۵ ارز مستعد رشد در این هفته (۸ شهریور ۱۴۰۰)

۰۸ شهریور ۱۴۰۰
5 ارز مستعد رشد در این هفته (8 شهریور 1400)

تقویت بیت کوین در نزدیکی ۵۰۰۰۰ دلار باعث تثبیت کلی بازار شده و این می‌تواند خریداران را به ارزهایی همچون کاردانو، لونا، ویچین و تزوس جذب کند.

عدم قطعیت در بازار بیت کوین تحلیل گران را درباره آینده آن مردد کرده است. برخی تحلیل گران از جمله رایان کلارک معتقدند استراحت فعلی بیت کوین مشابه چیزی است که در سال گذشته و پیش از بریک اوت آن در دسامبر ۲۰۲۰ صورت‌گرفته است. گروهی دیگر نیز انتظار وقوع اصلاح قیمت تا محدوده ۳۹۰۰۰ تا ۴۲۰۰۰ را در ماه سپتامبر دارند. اما اینکه قیمت بیت کوین چه تأثیری بر آلت‌کوین‌ها خواهد داشت هنوز معلوم نیست. بیایید نگاهی به ارزهای دیجیتال مستعد رشد در این هفته نگاهی بیندازیم:

بیت کوین (BTC)

بیت کوین از میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه خود در ۴۶۸۲۳ دلار بازگشته است اما خریداران نتوانسته‌اند قیمت را به بالای محدوده مقاومتی ۵۰۰۰۰ تا ۵۰۵۰۰ برسانند. این نشان می‌دهد فروشندگان هنوز دست از مبارزه نکشیده‌اند.

نمودار یک‌روزه بیت کوین / تتر

نمودار یک‌روزه بیت کوین / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

اگر قیمت از سطح فعلی افت کند و به زیر EMA 20 روزه برسد، با افزایش فروش توسط تریدرهای کوتاه‌مدتی، احتمال کاهش قیمت تا ۴۳۹۲۷ و سپس ۴۲۴۵۱ دلار وجود خواهد داشت.

بر خلاف آن اگر قیمت از سطح فعلی بالاتر برود خریداران دوباره برای شکستن مقاومت بالایی تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت حرکت قیمت به سمت ۶۰۰۰۰ دلار آغاز خواهد شد.

کاردانو (ADA)

دوره تقویت کاردانو در نزدیکی سقف تاریخی آن نشانه مثبتی است که گویای ادامه خرید در افت‌های قیمتی است. شیب روبه‌بالای میانگین‌های متحرک و RSI در محدوده اشباع خرید مسیر این ارز را روبه‌بالا نشان می‌دهد.

نمودار یک‌روزه کاردانو / تتر

نمودار یک‌روزه کاردانو / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از سطح روانی ۳ دلار حفظ کنند جفت کاردانو / دلار می‌تواند به حرکت صعودی خود ادامه دهد تا به هدف بعدی در ۳.۵ دلار دست یابد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از مقاومت ۲.۹۷ تا ۳ دلار پایین‌تر برود، رفتار رنجی تا چند روز ادامه خواهد یافت. شکست به زیر ۲.۴۷ دلار هم نشان‌دهنده تضعیف مومنتوم صعودی خواهد بود.

لونا (LUNA)

توکن شبکه ترا به نام لونا در یک روند قوی صعودی قرار دارد. میانگین‌های متحرک روبه‌بالا و RSI در منطقه اشباع خرید برتری خریداران را نشان می‌دهد. اولین هدف در مسیر این ارز ۴۳ دلار است و در صورت عبور از آن امکان رالی تا ۵۰ دلار نیز وجود دارد.

نمودار یک‌روزه لونا / تتر

نمودار یک‌روزه لونا / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

البته دنباله بلند کندل امروز گویای تلاش زیاد فروشندگان برای دفاع از قیمت است. اگر آنها بتوانند قیمت را به زیر ۳۲ دلار برسانند احتمال افت تا EMA20 روزه وجود خواهد داشت.

این یک سطح مهم برای خریداران است. حرکت روبه‌بالا از این سطح می‌تواند نشان دهد روند صعودی دچار مشکل نشده اما شکست EMA20 روزه تضعیف مومنتوم صعودی را نشان می‌دهد. اگر خریداران قیمت را بالاتر از مثلث حفظ کنند این سیگنال ادامه صعود خواهد بود که احتمالاً تا هدف ۴۶.۹۵ دلار ادامه خواهد یافت.

وی چین (VET)

وی چین یک الگوی پرچم تشکیل داده است. EMA 20 روزه صاف شده و RSI در نزدیکی سطح میانی قرار گرفته که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد. شکسته شدن مقاومت پرچم می‌تواند گویای ادامه افزایش قیمت باشد. اولین هدف در این مسیر ۰.۱۶ دلار و سپس ۰.۱۹ دلار خواهد بود.

بر خلاف آن، اگر قیمت به زیر خط حمایت پرچم برسد، دیدگاه صعودی باطل شده و احتمال افت قیمت تا SMA 50 روزه در ۰.۰۹ دلار وجود خواهد داشت.

نمودار یک‌روزه ویچین / تتر

نمودار یک‌روزه ویچین / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

تزوس (XTZ)

تزوس یک الگوی کف گرد را تکمیل کرده و این نشان‌دهنده شروع یک روند صعودی با هدف ۶.۸۵ دلار است.

نمودار یک‌روزه تزوس / تتر

نمودار یک‌روزه تزوس / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

احتمال افت قیمت تزوس / تتر تا ۴.۴۷ دلار وجود دارد. اگر این سطح به حمایت تبدیل شود، سیگنال شروع یک روند صعودی خواهد بود. EMA 20 روزه در حال افزایش و RSI در منطقه اشباع خرید برتری خریداران را نشان می‌دهد.

بر خلاف این فرضیه، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش‌یافته و به زیر EMA20 روزه برسد، این برتری عرضه نسبت به تقاضا را نشان می‌دهد. در این صورت افت قیمت تا SMA50 روزه در ۳.۳۱ دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل‌های ارائه شده صرفاً جهت آشنایی با شرایط بازار و معرفی ارزهای مستعد رشد ارائه شده و پیشنهاد خرید نمی‌باشد. حتماً پیش از اتخاذ هرگونه تصمیم معاملاتی ضمن مطالعه اخبار بنیادی به شرایط لحظه‌ای بازار توجه نموده و با مدیریت سرمایه برای ورود به معاملات تصمیم‌گیری نمایید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «۵ ارز مستعد رشد در این هفته (۸ شهریور ۱۴۰۰)» با ما درمیان بگذارید.

منبع:کوین تلگراف
5 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

‫2 نظر

  • ساده نباشید این رمز ارز زمانی بالای ۱۰۰ دلار رفت و سپس تبدیل شد به ۰.۰۰۰۱ دلار و خیلب ها را بدبخت کرد.

  • سلام اولا پبشاپبش تبریک
    دوم ببینین عزیزان من دوسال دارم کارمیکنم هم ضررداشتم وهم سود یه موردی که خیلی جالبه اینه گوشی براتون ازبحث تماس ویابازی کردن ویا وب گردی دراومده شده یه موردکاسبی هروقت بدستت میگیری اول میری سراع رمزارزببینی چخبره ومطلب دوم الان شما ۱۰میلیون شیباخریدی فکر ۱۰میلیونمین خریدی ترغوزاباد یاکلا منابع طبیعی میگیره ازتون ویا یدفعه میگن زمینت افتاده توی طرح پارک یا شهرک صنعتی ویامواردی اینچنینی
    اگه هولدری بخواب وصبرداشته باش اگه تریدمیکنی بازم دستپاچه مباش قراربیادمیادومهمتراونجایی که قرارهآابروت حفظ شه خداراچه دیدی ومهمتراینکه با۱۰درصدسرمایه ات بازی کن سعی کنین اولا خوب یادبگیری حتما تحلیلها ونظریاتوبخونین موردیگه اینکه معادلات جهانی مخصوصا سیاسی خیلی دخیله همین جنگ روسیه واوکراین خیلی تاثیر گذاشت رمزارزموقعی میکشه بالا که بازاردلار بهره بانکی وطلا راکدباشه چون اکثرا میگن ماجنسی که لمس نکنیم نمیخریم بازارارزدیجیتال اولویت ۴و۵ هست انشالله همیشه سالم باشیدوبعدهم پرسود

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *