تحلیل قیمت بیت کوین: افت دوباره یا رالی صعودی | ۷ شهریور

۰۷ شهریور ۱۴۰۲
تحلیل قیمت بیت کوین: سقوط تا 25 هزار | 22 اردیبهشت

قیمت بیت کوین برای باقی ماندن بالای حمایت ۲۶ هزار دلار تلاش می کند. اگرچه قیمت BTC وضعیت نزولی ندارد، وضعیت صعودی هم حاکم نشده است. مدتی است قیمت بزرگترین ارز دیجیتال در سطح پیوت ۲۶۰۰۰ دلار در نوسان است و نتوانسته مقاومت ۲۷۰۰۰ را بشکند.

این تلاش ناموفق باعث شده امیدها برای افزایش قیمت تا ۳۰۰۰۰ دلار کمرنگ شود و برخی کارشناسان سقوط بیت کوین تا سطوح پایین تر حتی ۱۰۰۰۰ دلار را پیش بینی کنند.

نشانه های واضحی از بریک اوت احتمالی در نمودار ۴ ساعته دیده می شود. باندهای بولینگر در حال فشرده شدن هستند که معمولا این اتفاق پیش از بریک اوت رخ می دهد. اما این احتمال وجود دارد که قبل از صعود به بالای ۳۰۰۰۰ دلار، قیمت به زیر ۲۵۰۰۰ دلار هم لغزش داشته باشد.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین / دلار

بر اساس تحلیل میهن سیگنال، اگر قیمت به زیر مرز باند پایینی بولینگر برسد این اتفاق محتمل تر خواهد شد. چنین حرکتی علاوه بر به خطر انداختن حمایت کوتاه مدت فشار بیشتری به خریداران در ۲۵۰۰۰ دلار وارد خواهد کرد.

شکسته شدن و تثبیت قیمت پایین تر از سطح ۲۵۰۰۰ احتمال افت بیشتر تا ۲۳۵۰۰ دلار را افزایش خواهد داد. در این صورت می توان ادامه سقوط تا ۲۰۰۰۰ دلار را هم پیش بینی کرد به خصوص اگر نرخ بهره توسط فدرال رزرو مطابق پیش بینی ها افزایش یابد.

سناریوی صعودی قیمت بیت کوین

با وجود افت قیمت به زیر حمایت ۲۵ هزار در هفته های گذشته، هولدرهای با حجم بالا اعتماد خود را به بیت کوین از دست نداده اند. طبق داده های اینتو دبلاک، جریان مثبت ورودی هولدرهای بزرگ در ۱۸ و ۲۳ آگوست در حوالی سطح ۲۶۰۰۰ دلار مشاهده شده است. این در کنار کاهش ذخایر در صرافی ها نشان می دهد احساسات سرمایه گذاران همچنان مثبت است و احتمال ریکاوری قیمت وجود دارد.

اگر اندیکاتور MFI به روند صعودی خود بالاتر از خط میانی ادامه دهد ممکن است سناریوی سقوط به زیر ۲۵۰۰۰ دلار اصلا رخ ندهد. روند صعودی این اندیکاتور به این معناست که سرمایه گذاران آماده حمایت از بیت کوین هستند و به بازگشت سریع قیمت بالاتر از ۳۰۰۰۰ دلار امیدوارند.

البته موانعی نیز در راه صعود وجود دارد. به عنوان مثال، EMA-50 روزه (قرمز) در ۲۶۲۶۲ دلار، EMA-100 روزه (آبی) در ۲۶۸۷۶ دلار و EMA_200 روزه (بنفش) در ۲۷۷۲۴ دلار مقاومت های پیش رو خواهند بود.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت بیت کوین: افت دوباره یا رالی صعودی | ۷ شهریور» با ما درمیان بگذارید.

منبع:coingape
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *