ارز آوه چیست؟ | آیا AAVE ارزی آینده دار است؟

۱۹ مرداد ۱۴۰۱
Aave چیست؟

Aave یک پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که امکان استقراض و وام دادن، از جمله وام های به اصطلاح فلش را فراهم می کند. وام های فلش اولین گزینه وام بدون وثیقه در فضای DeFi است. با ما همراه باشید تا شما را با مفهوم Aave چیست آشنا کنیم.

Aave یکی از بزرگ ترین پلتفرم های DeFi و یکی از برترین پلتفرم هایی است که بر روی وام دادن و استقراض ارزهای دیجیتال از طریق یک سیستم نقدینگی ادغام شده تمرکز دارد. وام دهندگان می توانند بدون نیاز به تعامل با اشخاص ثالث یا واسطه ها، از سود پرداختی وام ها درآمد نسبتاً کم خطر و غیرفعال به دست آورند. توکن بومی این پروتکل، AAVE نام دارد.

پروتکل Aave دو توکن مختلف دارد. نوع اول aToken نام دارد که به وام دهندگان داده می شود تا بتوانند سود سپرده های خود را دریافت کنند. نوع دوم توکن  AAVE نامیده می شود و توکن بومی شبکه است. AAVE بیش از یک عملکرد دارد و مانند چندین نوع دیگر از ارزهای دیجیتال کار می کند. آوه هم یک توکن حاکمیتی و هم یک توکن مبادله ای است که به کاربران تخفیف هایی را برای کارمزدها در پروتکل Aave ارائه می دهد.

Aave یک پروتکل منبع باز است، به این معنی که هرکسی می تواند نحوه عملکرد آن را ببیند و تأیید کند. این پلتفرم بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود. برخلاف بیت کوین که با استفاده از فرایند اثبات کار بسیار پیچیده و با منابع فشرده استخراج می شود، سکه های AAVE بر اساس استاندارد ERC-20 هستند. مجموعه ای از قراردادهای هوشمند گزینه های مالی غیرمتمرکز را در اختیار کاربران قرار می دهند. قوانین و مقررات کریپتو در سیستم عامل هایی مانند Aave توسط کد قرارداد هوشمند کنترل می شود.

به چپ و راست بکشید.
نام ارز دیجیتال Aave (Aave)
نام اختصاری AAVE
قیمت فعلی ۹۸.۲۶ دلار
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۵۵
حجم معاملات روزانه ۲۲۷,۱۲۵,۹۷۳ دلار
عرضه ی کل ۱۶,۰۰۰,۰۰۰ دلار
مقدار در گردش ۱۴,۷۴۱,۲۰۲ دلار
وب سایت رسمی https://aave.com/
وایت پیپر https://github.com/aave/aave-protocol/blob/master/docs/Aave_Protocol_Whitepaper_v1_0.pdf

تاریخچه ارز آوه (Aave) چیست؟

Aave در سپتامبر ۲۰۱۷ راه اندازی شد و در ابتدا با نام ETHlend شناخته می شد. Aave توسط استانی کولچوف ساخته شد. در سپتامبر ۲۰۱۸، این پروتکل تغییر نام داد و به Aave تبدیل شد. یک عرضه اولیه سکه (ICO) برای AAVE در نوامبر ۲۰۱۷ برگزار شد و ۱۶.۲ میلیون دلار از فروش یک میلیارد توکن AAVE (که در آن زمان LEND نامیده می شد) و ۳۰۰۰۰۰ دلار اضافی برای سرمایه گذاران جمع آوری شد. در سال ۲۰۲۰، LEND با سکه های AAVE جایگزین شد و هر ۱۰۰ LEND به ۱ AAVE تبدیل شد و در نتیجه ۱۶ میلیون سکه موجود بود.

ارز آوه (AAVE) چیست؟

AAVE یک پروتکل DeFi است که با استفاده از سیستمی  که اساساً تقریباً از هر نظر مخالف مراجعه به بانک است، وام ارائه می دهد. در این راه هیچ مؤسسه مالی و هیچ واسطه ای وجود ندارد که بر درخواست های وام بر اساس اعتبار، نظارت یا اعطا کند. در عوض، Aave یک شبکه است که از قراردادهای هوشمند برای اجرای وام ها استفاده می کند و دقیقاً به این دلیل است که واسطه ها را حذف می کند.

در جایی که بانک به دلار یا ارز فیات دیگری وام می دهد، وام های Aave به صورت ارزدیجیتال هستند. هیچ چک اعتباری پذیرفته شده یا امتیازی در فضای DeFi وجود ندارد، بنابراین کاربران برای دریافت وام در Aave باید وثیقه ارسال کنند.

همچنین در جایی که یک بانک سنتی وام را با استفاده از وثیقه فیزیکی تضمین می کند (مثلاً یک خانه وثیقه ای برای وام مسکن است)، Aave به استخرهای نقدینگی متکی است. در اینجا، کاربران وجوه دیجیتالی را که مایل به قرض دادن آن هستند در یک استخر سپرده گذاری می کنند؛ فرایندی که گاهی به آن فارمینگ می گویند.

سپس وام گیرندگان می توانند از این استخرها برای گرفتن وام استفاده کنند. وام گیرندگان در مقابل وجوهی که به عنوان وام دریافت می کنند بهره می پردازند و وام دهندگان بابت پولی که وام می دهند بهره را دریافت می کنند.

وام فلش یک ویژگی منحصر به فرد در پلتفرم Aave است. وام فلش وامی بدون وثیقه است که به لطف روش کار اتریوم دریافت آن امکان پذیر شده است. وام های فلش، وام های خودکار و سریعی هستند که باید در یک تراکنش اتریوم بازپرداخت شوند. اگر اصل و بهره در آن زمان بازپرداخت نشود، وام عملاً از بین می رود. در واقع تراکنش از بلاک چین حذف می شود؛ طوری که گویی هرگز اتفاق نیفتاده است.

تیم توسعه ارز آوه (Aave) چه کسانی هستند؟

Aave و توکن اصلی آن با نام ETHLend توسط استانی کولچوف تأسیس شد. در واقع او از این واقعیت که برنامه های وام دهی کمی  بر روی اتریوم ساخته شده، رنج برده و به همین دلیل اقدام به توسعه پروژه Aave کرده است. پروژه او حتی قبل از اینکه تأمین مالی غیرمتمرکز وجود داشته باشد ساخته شده است.

کولچوف یک کارآفرین سریالی است که به دانشکده حقوق رفته و از نوجوانی برنامه نویسی را شروع کرد. او اولین پذیرنده در فضای بلاک چین بود. او ETHLend را به Aave تغییر نام داد تا این شرکت بتواند طیف گسترده تری از خدمات را فراتر از وام دهی اتر ارائه دهد. بازار هدف اصلی Aave افرادی هستند که از قبل در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته اند.

آینده ارز آوه (AAVE) چگونه است؟

روند قیمتی ارز آوه – عکس از سایت کوین مارکت کپ

سرمایه گذارانی که معتقدند وام های غیرمتمرکز به رشد خود ادامه خواهد داد، ممکن است ارزدیجیتال AAVE را جذاب بدانند. همان طور که در بالا ذکر شد، داشتن AAVE به کاربران امتیازات ویژه ای از جمله تخفیف در تراکنش ها و کارمزدها در پلتفرم Aave می دهد. از آنجا که Aave یکی از بزرگترین وام دهندگان DeFi است، نقدینگی بالایی دارد.

از نظر ثبات، طول عمر و تعهد به نوآوری، پلتفرم Aave همچنان یکی از بزرگترین پروژه ها در فضای DeFi است. حتماً می دانید سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مستلزم آشنایی عمیق با نحوه عملکرد پلتفرم ها، توکن ها و کوین مختلف و خطرات احتمالی آن ها است.

برخلاف بازارهای سهام و اوراق قرضه یا حتی ETFها که مدت هاست تأسیس شده اند، بازار ارزهای دیجیتال نسبتاً جدید، تا حد زیادی غیر قابل تنظیم و به سرعت در حال تکامل است. در حالی که این بازار فرصت های احتمالی زیادی را برای سرمایه گذاران و معامله گران فراهم می کند، با توجه به نوسان این فضا، هیچ تضمینی برای نتایج مثبت وجود ندارد. با این حال عده زیادی هستند که به آن علاقه دارند و رشد آن را رقم می زنند.

پیش  بینی قیمت Aave از سال ۲۰۲۲ تا سال ۲۰۲۶

سال پیش بینی قیمت
تا پایان سال ۲۰۲۲  ۱۸۱.۱۵ دلار (بطور میانگین)
تا پایان سال ۲۰۲۵  تقریبا ۳۳۵.۶۳ دلار

با مشارکت و تأمین مالی جامعه Aave، پیش  بینی می  شود که قیمت این رمزارز تا پایان ۲۰۲۲ به میانگین ۱۸۱.۱۵ دلار می  رسد که کاملاً خوش  بینانه اما مطمئناً امکان  پذیر است. با هر تغییری در سیاست  ها و مقررات، قیمت Aave نیز ممکن است تغییر کند.

تاکنون روند قیمت Aave کاملاً تهاجمی بوده است. از این به بعد ممکن است این ارزدیجیتال برای سرمایه  گذاری گزینه مناسبی باشد و به قیمتی در حدود ۲۴۱.۲۳ دلار برسد.

البته باید تراکنش  های بیشتری در هر ثانیه انجام شود که ممکن است چالشی سخت برای ارزهای دیجیتال رقیب Aave باشد. افق قیمت برای Aave بسیار روشن است چون این رمزارز فقط بر تمرکززدایی سرمایه  گذاری نمی  کند. طبق پیش بینی های انجام شده، AAVE می تواند تا پایان سال ۲۰۲۵ به حدود قیمت ۳۳۵.۶۳ دلار دست یابد.

ارز آوه (AAVE) را از کدام صرافی ها بخریم؟

صرافی های ارز آوه – عکس از سایت کوین مارکت کپ

مهم ترین صرافی های خارجی که از ارز آوه پشتیبانی میکنند:

مهم ترین صرافی های ایرانی که از ارز آوه پشتیبانی میکنند:

 • تتر ایران
 • توکن باز
 • اینانس و …

پس از ایجاد یک حساب کاربری، کاربر می تواند بسته به جفت معاملاتی که مدنظر دارد، مقداری بیت کوین، دلار(یا سایر ارزهای فیات محلی) یا یک استیبل کوین را واریز کند. در ادامه کاربر می تواند AAVE را خریداری کند. تنها کافی است یک سفارش خرید برای مقدار موردنظر از ارز AAVE با قیمت دلخواه وارد نماید.

بهترین کیف پول های ارز آوه (AAVE) کدامند؟

کیف پول های ارز آوه – عکس از سایت کوین مارکت کپ

علاوه بر باز کردن حساب در صرافی سرمایه گذاران می توانند از یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) برای خرید AAVE استفاده کنند. برای مثال، استفاده از یک DEX مانند Uniswap تنها به یک کیف پول مانند MetaMask نیاز دارد. در این روش می توانند به سادگی کوین ها را در پلتفرم موردنظر مبادله کنند. از جمله این پلتفرم ها عبارتند از:

جمع بندی: ارز آوه (Aave) چیست؟

Aave به کاربران اجازه می دهد دارایی های دیجیتال را قرض بگیرند و سود سپرده ها/وام ها را به دست آورند چون AAVE یک پروتکل وام دهی منبع باز و غیرمتمرکز است که بر روی پلتفرم اتریوم ساخته شده است.

اگرچه این شرکت به خاطر محصول وام فلش نوآورانه اش شناخته شده است، کاربران همچنین می توانند با استفاده از استخرهای نقدینگی Aave از وام دهی و استقراض کریپتو استفاده کنند. منظور از وام فلش، وام های بدون وثیقه است که طی یک تراکنش در شبکه اتریوم به طور سریع انجام می شود.

توکن AAVE یکی از دو توکن مورداستفاده در Aave است. وام دهندگان می توانند توکن های خود را در یک استخر نقدینگی سپرده گذاری کنند و چیزی به نام aToken دریافت نمایند که ردیابی دقیق تری از پرداخت ها را امکان پذیر می کند. کاربرانی که مایل به قرض گرفتن وجه هستند، می توانند توکن های AAVE را به عنوان وثیقه ارسال کنند و به طور بالقوه تخفیف در هزینه های وام دریافت کنند. استفاده از AAVE به عنوان وثیقه همچنین می تواند به افزایش محدودیت های وام برای کاربران کمک کند. پس اگر علاقه مند به فعالیت در فضای DeFi و استفاده از پروتکل هایی هستید که بر وام دادن تمرکز دارند، ممکن است بخواهید AAVE را خریداری کنید.

منابع:

https://www.sofi.com/learn/content/what-is-aave-crypto/

https://coinmarketcap.com/currencies/aave/

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارز آوه چیست؟ | آیا AAVE ارزی آینده دار است؟» با ما درمیان بگذارید.

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

‫2 نظر

 • باسلام
  عالی همیشه ۹۵ درصد از تحلیل هاتون درست و دقیق هست.
  ممنون از اینکه هستید.

 • سلام و خسته نباشید
  از کجا بفهمم یک ارز کوین هست یا توکن؟؟
  ممنون بابت پاسخگوییتون

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *