تحلیل بیت کوین ۲۰ اردیبهشت ۹۹

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
تحلیل بیت کوین 20 اردیبهشت 99

در این تحلیل بررسی می‌کنیم آیا بیت کوین روند صعودی را شروع کرده است یا هنوز در روند اصلاحی است؟

ممکن است قیمت بیت کوین بالاتر از یک خط مقاومت بلند مدت شکسته شود و روند صعودی جدید را آغاز کند. حرکت قیمت برای ۲ ۳ روز آینده در تعیین صلاحیت این شکست بسیار مهم است.

نکات برجسته تحلیل بیت کوین

  • حرکت قیمت بیت کوین در چند روز آینده در تعیین اینکه آیا شکست آن شروع روند جدید است یا نه، بسیار مهم خواهد بود.
  • احتمالاً قیمت بیت کوین به انتهای شکل گیری پنج موج الیوت خود نزدیک شده است.
  • بسته شدن قیمت هفتگی بالاتر از ۱۰۵۰۰ دلار در صعودی بودن حرکت آینده نقش مهمی دارد.

شمارش امواج

شکل گیری پنج موج اول الیوت با پس زمینه سبز ترسیم شده و دارای موج پنجم کوتاه است. پس از آن، قیمت ظاهراً اصلاح A B C (قرمز) را در تاریخ ۳۰ مارس به پایان رسانده است.

از آنجا که در پایین، جایی که ما آغاز شکل گیری پنج موج نهایی (آبی) را تشریح کردیم، طول امواج به همراه سرعت کاهش با دوره قبل از آن تفاوت چشمگیری دارد و باعث می‌شود این موج جدید در بالاتر شکل بگیرد. که در آن یک اصلاح تدریجی (موج ۲) و دیگری تیز (موج ۴) انجام شده است. علاوه بر این، موج سوم گسترش یافته و موجهای ۱ و ۳ دارای طول یکسان هستند، اگر موج پنجم در سطح فعلی تمام شود.

بنابراین، به نظر می‌رسد که تجمع فعلی برای دستیابی به یک صعود بسیار نزدیک است. با این وجود، آنچه جالب است موقعیت این امواج در طرح بزرگتر حرکت است. آیا این یک اصلاح صعودی است؟

شکل گیری امواج الیوت

شکل گیری امواج الیوت

حرکت اصلاحی

از دسامبر ۲۰۱۷، این قیمت در یک مثلث متقارن معامله شد و تشکیل A B C D E را تکمیل کرد. در این اصلاحات، هر موج به سه زیر موج با برچسب  A B C تقسیم می‌شود.

بنابراین، حرکت فعلی، که در نمودار زیر برجسته شده است، فقط یک حرکت صعودی A B C است که در ادامه تصحیح نهایی A B C به سمت پایین انجام خواهد شد.

در حالی که قیمت قبلاً بالای خط مقاومت نزولی بلند مدت شکسته شده است، اگر قبل از بسته شدن کندل هفتگی کاهش یابد، می‌تواند یک سایه بلند تشکیل دهد و به زیر سطح سقوط کند. علاوه بر این، اگر به جای بسته شدن قیمت از سایه استفاده کنیم، قیمت هنوز از این خط خارج نشده است، و لمس کمی‌از خط مقاومت را مشاهده می‌کنیم.

با این حال، اگر این شکل گیری صحیح بود، باید تعداد موج کوتاه مدت که در قسمت قبل مشخص شد، در صدر باشد، که خیلی زود با کاهش قیمت دنبال می‌شود. از طرف دیگر، افزایش قیمت بالاتر از ۱۰۵۰۰ دلار، یعنی موج B قبلی، این شکل گیری را باطل می‌کند.

مثلث متقارن در تحلیل بیت کوین

مثلث متقارن در تحلیل بیت کوین

شکل گیری جدید

احتمال صعودی بیشتر نشان می‌دهد که تصحیح A B C در دسامبر سال ۲۰۱۸  با کف قیمتی ۳۳۰۰ دلار به اتمام رسیده است. از آن زمان، تشکیل پنج موج جدید الیوت آغاز شده است، که در آن موج ۲ با کمترین سرعت ۱۳ مارس ۲۰۲۰ پایان یافت. بنابراین، حرکت فعلی بخشی از موج سوم بزرگتر است، که بر اساس طول موج اول، احتمالاً برای مدتی ادامه خواهد یافت.

احتمال صعود بیشتر

احتمال صعود بیشتر

حتی اگر این شکل گیری بلند مدت صحیح باشد، شمارش موج کوتاه مدت که در قسمت اول مشخص شده است، هنوز معتبر است. با این حال، جنبش آینده متفاوت است.

از آنجا که موج دوم (سبز) تدریجی بود، انتظار می‌رود که موج چهارم تند باشد. پس از آن، قیمت حرکت صعودی دیگری را به سمت ۱۲۰۰۰ دلار آغاز می‌کند.

روند احتمالی آینده در تحلیل بیت کوین

روند احتمالی آینده در تحلیل بیت کوین

نتیجه گیری

بنابراین، در حالی که کاهش قیمت در هر دو مدل شمارش امواج، انتظار می‌رود، حرکت پس از آن، به طور خاص چه قیمت از ۹۰۰۰ دلار پایین بیاید یا بالا برود، در تعیین اینکه آیا حرکت صعودی فعلی ادامه خواهد داشت، بسیار مهم است.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل بیت کوین ۲۰ اردیبهشت ۹۹» با ما درمیان بگذارید.

4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *