دلیل افت امروز ارزهای دیجیتال | ۲۳ آبان

۲۳ آبان ۱۴۰۲
چرا امروز بازار نزولی شده + تحلیل قیمت بیت کوین| 10 آبان

امروز قیمت بیت کوین ، برخی از آلت کوین ها و ارزش کل بازار پس از یک حرکت صعودی قابل توجه افت کرده است.

ارزش کل بازار همراه با یک حمایت صعودی (مشکی) از یازدهم ماه سپتامبر در حال افزایش بوده است. حرکت صعودی در ۱۱ اکتبر شتاب گرفت زمانی که قیمت یک حمایت عمیق تر (سفید) ایجاد کرد. سرانجام در ۱۸ اکتبر یک خط روند عمیق تر (زرد) ایجاد شد.
با اینکه این رشد به یک سقف سالانه جدید در ۱.۴۰ تریلیون دلار در ۱۳ نوامبر منجر شد، ارزش کل بازار بعد از آن کمی افت کرده است. حرکت درون یک الگوی کنج صعودی جریان دارد که یک الگوی نزولی محسوب می شود.
اینکه قیمت در خط روند حمایت برگشت داشته باشد یا آن را بشکند تعیین کننده روند آینده خواهد بود. اگر شکست به پایین اتفاق بیفتد احتمال افت ۹ درصدی تا رسیدن به خط روند ۱.۲۵ تریلیون دلار وجود خواهد داشت.

نمودار 6 ساعته ارزش کل بازار

نمودار ۶ ساعته ارزش کل بازار. برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

در سوی دیگر بازگشت قیمت می تواند قیمت را تا مقاومت خط روند در ۱.۴۵ تریلیون بالا ببرد. اما بریک اوت موفق می تواند افزایش ۱۲ درصدی را تا مقاومت بعدی در ۱.۵۵ تریلیون دلار موجب شود.

وضعیت بیت کوین

همزمان قیمت بیت کوین درون یک الگوی کنج صعودی از ۲۳ اکتبر معامله شده است. با اینکه این الگو نزولی به شمار می رود، قیمت بیت کوین در ۹ نوامبر ز آن خارج شده است.این بریک اوت به یک سقف سالانه جدید در ۳۷۹۷۸ دلار منتهی شد.
میهن سیگنال پیش بینی می کند اگر این خروج به یک حرکت صعودی تثبیت شده منجر شود، قیمت بیت کوین ممکن است تا ۸ درصد رشد کند و به مقاومت بعدی در نزدیکی ۴۰۰۰۰ دلار برسد.
با وجود این پیش بینی صعودی، افت قیمت درون محدوده الگوی کنج می تواند افت ۹ درصدی تا نزدیک ترین حمایت در ۳۳۵۰۰ را موجب شود.

منبع:beincrypto
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *