کاهش شاخص قیمت مصرف کننده امریکا و تحول بازار کریپتو

۲۲ دی ۱۴۰۱
کاهش شاخص قیمت مصرف کننده امریکا و تحول بازار کریپتو

شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در دسامبر به ۶.۵٪ رسید. این عدد نشان دهنده کاهش مداوم و بهبود قابل توجهی نسبت به نرخ ۹.۱٪ در ژوئن ۲۰۲۲ است.

صبح پنجشنبه اخبار بسیار دلگرم کننده ای در مورد تورم بالا که مردم ایالات متحده را تحت فشار قرار داده است، همراه داشت. CPI، کاهش قابل توجهی در تورم برای ماه دسامبر نشان داد. این شاخص به پایین ترین سطح در یک سال اخیر رسید. آخرین شاخص CPI که به ۶.۵٪ بود که به استدلال کاهش تورم اعتبار بیشتری می بخشد.  بر این اساس این می تواند به عنوان یک کاتالیزور برای قیمت دارایی های بی ثبات مانند بیت کوین عمل کند.

شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده تورم ۶.۵% را نشان می دهد

CPI اصلی، قیمت‌ های بی‌ ثبات انرژی و مواد غذایی را در نظر نمی‌ گیرد. این شاخص ۰.۳ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت که دقیقاً با انتظارات بازار مطابقت دارد. افزایش ۶.۵ درصدی در سپتامبر، بزرگترین جهش از آگوست ۱۹۸۲ بود. بر اساس شاخص نظارت دقیق اداره آمار کار، قیمت های مصرف کننده رشد کمی در ۱۵ ماه گذشته داشتند. بنابراین این امکان را برای فدرال رزرو فراهم می کند تا بیشتر نرخ بهره را کاهش دهد.

طبق گزارش کوین گیپ، قیمت‌ها نیز بر اساس این CPI ماه به ماه به ‌طور چشمگیری کاهش یافتند. به طوری که قیمت‌ های بنزین، خدمات آب و برق، خدمات مراقبت ‌های پزشکی و قیمت خودروهای دست دوم کاهش یافتند. افزایش قیمت ‌ها که در رستوران ‌ها مشاهده شد، معتدل ‌تر از حد انتظار بود، در حالی که قیمت خودروهای جدید بدون تغییر باقی ماند.

واکنش بازار

در پی اخبار این شاخص قیمت مصرف کننده معاملات فیوچرز سهام کاهش یافت. زیرا گزارش قیمت مصرف کننده در ماه دسامبر پیش بینی تحلیلگران از کاهش فشارهای تورمی را تایید کرد. قراردادهای سرمایه گذاری فیوچرز که میانگین صنعتی داوجونز را دنبال می ‌کردند، ۲۸ واحد بیشتر شد که ۰.۱ درصد افزایش داشت. معاملات فیوچرز در S&P 500 0.1% کاهش یافت، در حالی که معاملات فیوچرز در Nasdaq-100 0.2% کاهش یافت.

از سوی دیگر، بازار ارز دیجیتال واکنش‌های متفاوتی نسبت به اخبار نرخ جدید شاخص قیمت مصرف کننده به همراه داشت. قیمت بیت‌ کوین  در ۱۸۳۰۴ دلار در نوسان است. این نشان دهنده کاهش ۰.۰۲ درصدی در ۱ ساعت گذشته در مقابل افزایش ۴.۸۸ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته است. قیمت اتریوم  در زمان نگارش این مقاله توسط میهن سیگنال از مرز ۱۴۰۵ دلار عبور کرد.

منبع:کوین گیپ
9 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • بسیار خوب

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *