ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

تحلیل قیمت کاردانو ۲۳ مرداد ۱۴۰۰

۲۳ مرداد ۱۴۰۰
تحلیل کاردانو 21 دی 99

قیمت کاردانو در یک هفته اخیر افزایش پایداری را تجربه کرده است. جفت کاردانو / دلار در دهم آگوست رشد خود را از سطح ۱.۴۷ دلار آغاز کرد. از آن زمان تاکنون افزایش قیمت تداوم داشته و تا سقف ۲.۲۴ دلار رسیده است. بااین‌وجود، کاردانو نتوانسته حمایت بالای ۲.۱۲ دلار را حفظ کند و تا حمایت‌های پایین‌تر اصلاح قیمت داشته که یک رفتار سالم و طبیعی بوده است.

نکات مهم تحلیل:

  • قیمت کاردانو اصلاح طبیعی را تجربه کرده است.
  • پس از افزایش قیمت، اصلاح تا پایین‌تر از حمایت ۲.۱۲ ادامه یافته است.
  • پس از اصلاح، سطوح بالاتر دوباره مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.

در نمودار ۴ ساعته اصلاح طبیعی پس از فتح قله‌های متوالی در جریان است. قوی‌ترین حمایت فعلاً در سطح ۱.۷۴ دلار قرار دارد.

نمودار ۴ ساعته قیمت کاردانو/ دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

باندهای بولینگر افزایش جزئی نوسان را در نمودار ۴ ساعت نشان می‌دهند. مرز پایینی باند در ۱.۶۳ دلار به‌عنوان پایین‌ترین حمایت عمل می‌کند درحالی‌که حد بالایی باند در ۱.۲۳ دلار قوی‌ترین مقاومت خواهد بود. حمایت میانگین متحرک در ۲.۰۸ دلار قرار دارد درحالی‌که حمایت میانگین بولینگرباند در ۱.۹۳ دلار واقع شده است.

اصلاح در اندیکاتور RSI مشخص است که در سطح ۷۰ قرار دارد اگرچه در هنگام نوشتن این تحلیل، RSI در سطح ۷۵.۴۲ قرار داشته و اشباع خرید را نشان می‌دهد. اصلاح معمولاً پس از وضعیت اشباع خرید رخ می‌دهد و قیمت پس از تست یک مقاومت تا حمایت‌های طبیعی و سالم کاهش می‌یابد.

در نمودار یک‌روزه افزایش نوسان بیشتری در مقایسه با ۷ روز اخیر دیده می‌شود. سطح‌های پایینی و بالایی بولینگر باند در ۰.۹۵ و ۲.۰۳۵ دلار قرار گرفته‌اند درحالی‌که حمایت میانگین متحرک در سطح ۱.۷ قرار دارد.

نمودار یک‌روزه کاردانو / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

عدد RSI در این نمودار به‌مراتب بالاتر است. سطح ۸۸.۵۵ نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال قصد اصلاح تا حمایت‌های پایین‌تر را دارد و افت قیمت فعلی نیز این دیدگاه را تأیید می‌کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

از ۲۶ اندیکاتور، تقریباً همه میانگین‌های متحرک سیگنال خرید داده‌اند. از ۱۵ مورد، ۱۳ میانگین متحرک در وضعیت سیگنال خرید، یکی خنثی و تنها یکی در حالت سیگنال فروش است. از ۱۱ اوسیلاتور، ۶ مرود خنثی هستند، ۳ تا سیگنال فروش و ۲ مورد سیگنال خرید داده‌اند.

اوسیلاتورهایی که سیگنال فروش صادر کرده‌اند حرکات بلندمدت را نشان می‌دهند. درصورتی‌که قصد فروش کاردانوهایی را که در قیمت پایین خریده‌اید و هودل کرده‌اید می‌توانید به توصیه این سیگنال‌ها عمل کنید.

جمع‌بندی

تحلیل قیمت کاردانو نشان می‌دهد که پس از رشد قیمت در یک هفته گذشته اصلاح سالمی رخ‌داده است. اگر حمایت‌های بالاتر از سطح ۲ دلار برجا بماند، احتمال تست مقاومت ۲.۳ دلار به‌زودی وجود خواهد داشت. اما اگر این حمایت از دست برود، قیمت کاردانو احتمالاً تا ۱.۷ دلار افت خواهد داشت.

 

منبع:کریپتوپولیتن
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *