ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
افزایش شدید مصرف انرژی توسط بیت کوین

تحقیقات نشان می‌دهد بیت کوین تا این موقع از سال بیشتر از کل انرژی مصرف شده در سال ۲۰۲۰، انرژی مصرف کرده است.

تا کنون در سال جاری بیت کوین بیش از رکورد  ۶۷ تراوات ساعت که در سال ۲۰۲۰ ثبت شده انرژی مصرف کرده است. طبق تخمین ها تا پایان سال جاری، شبکه بیت کوین ۹۱ تراوات ساعت (یک تریلیون وات در ساعت) انرژی مصرف خواهد کرد.

البته میزان مصرف دقیق انرژی متغیر است و به راحتی قابل محاسبه نمی‌باشد اما روند آن کاملاً مشخص است. طبق داده ها روند مصرف انرژی در حال افزایش است. طبق محاسبات شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج، احتمال رسیدن به رکورد ۹۵.۶۸ تراوات ساعت هم تا پایان سال وجود دارد. این رقم معادل کل مصرف برق کشور فیلیپین است.

در تحقیق دیگری به موضوع مهم ضایعات الکترونیکی پرداخته شده است. ضایعات الکترونیکی به تجهیزات الکترونیکی و کامپیوتری که دورانداخته می‌شوند گفته می‌شود. در گزارش این تحقیق آمده هر تراکنش در شبکه بیت کوین ۲۷۲ گرم ضایعات الکترونیکی تولید می‌کند که عمدتاً از تجهیزات قدیمی استخراج تشکیل شده است.

ماینرهای بیت کوین از سخت افزارهایی با عمر کوتاه استفاده می‌کنند که می‌تواند افزایش ضایعات الکترونیکی را در سطح جهان سرعت ببخشد. طبق برآوردها در ماه می میزان تولید این ضایعات به طور سالانه به رقم ۳۰.۷ کیلو تن رسیده است. بیت کوین می‌تواند در اوج قیمت خود مثل اوایل سال ۲۰۲۱ تا ۶۴.۴ کیلو تن (۶۴۴۰۰ تن) ضایعات الکترونیکی تولید کند.

به گزارش میهن سیگنال، طبق آمار استاتیسا، بیت کوین مسئول حدود ۰.۱۱ درصد از کل ضایعات الکترونیکی تولید شده در سال ۲۰۲۱ است که معادل ۵۷.۴ میلیون تن می‌باشد.

آمار گمراه کننده مصرف انرژی در ماینینگ

اگر میزان مصرف انرژی توسط بیت کوین را نسبت به صنایع مختلف دیگر در نظر بگیریم متوجه اندک بودن رقم آن می‌شویم. استخراج بیت کوین تنها ۰.۴۳ درصد از مصرف جهانی برق را به خود اختصاص داده است. این عدد کمتر از ۱۰۴ تراوات ساعتی است که توسط یخچال ها در ایالات متحده مصرف می‌شود.

اگرچه ماینینگ بیت کوین انرژی قابل توجهی را مصرف می‌کند، از زمان مهاجرت ماینرهای چینی به خارج از این کشور، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در مزارع استخراج افزایش زیادی به خصوص در آمریکا و کانادا پیدا کرده است.

منبع:کوین تلگراف
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.