واچ لیست ماه سپتامبر: ۴ ارزی که می توانند به اوج تاریخی برسند

۱۴ شهریور ۱۴۰۲
معرفی 5 آلت کوین مستعد رشد در ماه جولای

آگوست یک ماه خرسی برای بازار ارز دیجیتال بود. بیت کوین و برخی آلت کوین ها در این ماه افت قابل توجهی را در قیمت خود شاهد بودند. اما در پایان این ماه برخی الگوهای صعودی در برخی ارزها مشاهده شد که می تواند آنها را به قله های تاریخی جدیدی در ماه سپتامبر برساند.

OKB آماده اوج گیری

قیمت OKB پس از ژوئن ۲۰۲۱ افزایش یافته است. این افزایش یک ساختار ۵ موجی صعودی (سفید) را نشان می دهد. اکنون در موج ۴ از این موج شماری الیوت هستیم. موج ۴ شکل یک مثلث متقارن را ایجاد کرده که معمول ترین شکل در موج چهارم است. این تایید می کند که موج شماری درست است و نشان می دهد بریک اوت نهایی از این مثلث قابل انتظار است.

اگر OKB بریک اوت داشته باشد، مقاومت بعدی در ۷۲.۱۰ دلار خواهد بود که یک سقف تاریخی جدید به شمار می رود. هدف ذکر شده توسط سطح ۱.۶۱ اکستنشن فیبوناچی در موج ۴ تعیین شده که با طول مثلث از نقطه بریک اوت (سفید) تطابق دارد. این سطح ۷۰ درصد بالاتر از قیمت فعلی قرار گرفته است.

نمودار هفتگی OKB / تتر

نمودار هفتگی OKB / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

اما بر خلاف این فرضیه، شکسته شدن مثلث از پایین و محدوده حمایت ۴۲ دلار به معنای نزولی بودن روند است. در این صورت، احتمال افت ۲۵ درصدی قیمت تا حمایت بعدی در ۳۰ دلار وجود خواهد داشت.

نشانه های بریک اوت در OCEAN

قیمت OCEAN پس از ثبت اوج تاریخی در ۱.۹۴ دلار در آوریل ۲۰۲۱ به زیر یک مقاومت نزولی کاهش یافته است. روند نزولی به مدت ۸۲۹ روز ادامه پیدا کرده و در این مدت ۶ تلاش ناموفق برای بریک اوت از این خط روند (علامت قرمز) انجام داده است.

از آنجا که خط روند با هر لمس ضعیف تر می شود احتمال شکسته شدن آنها بیشتر شده است. علاوه بر این، از ابتدای فوریه، قیمت درون یک کانال نزولی (سفید) در حال معامله است. این الگو مربوط به حرکات اصلاحی است. در نتیجه آن محتمل ترین سناریو بریک اوت از این کانال است. این با تلاش های مداوم برای بریک اوت و ضعیف شدن مقاومت در بلندمدت تطابق دارد.

نمودار هفتگی اوشن / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

نمودار هفتگی اوشن / تتر

در غیر این صورت، دستیابی به قله قبلی با توجه به تفاوت بیش از ۵۰۰ درصدی بین سقف تاریخی و قیمت فعلی چالش برانگیز خواهد بود.

یک سناریوی واقع گرایانه تر هم وجود دارد. هدف واقع گرایانه می تواند پس از بریک اوت محدوده ۱ دلار باشد. این محدوده ۲۱۵ درصد بالاتر از قیمت فعلی است.

عبور بیتکوین کش از الگوی اصلاحی

قیمت بیتکوین کش یک حرکت صعودی را در نوامبر ۲۰۲۲ آغاز گرد.  پس از ایجاد یک کف بالاتر در ژوئن ۲۰۲۳، قیمت رشد خود را تسریع کرد. این به یک سقف سالانه جدید در ۳۲۹ دلار منجر شد.

کل حرکت صعودی مانند یک ساختار ۵ موجی است. بنابراین، موج ۴ با خیز قیمت از سطح ۰.۶۱۸ ریتریسمنت فیبوناچی در ۱۷ آگوست (علامت سبز) کامل شده است. علاوه بر تایید این حمایت، خیز قیمت باعث شده خط حمایت نزولی تایید شود.

اگر موج ۵ آغاز شود، قیمت BCH از کانال نزولی خارج خواهد شد و به قله ۴۰۰ دلار خواهد رسید. اگرچه این یک قله تاریخی نیست اما افزایش ۹۰ درصدی نسبت به قیمت فعلی محسوب می شود.

نمودار سه روزه قیمت بیتکوین کش/ تتر. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

نمودار سه روزه قیمت بیتکوین کش/ تتر

در مقابل، بسته شدن قیمت زیر مقاومت کانال به معنای خنثی شدن بریک اوت است. در این صورت احتمال افت ۳۵ درصدی قیمت تا نزدیک ترین حمایت در ۱۴۰ دلار وجود خواهد داشت.

احتمال اوج گیری تن کوین

قیمت تن کوین از دسامبر ۲۰۲۲ زیر یک مقاومت نزولی حرکت می کند. در آوریل ۲۰۲۳ پس زدن قیمت از این سطح موجب افت شدید و ثبت کف ۰.۹۶ دلار در ۱۱ ژوئن شد.

پس از آن قیمت در حال افزایش بود و پس از یک انحراف اولیه محدوده افقی ۱.۳۵ دلار را به عنوان حمایت پس گرفته است.

طبق تحلیل میهن سیگنال، قیمت TON برای بریک اوت از خط مقاومت نزولی تلاش می کند. اگر این تلاش موفقیت آمیز باشد، احتمالا قیمت تا مقاومت افقی بعدی در ۲.۶۰ دلار حرکت خواهد کرد. این موجب رشد ۵۰ درصدی قیمت از سطح فعلی خواهد شد.

نمودار 3 روزه قیمت تون کوین / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

نمودار ۳ روزه قیمت تون کوین / تتر

اما در صورتی که قیمت موفق به بریک اوت نشود این سناریو خنثی می شود. در این صورت افت ۲۲ درصدی تا حمایت ۱.۳۵ دلار قابل پیش بینی است.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «واچ لیست ماه سپتامبر: ۴ ارزی که می توانند به اوج تاریخی برسند» با ما درمیان بگذارید.

منبع:beincrypto
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *