Pyth چیست و چگونه ایردراپ Pyth رادریافت کنیم؟

۰۵ آذر ۱۴۰۲
Pyth چیست

شبکه پایت یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که داده‌های بازار مالی با کیفیت بالا را، به ویژه برای مالی غیرمتمرکز (DeFi)، ارائه می‌دهد. این شبکه، داده‌های دقیق و به‌روز قیمت‌ها برای دارایی‌های مختلف از جمله ارزدیجیتال‌ها، سهام و کالاها را تجمیع می‌کند. این شبکه که بر روی بلاک چین سولانا ساخته شده است، از طریق قدرت پردازش بالا و تأخیر پایین، اطمینان از تحویل به موقع داده‌ها را فراهم می‌آورد. داده‌های شبکه پایت از گروه متنوعی از مؤسسات مالی و شرکت‌های تریدینگ تهیه می‌شود که این امر قابلیت اطمینان و دقت آن را افزایش می‌دهد. هدف اصلی آن، اتصال بازارهای مالی سنتی به فضای DeFi است تا شفافیت را ترویج و از طیف گسترده‌ای از برنامه‌های مالی مبتنی بر بلاک چین پشتیبانی کند.

به چپ و راست بکشید.
نام ارز دیجیتال Pyth-network (Pyth Network)
نام اختصاری PYTH
قیمت فعلی ۰.۶۶۲۶ دلار
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۸۹
حجم معاملات روزانه ۱۰۳,۳۳۰,۴۳۷ دلار
عرضه ی کل ۹,۹۹۹,۹۸۹,۲۱۸ دلار
مقدار در گردش ۱,۶۳۲,۵۶۹,۲۱۸ دلار
وب سایت رسمی https://pyth.network/
وایت پیپر https://pyth.network/whitepaper_v2.pdf

درباره ایردراپ Pyth

هدف از برنامه ایردراپ بازنگری شبکه Pyth، تحریک مشارکت در حکمرانی زنجیره‌ای و پیشبرد شبکه Pyth به سمت یک حالت مین‌نت غیرمتمرکز، بدون نیاز به اجازه و خودپایدار است.

همانطور که در پست وبلاگ توکن‌نامیکس PYTH مورد بحث قرار گرفت، هدف کلی حکمرانی محور توکن، فعال سازی جامعه گسترده‌تر برای کمک به شکل‌گیری توسعه پروتکل است.

توکن‌های PYTH اختصاص داده شده برای این ایردراپ از دسته “جامعه و راه‌اندازی” هستند. تا ۶ درصد از کل عرضه (۶۰۰ میلیون توکن PYTH) برای شرکت‌کنندگان واجد شرایط در دسترس است، از جمله ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن PYTH برای dApps، تقریباً ۲۵۵,۰۰۰,۰۰۰ توکن PYTH برای فعالیت‌های زنجیره‌ای توسط شرکت‌کنندگان DeFi و ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن PYTH برای اعضای فعال جامعه.

توکن PYTH در استاندارد کتابخانه برنامه سولانا (SPL) قرار دارد، به این معنی که به طور بومی به بلاک چین سولانا تعلق دارد.

معیارهای واجد شرایط بودن در ایردراپ Pyth

واجد شرایط بودن برای برنامه ایردراپ بازنگری شبکه Pyth بر اساس مشارکت‌ها در اکوسیستم شبکه Pyth و استفاده از اوراکل Pyth تعیین می‌شود. شما ممکن است در صورتی که به یکی از روش‌های زیر مشارکت داشته‌اید، برای تخصیص ایردراپ واجد شرایط باشید:

ذی‌نفعان نوع مشارکت
شرکت‌کننده های (DeFi) فعالیت زنجیره‌ای در یک برنامه غیرمتمرکز که از داده‌های شبکه Pyth استفاده می‌کند.
اعضای جامعه داشتن نقش ویژه در دیسکورد رسمی شبکه Pyth، داشتن یک NFT رسمی شبکه Pyth، یا بودن عضو برجسته‌ای از یکی از برنامه‌های سفیر شبکه Pyth.
برنامه های غیرمتمرکز استفاده‌کننده از داده‌های Pyth ادغام زنجیره‌ای با اوراکل شبکه Pyth برای قدرت بخشیدن به عملیات قراردادهای هوشمند.

برنامه ایردراپ نگاهی به عقب دارد و عکس‌های لحظه‌ای برای فعالیت‌های زنجیره‌ای و اجتماعی در حال حاضر تکمیل شده‌اند. خوانندگان می‌توانند با استفاده از وب‌سایت رسمی Pyth  بررسی ایردراپ و اتصال کیف پول‌های خود، واجد شرایط بودن خود را بررسی کنند.

تفکیک معیارهای واجد شرایط بودن

شرکت‌کنندگان در DeFi

شما ممکن است برای تخصیص ایردراپ واجد شرایط باشید اگر فعالیت‌های زنجیره‌ای را روی برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) که از داده‌های شبکه Pyth استفاده می‌کنند، در اکوسیستم‌های بلاک چین زیر انجام داده باشید:

اکوسیستم بلاک چین خاص L1 یا L2
EVM اکوسیستم Aurora, Arbitrum, Avalanche, Base, BNB Chain, Celo, Conflux eSpace, Cronos, Ethereum, Gnosis, KuCoin Community Chain, Linea, Mantle, Meter, Optimism, Polygon, Polygon zkEVM, Wemix, zkSync Era
اکوسیستم Move Aptos, Sui
اکوسیستم Cosmos Evmos, Injective, Neutron, Osmosis, Sei
اکوسیستم Solana Solana

اعضای کامیونیتی

شما ممکن است برای تخصیص ایردراپ واجد شرایط باشید اگر هر یک از نقش‌های رسمی دیسکورد را دارا باشید، هر یک از این NFT‌های رسمی شبکه Pyth را هولد کنید، یا به عنوان عضوی از برنامه سفیر شبکه Pyth عملکرد برجسته‌ای داشته باشید.

اعضای کامیونیتی دسته‌بندی تفکیک
WEN Tokens NFT WEN Token 1, WEN Token 2, WEN Token 3
Holiday and Celebratory NFTs NFT Ambassador’s Aegis, Ambassador’s Ascendancy, Gorgoneion Stater, Ophidian Desire, Pyth 1Y Mainnet Anniversary, Pyth Christmas 2021 and 2022 Edition, Pyth Crystal Ball 2022, Pyth Lunar New Year Tiger 2022, Pyth Moon Tarot, Pyth Mooncake 2022, Pyth New Year’s Rabbit 2023, Pythian’s Aegis, Pythian’s Lance, Pythian’s Premonition, Pythian’s Pride, Pythian’s Talisman, Pythian’s Tarot
Partnership NFTs NFT Pyth CryptoKickers, Pyth Lifinity Flares, Pyth Wolf by Bonfida, Pythia #01-03 by Cyber Samurai
Levelling Series Roles Low Priest, Priest, High Priest, Pythia Candidate
Community Series Roles Mad Pythians
Odyssey Campaign Roles Arete, Clairvoyant, Gator, Venus de Milo, Sophos I, Sophos II, Sophos III, Sophos IV, Sophos V
Partnerships Roles ItWill Happen
در صورتی که در اکوسیستم های معرفی شده فعال باشید، احتمالا ایردراپ Pyth را هم دریافت خواهید کرد.

Pyth را از چه صرافی های ایرانی میتوان خرید؟

صرافی اوکی اکسچنج تاکنون این ارز را لیست کرده است. همچنین شما میتوانید Pyth را از کوینکس و بینگ ایکس تهیه کنید.

بهترین کیف پول برای Pyth

وب‌سایت رسمی شبکه Pyth هیچ کیف پول توصیه‌شده‌ای برای هولد توکن‌های شبکه Pyth مشخص نکرده است. معمولاً انتخاب کیف پول بستگی به بلاک چینی دارد که توکن PYTH بر روی آن صادر شده است. از آنجایی که شبکه Pyth بر روی چندین بلاک چین فعالیت می‌کند، شما باید کیف پولی را انتخاب کنید که با بلاک چین مورد استفاده‌تان سازگار باشد.

برای مثال، برای توکن‌های مبتنی بر بلاک چین سولانا، کیف پول‌های محبوبی مانند فانتوم، سولفلر و سولت وجود دارند. برای توکن‌های مبتنی بر اتریوم، کیف پول‌هایی مانند متامسک، مای‌اترولت و کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند لجر یا ترزور می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

مهم است که از کیف پولی استفاده کنید که از بلاک چین مشخصی که PYTH بر روی آن است پشتیبانی کند و مطمئن شوید که کیف پول معتبر و امن است. همیشه تحقیقات خود را انجام دهید و ویژگی‌های امنیتی کیف پول، رابط کاربری آن و پشتیبانی مشتری را هنگام انتخاب در نظر بگیرید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «Pyth چیست و چگونه ایردراپ Pyth رادریافت کنیم؟» با ما درمیان بگذارید.

برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *