید دید برای جبران خسارت مالباختگان و پس گرفتن پول از یونیک فاینانس چه تمهیداتی اندیشیده شده است.

برای مشاهده کلیپ دستگیری و انهدام شبکه کلاهبرداری یونیک فاینانس به این صفحه مراجعه نمایید.

جمع‌بندی

یونیک فاینانس شرکتی باینری است که بار‌ها و بار‌ها پلن درآمدی و حتی آدرس سایت خود را تغییر داده است. این شرکت هم اکنون توکن جدیدی ایجاد کرده است که علاوه بر غیرقانونی بودن پشتوانه مالی نیز ندارد و قیمت آن سقوط کرده است. سایت یونیک فاینانس هیچ اطلاعات معتبری از محل شرکت و صاحبان آن ارائه نداده است ضمن اینکه هیچ شماره‌ای برای تماس و پشتیبانی در آن وجود ندارد. در پایان‌امیدواریم با چشم باز تصمیم بگیرید و از سرمایه خود به درستی استفاده کنید.

 
شاید موارد زیر برایتان جذاب باشد:
 

نظرتان را درباره‌ی مقاله «بررسی کامل پروژه یونیک فاینانس (Unique Finance) و توکن UNQT» با ما درمیان بگذارید.

23 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫13 نظر

 • دوستان مواظب این سایت هم باشید
  Gublerfinancegroup

 • من خودم قبل ازین یونیک فایننس یه شرکت بود به نام unifunds ک عضو بودم و متاسفانه کلاهبرداری بود.

  • بله متاسفانه اعضای اصلی شرکت یونیک فایننس همون افرادی بودند که یونی فاندس و e2c راه اندازی کرده بودند

 • سلام
  این شرکت کلاهبرداری بیش نیست
  اولا که غلط کرده سهام انتخابی ما رو سر خود عوض کرده و سود ما با ارز دیجیتال چرت و پرتی به اسم unqt میخاد پرداخت کنه
  الان یک ساله دو سال قراردادم تموم شده جایگاه رو کنسل هم کردم
  بعد یک سال چند روز پیش ادرس ولت متاماسک رو دادیم که اصل پول بعلاوه سودهایی که تو حسابمون بود رو واریز کنن ولی باز گفتن هیچ تاریخی تعیین نمیکنیم خدا میدونه اصلا واریز کنن یا نه
  وگرنه پرداخت ارز دیجیتال کمتر از یک دقیقه کار میبره
  اینا با سیاست دارن قیمت ارزشون رو میکشن بالا که به کنسلی ها تعداد کمتری ارز بدن که سرمایه گذار بعد از گرفتن ارزش نتونه به ضرر بفروشه و نگه داره که قیمت ارزشون بره بالاتر
  اینا واقعا آشغال هستن
  واقعا برای لیدرهایی متاسفم که روزی از این افرادی که کنسل کردن سود گرفتن والله این مردم گناه دارن با این شرایط اقتصادی با این تورم باز ۲۵-۳۰میلیون پولت رو هم ببرن
  اقایون لیدر چطور این پول ها رو به زن و بچتون میدید
  کسایی که این پیام رو میخونن اگر اطلاعی دارن که کی قراره پول کنسلی ها رو واریز کنن خواهشن یک خبری بدن
  ممنون از ادمین محترم

 • چرا حکومت مثلا مقتدر ایران که ریگی رو گرفت عرضه نداره اینو بگیره ، نیما طبری فرد حروم لقمه این کلاهبردار شماره یک ایران را چرا هیچ ارگانی دستگیر نمیکنه، به کدوم یک از سران حکومت وصل هست که نمیگیرنش؟

 • من دیشب با چند تا از دوستان صحبت می‌کردم این غول خونخوار بازم فعالیت میکنه و جدیدا عضو گیری کرده به نظر من هر چیزی هرمی باشه ی مشکل اساسی داره

 • ما هم تمام سرمایه مون رو تو این سیستم از دست دادیم ،متاسفانه بجز ضرر هیچی نیست ، هزار دلار یک جا ازتون میگیرن بعد ریزه ریزه پس میدن ، تازه پس هم ندادن به ما! چن ماه بیشتر پورسانت ندادن بعدشم شرکت چون تعداد ورودی ها اومد پایین تمام پورسانت هارو قط کرد، کاملا هرمی و غیر قانونیه

 • ممنون از توجهتون. این شارلاتان ها خیلی وقته به جونمون افتادن ول نمیکنن

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *