قله تاریخی بیت کوین این بار در مقابل طلا

بیت کوین روز گذشته در مقابل طلا که به عنوان قدیمی ترین دارایی ذخیره شناخته می شود یک قله تاریخی را ثبت کرد.

روز جمعه قیمت بیت کوین در برابر طلا به قله ای جدیدی رسید که این نشان دهنده افزایش تقاضا برای این دارایی دیجیتال است. دیروز بیت کوین با عبور از ۲۹۰۰۰ دلار از ۱۵.۴ اونس طلا و قله قبلی که در دسامبر ۲۰۱۷ ثبت کرده بود عبور نمود.

۲۰۲۰ سال درخشانی برای بیت کوین بود و ورود حقوقی ها به بیت کوین باعث یک بازار به شدت گاوی و بی سابقه شد. بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار در سال ۲۰۲۰ افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت را تجربه کرد.

طلا هم در این سال افزایش ارزش پیدا کرد اما این رقم در مقایسه با بیت کوین بسیار ناچیز به حساب می آید. قیمت لحظه ای این فلز زردرنگ در پایان سال ۲۰۲۰ افزایش ۲۵ درصدی را ثبت کرده بود.

طرفداران بیت کوین معتقدند این دارایی دیجیتال در حال بلعیدن ارزش بازار طلاست و این به علت بازدهی بالا، قابل حمل بودن و کمیاب بودن بیت کوین است. حتی تحلیل گر جی پی مورگان هم اعتقاد دارد بیت کوین که به عنوان طلای دیجیتال شناخته می شود در حال خارج کردن سرمایه ها از فلزات گرانبها است.

برخی معتقدند کاهش عرضه بیت کوین می تواند باعث بالارفتن بیشتر قیمت آن در سال ۲۰۲۱ شود. افزایش تقاضا از پی پل، کش اپ و خرید دیوانه وار توسط گری اسکیل این کمبود عرضه بیت کوین را موجب شده اند.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *