۵ ارز زیر یک دلار برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴

۱۷ آذر ۱۴۰۲
5 ارز زیر یک دلار برای سرمایه گذاری در سال 2024

با نزدیک شدن به سال ۲۰۲۴ بازار ارز دیجیتال تحولاتی را تجربه می کند که چشم انداز مثبتی را برای آینده ایجاد کرده است. بازگشت بازار به شرایط مثبت با انتشار اخبار مثبت از جمله پیرامون پذیرش صندوق های ETF بیت کوین و اتریوم فضای مناسبی را برای سرمایه گذاری ایجاد کرده است.

با توجه به این پیشرفت ها، بسیاری از رمزارزهای کم نام و نشان با قیمت کمتر از یک دلار به گزینه های ایده آل برای سرمایه گذاری تبدیل شده اند. در این مقاله قصد داریم ارزهای دیجیتال ارزان قیمتی که پتانسیل رشد شدید در سال آینده را دارند معرفی و تحلیل کنیم. این ارزها عبارت اند از: ریپل، کاسپا، اوسیس، کرونوس و کلیتن.

ریپل آماده بریک اوت

در دو هفته گذشته، قیمت ریپل در یک رنج باریک درون مثلث متقارن در حال معامله بوده است. شرایط بازار باعث شده قیمت دو بار از خط روند خود بازگردد.

قیمت ریپل (XRP) در ۳۰ نوامبر از خط روند پایینی بازگشته و بالاتر رفته است. این حرکت نشان دهنده احتمال تغییر روند صعودی است که منجر به بریک اوت از مرز بالایی الگو می شود.

نمودار یک روزه قیمت ریپل / تتر

نمودار یک روزه قیمت ریپل / تتر

بر اساس تحلیل میهن سیگنال، اگر اصلاح اخیر قیمت باعث زنده شدن دوباره احساسات صعودی شود، بریک اوت از خط روند بالایی می تواند سیگنال ادامه ریکاوری قیمت باشد. در این صورت احتمالاً ریپل می تواند با رشد ۱۲ درصدی تا سطح ۰.۷ دلار و سپس ۱ دلار پیش روی کند.

کاسپا آماده پرواز بلند

در ماه نوامبر، قیمت کاسپا (KAS) عملکرد قابل توجهی داشت. بازیابی قیمت از ۰.۰۵ دلار آغاز شد و با رشد خیره کننده ۲۱۰ درصدی به یک سقف جدید در ۰.۱۵۴۸ دلار رسید.

بعد از این رالی چشمگیر، قیمت وارد یک فاز تقویت شد و بین دو خط روند همگرا حرکت کرد. این الگو یک الگوی ادامه دهنده روند صعودی است که به نام پرچم شناخته می شود.

نمودار روزانه قیمت کاسپا / تتر

نمودار روزانه قیمت کاسپا / تتر

در اولین روز ماه دسامبر، قیمت کاسپا از مرز بالایی الگو خارج شد که گویای اوج گرفتن مومنتوم صعودی است. اگر قیمت بتواند بالاتر از این خط روند شکسته شده تثبیت شود، خریداران می توانند به یک رالی ۸۲ درصدی دیگر تا رسیدن به سقف جدید ۰.۲۵ دلار امیدوار باشند.

اوسیس و ادامه صعود

قیمت اوسیس نتورک (ROSE) از نیمه ماه اکتبر روی مدار بازیابی قرار گرفته است. قیمت از ۰.۰۳۹۶ دلار بازگشته و با یک رالی جذاب ۱۲۴ درصدی تا ۰.۰۸۹۲ دلار پیش رفته است.

نمودار هفتگی قیمت اوسیس / تتر

نمودار هفتگی قیمت اوسیس / تتر

در تایم فریم هفتگی، رشد پارابولیک مشخص است که به تشکیل یک الگوی تغییر روند به نام کف دوقلو منجر شده است. این سیگنال صعودی نشان می دهد سرمایه گذارن در کف های قیمتی در حال جمع آوری این ارز بوده اند. اکنون قیمت ROSE در محدوده ۰.۰۸ دلار و در آستانه عبور از خط مقاومت گردن در ۰.۰۸۵۷ دلار قرار دارد.

شکستن این مقاومت می تواند نشانه محکمی از تغییر روند و احتمال رشد قیمت باشد. اگر بریک اوت اتفاق بیفتد، انتظار داریم ارزش این توکن با رشد ۶۲ درصدی تا قله جدید ۰.۱۳۸ دلار بالا برود.

کرونوس آماده صعود پس از اصلاح

در بحبوحه عدم قطعیت در بازار، قیمت کرونوس (CRO) به تازگی وارد فاز اصلاحی شده است. این حرکت از مقاومت ۰.۱۲ دلار آغاز شده و با افت ۲۵ درصدی تا حوالی ۰.۰۹۰۹ دلار ادامه پیدا کرده است.

با این حال، تحلیل نمودار روزانه نشان می دهد که اصلاح بخشی از یک الگوی تغییر روند صعودی به نام فنجان و دسته است.  این الگو احتمال افزایش دوباره مومنتوم صعودی را منعکس می کند.

نمودار قیمت کرونوس / تتر

نمودار هفتگی قیمت کرونوس / تتر

در سطح ۰.۰۸۳۵ دلار فشار تقاضا وجود داشته که احتمال بازگشت را نشان می دهد. میهن سیگنال پیش بینی کرده اگر این حمایت پایدار باشد، قیمت CRO می تواند رشد ۳۶ درصدی و شکسته شدن مقاومت خط گردن را تجربه کند.

شکسته شدن موفق این مقاومت باعث خواهد شد قیمت از یک فاز انباشت ۱۷ ماهه خارج شود. پس از چنین بریک اوتی قیمت می تواند ۶۲ درصد دیگر افزایش یابد. هدف بعدی کرونوس مقاومت روانی ۰.۲۰ دلار و سپس ۰.۲۲۷ دلار خواهد بود.

کلیتن و ادامه رشد

قیمت کلیتن (KLAY) از نیمه ماه سپتامبر در حال بازیابی بوده و از کف ۰.۱۰۷ دلار تا ۰.۱۹ دلار بالا رفته است. نمودار روزانه، رشد ۱۱۳ درصدی در نتیجه تشکیل الگوی کف گرد را نشان می دهد که گویای تغییر روند قریب الوقوع است.

با توجه به شرایط کلی بازار و تشکیل این الگو، KLAY آماده رشد بیشتر است. اگر فشار خرید حفظ شود، احتمال رشد ۹۸ درصدی و تست کردن مقاومت خط گردن در ۰.۳۸ دلار وجود خواهد داشت.

نمودار هفتگی قیمت کلیتن / تتر

نمودار هفتگی قیمت کلیتن / تتر

بریک اوت صعودی از این سطح می تواند تأیید محکمی برای بول ران باشد. در این صورت افزایش قیمت تا سقف ۲۰ ماهه در ۰.۶۳ دلار مورد انتظار خواهد بود.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «۵ ارز زیر یک دلار برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۴» با ما درمیان بگذارید.

منبع:coingape
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *