چرا امروز بازار نزولی شده + تحلیل قیمت بیت کوین| ۱۰ آبان

۱۰ آبان ۱۴۰۲
چرا امروز بازار نزولی شده + تحلیل قیمت بیت کوین| 10 آبان

قیمت بیت کوین و ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در نزدیکی یک مقاومت بلندمدت قرار گرفته اند. شرکت بزرگ علی بابا خبر از انتشار یک مدل جدید هوش مصنوعی به نام تونجی چیان ون ۲ -Tongyi Qianwen داده که قرار است با غول های تکنولوژی آمریکا رقابت کند.

ارزش کل بازار ارز دیجیتال از ۱۲ اکتبر به سرعت در حال رشد بوده است. این افزایش موجب شده نرخ ۱.۲۷ تریلیون دلار در ۲۴ اکتبر به عنوان قله سالانه ثبت شود. اما پس از آن این مقدار تا کمتر از ۱.۲۵ تریلیون دلار افت کرد و آن را به عنوان یک مقاومت تایید نمود.

بر اساس تحلیل تکنیکال میهن سیگنال، محدوده ۱.۲۵ تریلیون دلار منطقه مهمی است زیرا از ماه آوریل نقش مقاومتی داشته است. دیروز ارزش کل بازار نتوانست رکورد سالانه را بشکند اما به بالاترین مقدار روزانه در سال در ۱.۲۶ تریلیون رسید که بالاتر از مقاومت گفته شده است.

اگر ارزش کل بازار به رشد خود ادامه دهد، مقاومت بعدی را در ۱.۴۴ تریلیون پیش رو خواهد داشت که ۱۵ درصد بالاتر از قیمت فعلی است.

در مقابل احتمال افت به زیر ۱.۲۵ دلار هم وجود دارد. در این صورت افت تا نزدیک ترین حمایت در ۱.۱۲ تریلیون دلار یعنی ۱۳.۵ درصد پایین تر از قیمت فعلی محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین پس از رسیدن به سقف سالانه خود در ۳۵۱۹۸ دلار در ۲۴ اکتبر درون یک مثلث معامله شده است. مثلث صعودی یک الگوی گاوی به شمار می رود و به این معناست که بریک اوت محتمل ترین سناریو خواهد بود.

با این حال، هنوز الگو شکسته نشده و بیت کوین در حال نزدیک شدن به انتهای الگو است. خارج شدن قیمت از الگوی مثلث می تواند رشد ۶.۵ درصدی را تا ۳۶۵۰۰ دلار ایجاد نماید.

نمودار شش ساعته قیمت بیت کوین / دلار

نمودار شش ساعته قیمت بیت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

برخلاف این پیش بینی صعودی، خروج قیمت از پایین الگوی مثلث می تواند افت ۷ درصدی تا سطح ۰.۳۸۲ ریتریسمنت فیبوناچی یعنی حمایت ۳۱۹۰۰ دلار  را موجب شود.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «چرا امروز بازار نزولی شده + تحلیل قیمت بیت کوین| ۱۰ آبان» با ما درمیان بگذارید.

منبع:beincrypto
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *