تحلیل قیمت آواکس: ادامه روند نزولی با وجود سبز بودن اندیکاتورها | ۱۰ تیر

۱۰ تیر ۱۴۰۱
تحلیل قیمت آواکس: یک روز صعودی | 24 بهمن

آواکس در هفته گذشته عملکرد خوبی داشت اما در ۲۴ ساعت اخیر افت قابل توجهی را تجربه کرده است. در روز گذشته با رسیدن به مقاومت قوی ۲۱ دلار، افت تقریبا ۱۲ درصدی صورت گرفته است.

بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگ هم برای بقا بالاتر از مقاومت های نزدیک خود تلاش می کرده اند. بیت کوین که چند روزی بالاتر از ۲۰۰۰۰ دلار قرار داشت با افت به زیر این سطح باعث شده بسیاری از آلت کوین ها هم سقوط را تجربه کنند.

اکثر آلت کوین ها از جمله آواکس با فشار فروش زیادی مواجه شده اند. احتمال کاهش قیمت آواکس تا حمایت بعدی در ۱۴ دلار در جلسات معاملاتی بعدی وجود دارد.

از زمانی که قیمت به سطح ۲۰ دلار واکنش نشان داده در نمودار ۲۴ ساعته در حال افت بوده است. ارزش بازار آوالانچ ۸۳۲ میلیون دلار است که افت ۵.۱ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته را نشان می ده.

تحلیل قیمت یک روزه آواکس

طبق نمودار معاملات آواکس در محدوده ۱۶ دلار در حال انجام است. پس از پس زدن سطح ۲۰ دلار، روند نزولی ادامه پیدا کرده است. حمایت بعدی در ۱۴ دلار واقع شده و اگر قیمت نتواند این سطح را حفظ کند تا حمایت ۱۳ دلار کاهش خواهد یافت.

نمودار یک ساعته قیمت آواکس /  دلار

نمودار یک ساعته قیمت آواکس /  دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

مقاومت بالایی در ۲۱ دلار قرار گرفته است. با اینکه تلاش هایی برای شکستن آن صورت گرفته، هر بار ناموفق بوده و خرس ها کنترل بازار را به دست گرفته اند. حجم معاملات کاهش یافته و قرمز بودن کندل نشانه خرسی بودن بازار است.

تحلیل تکنیکال

اندیکاتور RSI در کل یک ماه گذشته پایین تر از خط میانی قرار داشته و با افت قیمت مجدد این بار به منطقه اشباع فروش سقوط کرده است. حرکت نزولی این اندیکاتور ادامه روند نزولی را نشان می دهد. در مقابل، مکدی میله های سبز رنگی را نشان می دهد. این اندیکاتور گویای مسیر فعلی قیمت و احتمال تغییر روند است.

اندیکاتورها در نمودار یک ساعته قیمت آواکس /  دلار

اندیکاتورها در نمودار یک ساعته قیمت آواکس /  دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

میله های سیگنال سبز به عنوان سیگنال خرید عمل می کنند و فرصت مناسب خرید را نشان می دهند. اگر خریداران وارد بازار شوند احتمال بازیابی جزئی وجود دارد.

مومنتوم صعودی کم شده و جریان نقدینگی ورودی هم افت کرده است. گردش پولی چایکین که ورود و خروج سرمایه را نشان می دهد پایین تر از خط میانی قرار گرفته است. این یعنی سرمایه ورودی به بازار از میزان خروج کمتر است و این فشار فروش را نشان می دهد.

اندیکاتورها در نمودار یک ساعته قیمت آواکس /  دلار

اندیکاتورها در نمودار یک ساعته قیمت آواکس /  دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

باندهای بولینگر کاملا فشرده شده اند و احتمال حرکات ناگهانی قیمت را نشان می دهند. به طور کلی، چشم انداز تکنیکال کاملا خرسی است و ادامه حرکت کاهشی قیمت آواکس را پیش بینی می کند. اما اگر خریداران وارد بازار شوند، احتمال حرکت صعودی در جلسات معاملاتی بعدی وجود خواهد داشت.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت آواکس: ادامه روند نزولی با وجود سبز بودن اندیکاتورها | ۱۰ تیر» با ما درمیان بگذارید.

منبع:newsbtc
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
بیت کوین رایگان

با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره نوبیتکس، بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت هدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *