بررسی پروژه سرمایه گذاری بیت کوین بلک (Bitcoin Black‌)

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
بررسی پروژه سرمایه گذاری بیت کوین بلک (Bitcoin Black‌)

این روزها متاسفانه در سایتهای ایرانی شاهد رواج پروژه های جدید کلاهبرداری به صورت پانزی هستیم.  عده زیادی از هموطنان با استدلال مجانی بودن فرایند ثبت نام در ایردراپ های نامعلوم، فریب پروژه های کلاهبرداری زیادی را می خورند و اطلاعاتشان را در اختیار دیگران قرار می دهند.

به همین دلیل بر آن شدیم که پروژه جدید کلاهبرداری با نام بیت کوین بلک را با هم بررسی کنیم و دلایل دروغین بودن این پروژه را را به شما توضیح دهیم. لطفاً تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. اگر میخواهید پروژه های کلاهبرداری دیگر را بشناسید حتما سری به صفحه دیده بان کلاهبرداری های ارز دیجیتال بزنید.

بیت کوین بلک Bitcoin Black‌ چیست؟

این پروژه که از سال ۲۰۱۸ در شبکه های اجتماعی دنبال جذب اولین اعضا بوده است ادعا میکند قصد دارد شبکه بلاک چین اختصاصی و ارز دیجیتالی بسازد که از همه ارزهای دیجیتال موجود قدرتمند تر باشد. رابط کاربری سایت این پروژه به حد غیر قابل باوری افتضاح است، به گونه ای که انگار این پروژه توانایی جذب حداقل نیرو برای ساخت یک سایت معمولی را هم ندارد.

لوگو و عکس های بکار رفته کاملا مربوط به بیت کوین و دانلود شده از اینترنت است، تیم طراح فقط زحمت تیره کردن لوگو را به عهده گرفته است!

در نسخه فارسی بیت کوین بلک مشاهده میکنیم که حتی زحمت ترجمه را هم به خود نداده اند و صرفا از گوگل ترنسلیت استفاده کرده اند

متاسفانه این روزها با رواج این پروژه در ایران این سایت نسخه رسمی فارسی را هم به سایتش اضافه کرده

این سایت در سال ۲۰۱۹ وایت پیپری انتشار داد تا اهداف و فعالیت های شبکه بیت کوین بلک را توضیح دهد. اما در وایت پیپر هیچگونه توضیح فنی از اهداف و ابعاد پروژه بیان نشده بود و صرفا مشکلات بیت کوین در آن بازگو شده.

امروز سه سال از ادعای ICO این پروژه میگذرد، اما هنوز اقدام به عرضه اولیه سکه نکرده اند و تمامی تبلیغاتی که در اینترنت از آنها دیده می شود صرفا مواردی است که منجر به رفرال گیری و زیرمجموعه گیری بیشتر میشود. جالب اینجاست که برای کسانی که وارد شبکه شده اند و می خواهند از  طریق ICO  روی پروژه بیت کوین بلک سرمایه گذاری کنند، باید با بیت کوین این هزینه را پرداخت نمایند! این درحالی است که در تمام تبلیغات این ارز دیجیتال آمده است:

«بیت کوین بلک آمده است تا ضعف بیت کوین را جبران کند!»

در شعارهای تبلیغاتی این شرکت میبینیم که اگر تعداد مشخصی عضو جمع کنید ۳۶۰۰ سکه به کیف پولتان واریز خواهد شد و ادعا می کنند به ده نفری که بیشترین عضو را بگیرند معادل ۱۸ میلیون دلار و سکه در یافت خواهند کرد. پس اعضای فریب خورده به قدری هیجان زده می شوند که فقط به دنبال رفرال گیری خواهند بود.

بعد از ورود به این پروژه تنها راه دریافت سکه های بیشتر رفرال گیری است که یکی از اسپم ترین و زرد ترین روشهای بازاریابی است.

بعد از ورود به این پروژه تنها راه دریافت سکه های بیشتر زیرمجموعه گیری است که اعضا به اسپم ترین و زرد ترین روش ممکن در حال بازاریابی هستند.

سواستفاده از نام بیت کوین!

حتی اگر تمامی موارد گفته شده سندیت داشته باشد و توجیه شود، سو استفاده از نام بیت کوین در حالی که هیچ ارتباطی با بیت کوین ندارد یک فکر هوشمندانه برای فریب تازه واردان است. بسیاری از فریب خورده ها فکر میکنند بیت کوین بلک فورکی از بیت کوین است.

وعده وعید های شرکت بیت کوین بلک از سال 2018 تا کنون

وعده وعید های پروژه بیت کوین بلک از سال ۲۰۱۸ تا کنون

نمره پایین اعتماد scam adviser

ابتدا بیاید به سایت scam adviser سری بزنیم. این سایت برای تبادل نظر سرمایه گذاران ساخته شده است. در قسمت جستجو عبارت بیت کوین بلک را وارد میکنیم:

همانطور که در این سایت خواهید دید، نمره اعتماد به این پروژه ۱% است و توسط کاربران به عنوان کلاهبرداری شناخته شده است.

همانطور که در این سایت خواهید دید، نمره اعتماد به این پروژه ۱% است و توسط کاربران به عنوان کلاهبرداری شناخته شده است.

برخی از ادعا های تبلیغاتی پروژه بیت کوین بلک

حالا بیاید سری به کلیپ تبلیغاتی بیت کوین بلک بزنیم. در این کلیپ ادعا های عجیب غریبی دیده می شود! در این کلیپ به طرز فاجعه باری پروژه بیت کوین بلک با بیت کوین مقایسه شده و سعی شده به صورت اغراق آمیز بیت کوین را پر از مشکل جلوه بدهند. با هم چند ادعا را بررسی کنیم:

انتقال در بیت کوین پر هزینه، انتقال در بیت کوین بلک رایگان!

در این کلیپ می بینیم که می گویند انتقال هر بیت کوین ۱۰ دلار هزینه دارد اما در بیت کوین بلک هزینه انتقال و تراکنش ها رایگان است. اینجا سوال پیش می آید که اگر هزینه های تراکنش صفر است پس کارمزد ماینرها کجاست و اگر این شبکه ماینینگ ندارد چگونه تراکنشهای درست و غلط را اعتبارسنجی می کند؟

سرعت تراکنش در بیت کوین چند ساعت، اما در بیت کوین بلک آنی است!

می دانیم با توجه به عدم تمرکز شبکه های بلاک چین فرایند تصمیم گیری رای گیری ساخت بلاک جدید پروسه ای زمان‌بر است. بنابراین اگر بیت کوین بلک ادعا می‌کند که می‌تواند به صورت آنی تراکنش‌ها را انجام دهد احتمالاً با پروژه ای متمرکز سر و کار داریم که این با اصل بلاک چین مغایر است!

 

در تبلیغات بیت کوین بلک به صراحت می گویند حتی پاداش رفرال گیری را هم به شما نمی دهیم.

در تبلیغات بیت کوین بلک به صراحت می گویند حتی پاداش رفرال گیری را هم به شما نمی دهیم، چون درحال فیلتر ثبت نام کنندگان هستیم! اما تاکنون شرکت هیچ مکانیزمی برای پیداکردن فیک و واقعی نشان نداده.

بیت کوین مقیاس پذیر نیست اما بیت کوین بلک ضد گلوله است!

در کلیپ می‌بینیم که بیت کوین مشکل مقیاس پذیری دارد اما بلک بیت کوین کاملا مقیاس پذیر است! رفع مشکل مقیاس پذیری از طریق استفاده از الگوریتم هایی مثل اثبات سهام امکان پذیر است، اما در این پروژه به وضوح بیان شده که بیت کوین بلک از الگوریتم های بیت کوین یعنی اثبات انجام کار استفاده می کند.

۹۹درصد بیت کوین در اختیار ۱ درصد از لیدرهای بیت کوین است اما بیت کوین بلک توزیع عادلانه ای دارد!

همانطور که میدانید بیت کوین به علت نامتمرکز بودن و نامساوی بودنش معروف است و این یک شعار زرد دیگر است. هسته بیت کوین طوری نوشته شده که توسط هیچ ارگانی کنترل نشود و فقط ماینرها ناظر تراکنشهای آن باشند و در ازای آن پاداش بگیرند. برای اطلاعات بیشتر مقاله ماینینگ چیست را بخوانید.

بیت کوین ۱۰ برابر بیت کوین بلک مصرف انرژی دارد!

شاید بتوان این ادعا را تنها ادعای منطقی بیت کوین بلک دانست! بسیاری از محققین بر این باورند که یکی از بزرگترین مشکلات بیت کوین، مصرف انرژی بسیار بالایش است. اما مقایسه مصرف انرژی بیت کوین با توکنی که هنوز ساخته نشده است کمی پیچیده است.

اداره بیت کوین توسط شرکت هاست اما بیت کوین بلک مردمی مدیریت می شود!

همانطور که می دانیم بعد از ساخت بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو، بیت کوین به صورت ناپیوسته بین اعضا توزیع شد. و ماینرها در ازای ماینینگ پاداش گرفتند. در نتیجه هیچ ارگان، شرکت و دولتی توانایی دخالت در تراکنش های بیت کوین را ندارد. برای اطلاعات بیشتر مقاله بیت کوین چیست را بخوانید.

‏ نرخ سرعت تولید بیت کوین بلک از ۱۰ ارز دیجیتال برتر بالاتر است!

چرا قیمت بیت کوین بلک از صرافی های معتبر قابل مشاهده است؟

کلاهبرداران معمولا با استفاده از تبلیغات و پرداخت مبالغ قابل توجه می توانند شت کوین های خود را داخل صرافی های معتبری مثل بایننس لیست کنند! بنابر این لیست شدن در یک صرافی تنها ملاک معتبر بودن نیست!

سخن پایانی

رایگان بودن هر ایردراپ به معنی بدون سود بودن عوامل آن پروژه نیست!  این استدلال که چون هزینه نمیکنم پس با یک کلیک چیزی هم از دست نمی دهم اشتباه محض است! جنگ اصلی امروز جنگ اطلاعات است! خیلی از پروژه ها با فروش اطلاعات شما میتوانند سود های نجومی کسب کنند. پس این دفعه قبل از کلیک بر هر لینکی با خود فکر کنید که شرکت در یک پروژه کاملا رایگان برای عواملش چه سودی خواهد داشت؟ هیچ راه میان بری برای یک شبه پولدار شدن وجود ندارد. اگر میخواهید از کریپتو سود مناسبی کسب کنید لطفا همین امروز آموزش ارز های دیجیتال را شروع کنید.

 
شاید موارد زیر برایتان جذاب باشد:
 

نظرتان را درباره‌ی مقاله «بررسی پروژه سرمایه گذاری بیت کوین بلک (Bitcoin Black‌)» با ما درمیان بگذارید.

3 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫2 نظر

  • کاردانو تاالان که فقط تبلیغات داشته ودر جذب سرمایه موفق بوده و دیگر هیچ

  • سلام
    سوالی ک همیشه داشتم اینه ک ارزهایی ک ایردراپ رایگان میذارن چه سوی براشون داره؟ احتمال داره بتونن کیف پولمون رو خالی کنند؟

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *