افت دوباره بیت کوین

۱۵ بهمن ۱۴۰۰
افت دوباره بيت كوين

حجم معاملات بیت‌‌‌‌‌‎کوین بعد از یک جهش کوتاه مدت، دوباره در حال کاهش است، این اتفاق بعد از سقوط بیت کوین به زیر سطح ۴٠ هزار دلارى افتاده است.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از بیت کوینیست، حجم معاملات بیت کوین در بازار ارزهاى دیجیتال بعد از طى کردن یک روند صعودى نسبتا کوتاه، حالا دوباره به شدت در حال سقوط میباشد.

بر اساس گزارش آخر Arcane Research حجم معاملات بیت‌‌‌‌‌‌‎ کوین اخیرا بعد از کاهش طولانی مدت به مقدار کمی افزایش یافت؛ اما دوباره روند کاهش خود را در پیش گرفت. 

در واقع حجم معاملات روزانه یک شاخص زنجیره‌‌‌‌‌‎ای است که کل مقدار بیت‌‌‌‌‌‌‎کوینی را که در طول روز در معاملات دخیل بوده؛ به ما گزارش می‌‌‌‌‎دهد. 

زمانی که این مقدار کاهش می‌‌‌‌‎یابد به این معنی است که مقدار فعالیت و  معاملات این ارز در شبکه بیت کوین و در زنجیره ارزهاى دیجیتال کاهش یافته است، این اتفاق میتواند به دو دلیل ایجاد شود، یکی اینکه می‌‌‌‌‌‎تواند نشان‌‌‌‌‎گر این باشد که معامله‌‌‌‌‎گران منتظر ثبات قیمتی هستند و یا اینکه با کاهش علاقه نسبت به بازار ارزهای دیجیتال روبه‌‌‌‌‎ رو هستیم.

از طرفى دیگر، افزایش حجم معاملات بیت کوین به معنی افزایش فعالیت کاربران و معاملات خرید و فروش و همچنین بالا رفتن میزان علاقه کاربران حوه ارزهای دیجیتال به این بازار میباشد.

گفتنى است باید به این نکته توجه کرد که افزایش حجم معاملات، به تعداد زیاد معامله ‌‌‌‌‌‎گران بازار و تداوم در این معاملات بستگی دارد. در حال حاضر مدت زمان کوتاهی را شاهد افزایش حجم معاملات بودیم و حالا دوباره؛ به نظر می‌‌‌‌‌‌‎رسد این حجم معاملات رو به کاهش میباشد.

منبع:bitcoinist.com
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *