ورود
نقد شدن 380 میلیون دلار سفارش بیت کوین، سولانا و کاردانو

روز دوشنبه هم افت قیمت در بازار ارز دیجیتال ادامه یافت و کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۴۵۰۰۰ دلار بسیاری از رمزارزها را با خود پایین کشاند.

در نتیجه این سقوط، بیش از ۳۸۳ میلیون دلار از سفارش های ۱۱۵۸۸۷ خریدار ارز دیجیتال نقد شد. با این حال با تثبیت قیمت بیت کوین در سطح ۴۴۰۰۰ اوضاع کمی تثبیت شد و مبلغ نقد شده به ۳۷۷ میلیون رسید.

نقد شدن سفارش های در واقع بسته شدن اجباری سفارش های باز دارای اهرم است که توسط صرافی ها صورت می‌گیرد. زمانی که یک موقعیت در حال ضرر است یا در آستانه مارجین شدن قرار گرفته صرافی ها این کار را می‌کنند. این یعنی تریدر سرمایه کافی را برای حفظ موقعیت اهرم دار در حساب خود موجود ندارد و این صرافی را وادار می‌کند هنگامی که قیمت به رقم مشخصی رسید به طور خودکار موقعیت را ببندد.

تا این لحظه بیت کوین ۹۴.۶۸ میلیون دلار از مجموع سفارش های نقد شده را در ۲۴ ساعت اخیر به خود اختصاص داده است. اتریوم ۷۲.۱ میلیون دلار، سولانا ۳۳ میلیون و کاردانو ۳۰ میلیون دلار از این رقم را در اختیار داشته‌اند. بزرگترین سفارش لیکوئید (نقد) شده در صرافی بای بیت برای بیت کوین به ارزش ۳.۱۳ میلیون دلار بوده است. بایننس با ۱۱۰.۸۴ میلیون، بای بیت با ۱۰۶.۴۷ میلیون و FTX با ۷۲.۸۶ میلیون لیکوئید شدن سفارش ها سه صرافی برتر از این نظر بوده‌اند.

منبع:zycrypto
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *