قیمت ایاس (EOS)

۳۴,۳۳۱ تومان
سی و چهار هزار و سیصد و سی و یک تومان
$0.68
رتبه 67
1,109,800,875
عرضه در گردش
$751,553,097
ارزش بازار
$0.68
-97.04%
بالاترین قیمت: $22.89
قیمت
-22.91%
تغییرات امسال
؟
تغییرات قیمت از ابتدای این سال میلادی
1.79% تغییرات ۷ روز گذشته
$0.48019599914551 $22.89
پایین ترین
بالاترین
  • خلاصه
  • زمان نگهداری
  • تیم
  • فنی
  • میزان محبوبیت
  • سرمایه بازار و نقدینگی
  • سرمایه‌گذاران
  • مقالات
  • درباره

ایاس چیست؟

ایاس یا EOS با نماد EOS یک ارز دیجیتال یا رمزارز است که با ارزش بازار حدود 751,553,097 دلار در رتبه 67 قرار دارد. هر واحد از EOS در این لحظه با قیمت 0.68 دلار با احتساب نرخ تتر 50,696 تومانی که معادل 34,331 تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن 162,552,669 دلار است.
قیمت ایاس در 24 ساعت گذشته 2% تغییر داشته است. در نمودار EOS بالاترین قیمت در همه زمان ها 23 دلار بوده که الان حدود -97% با آن قیمت فاصله دارد. همچنین در نمودار EOS کمترین قیمت در همه زمان ها 0.48 دلار بوده که الان حدود 41% با آن فاصله دارد.

wallet icon
امتیاز نقدینگی
۶۸%
wallet icon
میزان محبوبیت
۸۷%
wallet icon
میزان عملکرد
۱۰۰%
wallet icon
فاصله زمانی از ATH
۱۰۰%
wallet icon
فاصله قیمتی با ATH
۱۰۰%
wallet icon
امتیاز نقدینگی
۶۸%
wallet icon
میزان محبوبیت
۸۷%
wallet icon
میزان عملکرد
۱۰۰%
wallet icon
فاصله زمانی از ATH
۱۰۰%
wallet icon
فاصله قیمتی با ATH
۱۰۰%
چگونه از این نمودار استفاده کنیم؟

میانگین زمان نگهداری ایاس

همانطور که از نام آن پیداست، این شاخص به سادگی میانگین دوره نگهداری دارایی‌های رمزارز را محاسبه می‌کند. این محاسبه با میانگین زمان نگهداری تمام آدرس‌ها برای زمان‌های قبل از انتقال (یا فروش) این رمزارز صورت می‌گیرد. این عدد در زمینه مدت زمانی که این دارایی رمزارزی وجود دارد، قرار می‌گیرد.

💡 چگونه می‌توانم از آن استفاده کنم؟ ا

این شاخص به درک افق زمانی نگه‌دارندگان این دارایی رمزارزی کمک می‌کند. افق زمانی بلندتر می‌تواند به منظور اعتقاد بلندمدت به دارایی اشاره کند.

۰.۱
سال‌
۰سال‌
۰.۱سال‌

تیم

یک پروژهٔ موفق بر اساس پایه‌ای استوار از تیم با تجربه‌ی زیاد ایستاده است. در زیر، به تیمی که این ارز را هدایت می‌کند نگاه عمیق‌تری داشته باشید .

Yves La Rose
Yves La Rose CEO of ENF
Ted Cahall
Ted Cahall COO of ENF

فنی

با توجه به ماهیت منبع باز رمزارزها ، کد اکثر رمزارزها به صورت عمومی از طریق Github در دسترس است. میهن سیگنال به طور مستقیم به مخازن رسمی Github این رمز ارز وصل و اطلاعات کلیدی را برای فعالیت توسعه‌دهندگان استخراج می‌کند.

‌تعداد Commit ۲۳,۲۶۹
ستاره‌ها ۱۰۴
تماشاگرها ۲۰
شاخه‌ها ۵۳
آخرین Commit 1 هفته پیش

آمار گیت‌هاب

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

برای هر کسی که به دنبال تجزیه و تحلیل جامعه توسعه‌دهندگان یک پروژه است، نمودار GitHub یک وسیلهٔ ضروری است. معیارهای نمایش داده شده در بالا، تعداد commits و ستاره‌ها نشان‌دهنده علاقه و مشارکت از جامعه توسعه‌دهندگان یک رمزارز اشاره دارد. در حالت ایده‌آل، باید رشدی در این جنبه‌ها و همچنین در سایر معیارهای کلیدی توسعه‌دهندگان وجود داشته باشد.

مشکلات باز و مشکلات بسته برای مقایسه تعداد باگ‌ها و بهبودهای پیدا شده نسبت به آنهایی که اصلاح/اجرا شده‌اند مفید هستند. زمانی که مسائل بیشتری حل و فصل می‌شوند، به تعهد از جانب جامعه توسعه‌دهندگان اشاره دارد.

در کل، هر یک از این معیارهای GitHub یک زاویه کمی متفاوت در جامعه توسعه‌دهندگان یک پروژه را نشان می‌دهد. این نمودار به راحتی یک دید کلی از تمام معیارهای کلیدی GitHub را فراهم می‌آورد. احساس راحتی به مقایسه بین هر کدام و در میان دارایی‌های رمزنگاری شده کنید.

میزان محبوبیت

نشان‌گر احساسات با استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین،  علامت‌گذاری مفهوم پیام‌هایی که در مورد یک دارایی رمزنگاری خاص و تیکر آن بحران می‌شوند، را پیش‌بینی می‌کند. این‌ها بر اساس زمان نقشه‌برداری می‌شوند تا احساسات بازار و سطح فعالیت مرتبط با یک دارایی رمزنگاری در توییتر را پیگیری کنند.

احساسات توییتر

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

احساسات تلگرام

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

سرمایه بازار و نقدینگی ایاس

پروژه هایی با نقدینگی و ارزش بازار کمتر ریسک بیشتری دارند. زمانی که پروژه محبوب تر میشود و توسط افراد بیشتری معامله میشود ریسک سرمایه گذاری در آن کاهش می یابد و پروژه ی مناسیبی برای سرمایه گذاری درنظر گرفته می شود.

سرمایه‌گذاران

INBlockchain
INBlockchain https://twitter.com/iiblockchain
Parallax Digital
Parallax Digital United States
360 Innovation Capital
360 Innovation Capital China
Blockchain Capital
Blockchain Capital San Francisco, California
8Decimal
8Decimal
TaaS Fund
TaaS Fund Singapore
HASHED
HASHED South Korea
Kosmos Capital
Kosmos Capital
SVK Crypto
SVK Crypto United Kingdom

مقالات

در این قسمت مقالات مرتبط با این ارز را مشاهده میکنید.

یک سیستم مالى غیمتمرمز(DeFi) دیگر، قربانى حمله هکرى شد. پلتفرم غیرمتمرکز مالى (Defi) شبکه ایاس، هک شد. در جریان این حمله هکرى کاربران این شبکه ۵ میلیون دلار خود را...
۱۴۰۰/۹/۱۹
اخبار کلاهبرداری های...
نمایش مطلب
تحلیل آلت کوین های : ریپل، ویوز، ایاس، ترون، آراگون ریپل XRP برخلاف بیت کوین و اتریوم، قیمت ریپل به هیچ وجه به قیمت بالای همیشگی خود نزدیک نیست. با...
۱۳۹۹/۱۲/۰۶
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
آلت کوین ایاس پامپ شد اما نتواند سطوح بالاتر را حفظ کند. قیمت EOS بسیار نزدیک به سطح حمایتی است که از آوریل در حال اجرا است. نکات برجسته تحلیل...
۱۳۹۹/۷/۱۸
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
علیرغم کاهش، ایاس EOS  به صعود بالاتر از حمایت بلند مدت ادامه می‌دهد. قیمت ایاس در نزدیکی سطح بسیار مهم حمایت بلند مدت معامله می‌شود که کاهش در زیر آن...
۱۳۹۹/۷/۰۶
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
بیت کوین و آلت کوین ها در حال حفظ سطوح حمایت کلیدی خود می باشند که این نشان می دهد خریداران به زودی برای شکستن مقاومت های پیش رو تلاش...
۱۳۹۹/۶/۰۸
تحلیل اتریوم
نمایش مطلب
این دو آلت کوین علائم  تغییر روند را نشان می‌دهند. قیمت ایاس EOS از یک منطقه مهم حمایت شکسته شده است. پس از لمس مجدد و اعتبار سنجی آن به...
۱۳۹۹/۴/۱۲
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
تحلیل آلت کوین های BNB، EOS، XTZ، LINK نکات برجسته تحلیل آلت کوین ها بایننس کوین از ۱۹ آوریل، هنگامی که به اوج ۰.۰۰۲۳۰ ساتوشی رسید، در حال کاهش است....
۱۳۹۹/۲/۱۷
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
در تحلیل ایاس روز سه شنبه ایاس ۴۲.۲۱ درصد کاهش یافت. به دنبال افزایش ۰.۱۵٪ روز چهارشنبه، ایاس EOS  روز را با ۱.۷۸۲ دلار به پایان رساند. یک شروع بسیار...
۱۳۹۸/۱۲/۲۳
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب

معرفی ارز ای او اس (EOS)

پلتفرم ایاس در سال 2018 توسط شرکت بلاک وان ایجاد شد. این شبکه دارای یک ارز دیجیتال بومی به نام ایاس با نام اختصاری EOS است. در عرضه اولیه توکن های ایاس بیش از 41 میلیارد دلار سرمایه جمع آوری شد. توکن های ایاس ابتدا روی شبکه اتریوم قرارداشتند اما بعدا به شبکه اصلی ایاس منتقل شدند. استخراج ارز دیجیتال ایاس تنها برای توسعه دهندگان شبکه آن فراهم است و عمومی نمی باشد. از مزیت های شبکه ایاس می توان به امکان تایید اعتبار کاربر و تعیین درجات مختلف دسترسی برای کاربر، ذخیره سازی ابری برای نرم افزارهای ایجاد شده در این پلتفرم، گستردگی مقیاس (تا یک میلیون تراکنش در ثانیه) آن، بالابودن سرعت، حداکثر کارایی و حذف هزینه ها در این شبکه اشاره کرد.

در واقع EOS پلتفرمی است که رمز ارزی به همین نام دارد. این پلتفرم مدعی این است که می خواهد سه مشکل اصلی شبکه یعنی سرعت، انعطاف پذیری و مقیاس پذیری را برای همیشه برطرف کند. تا کنون شرکت های زیادی با این ادعا وارد بازار شده اند. در این مقاله به شما می گوییم که EOS چیست،برای خرید آن چکار باید کرد و چرا ادعا می کند با دیگر شرکت ها متفاوت است.

هر روزی که می‌گذرد، واژه‌ی رمز ارز بیشتر شناخته و محبوب می‌شود. افراد بسیاری را می‌بینیم که درمورد رمز ارزهای مختلف تحقیق می‌کنند و به‌دنبال خرید ارزی هستند که به بهترین حالت نیازها و خواسته‌های آن‌ها را برطرف کند. برخی صرفاً بیت کوین را می‌شناسند و به آن اعتماد دارند، و برخی به سمت آلتکوین های کمتر شناخته‌شده جذب می‌شوند. اخیراً نیز توجه جامعه‌ی کاربری در سراسر جهان به‌سوی EOS جلب شده است. درعین‌حال، بسیاری هنوز نمی‌دانند که واقعاً EOS چیست و اینکه خرید EOS به چه صورت است.

در این مقاله به شما خواهیم گفت که EOS چیست، چه کسی آن را به وجود آورده، شرکت سازنده آن چیست و چگونه کار می‌کند. در نهایت در مورد چگونگی خرید EOS نیز توضیحاتی می‌دهیم.

تاریخچه EOS

اولین زمانی که EOS معرفی گردید، به اواسط سال ۲۰۱۷ باز می گردد که شرکت Block.one به فکر ایجاد پلتفرمی با نام EOSIO افتاد که بتواند بر بستر سبکه بلاکچین فعالیت کند. نسخه اولیه این پلتفرم در تاریخ یک ژوئن ۲۰۱۸ به صورت متن باز ارائه گردید. به منظور ایجاد اطمینان در شبکه بلاکچین و راه اندازی پلتفرم ارز رمزپایه، EOS حدود یک میلیارد توکن را تحت پلتفرم ERC-20 ارائه داد و در شبکه تزریق نمود.

این اقدام باعث شد تا زمانی که نرم افزار اصلی انتشار نیافته، هر کسی بتواند بلاکچین EOS را پیاده سازی کرده و از آن استفاده کند. مدیر ارشد کمپانی EOS، آقای برندن بلومر نیز پس از آن اعلام نمود که مقدار ۱ میلیارد دلار امریکا برای پشتوانه این ارز دیجیتال فراهم شده است و به همین علت در قدم اولیه، هر توکن EOS به مبلغ ۱ دلار خرید و فروش شد.

پس از آن نسخه های مختلفی از نرم افزار EOS منتشر شد که هر کدام بروز رسانی های خاص خود را دارا بودند. موفقیت این ارز و استقبال خوبی که از آن شد، باعث شد تا در مدت کوتاهی به محبوبیت بالایی دست پیدا کند و از اواسط اکتبر ۲۰۱۷ تا اواسط فوریه ۲۰۱۸ رشد بسیار گسترده ای داشته باشد.

در زمانی که همه ارزهای دیجیتال به قیمت اوج خود نزدیک می شدند، EOS نیز توانست قیمت ۲۲.۵ دلار را به ثبت برساند و پس از آن وارد یک بازار خرسی طولانی مدت، همچون سایر ارزهای دیجیتال گردید. البته این موضوع سبب نشد تا این ارز به پیشرفت خود ادامه ندهد.

با اینکه کمتر از دو سال از معرفی EOS به عنوان یک ارز دیجیتال می گذرد، اما این ارز در همین مدت کوتاه توانست تا رقبای قدرتمندی همچون لایت کوین و بیت کوین کش را کنار زده و در مقام چهارم برترین ارزهای دیجیتال از نظر حجم بازار قرار گیرد. این موفقیت سبب شد تا در برخی کشورها مثل چین، حجم خرید EOS حتی از ارزهایی همچون بیت کوین یا اتریوم نیز پیشی گرفته و به عنوان محبوب ترین ارز دیجیتال در این کشور، شناخته شود.

 

رمز ارز EOS چیست؟

برای آنکه بدانیم EOS چیست، با یک مثال موضوع را برای شما ساده‌تر می‌کنیم. شما اتریوم را می‌شناسید، درست است؟ همان دومین رمز ارز محبوبی که بعد از بیت کوین قرار دارد. یکی از دلایل محبوبیت و شهرت اتریوم این است که صرفاً یک رمز ارز پرطرفدار نیست. درواقع اتریوم علاوه بر اینکه رمز ارزی با همین نام است، یک شبکه زنجیره بلوکی است که به دیگر رمز ارزها اجازه می‌دهد از محیطش استفاده کنند و در آنجا ساخته شوند.

EOS.IO  نیز به همین شکل است. EOS رمز ارز است و EOS.IO همان شبکه‌ی زنجیره بلوکی است که این رمز ارز روی آن قرار دارد. اما احتمالاً بخواهید بدانید که چه چیزی در مورد EOS وجود دارد که آن را خاص کرده است.

همان‌طور که گفتیم، اتریوم چنان توانسته جایگاه بزرگی برای خود به دست آورد که شاید به نظر آید دیگر جایی برای باقی رمز ارز ها و شبکه‌های زنجیره بلوکی نیست. اما EOS.IO قرار است یک استثنا باشد. این برنامه درحال حاضر بر روی شبکه اتریوم (ERC-20) ساخته شده و به‌دنبال آن است تا انقلابی در صنعت زنجیره بلوکی باشد.

از اهداف EOS.IO این است که مسائل و مشکلات مربوط به زنجیره بلوکی را برطرف کند. اکثر افراد با خواندن این جمله، به سه مشکل اصلی زنجیره های بلوکی، یعنی سرعت، انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری فکر می‌کنند.

در سال‌های گذشته شرکت‌ها و افراد بسیاری تلاش کردند تا راه‌هایی برای حل موضوع سرعت و مقیاس‌پذیری زنجیره‌های بلوکی پیدا کنند، و با انعطاف‌پذیرتر کردن آن‌ها تغییراتی اساسی در این فناوری به وجود آورند.  EOS.IO نیز یکی از همین شرکت‌هاست.

شیوه‌ی کار EOS.IO بدین‌صورت است که اطلاعات و داده‌ها را به‌طور مجزا در بلوک‌های کوچک‌تر قرار می‌دهد. درواقع آن‌ها انتظار دارند با این کار، فشاری که بر شبکه وارد می‌شود را کاهش دهند و درنتیجه سرعت را افزایش دهند.

مؤسس شرکت  EOS، دنیل لاریمر است و توجه تیم توسعه‌دهنده بیشتر بر روی برنامه‌های نامتمرکز (dApps)  است. برای آنکه بدانید نحوه‌ی خرید EOS به چه صورت است، قبل از هر چیز باید در مورد نحوه‌ی فعالیت این شبکه و شرکت بدانید.

ساز و کار

هدف اولیه از ارائه پلتفرم EOS، میزبانی از اپلیکیشن های غیر متمرکز، پشتیبانی از قراردادهای هوشمند، ایجاد فضای ذخیره سازی غیر متمرکز و حل مشکل مقیاس پذیری شبکه هایی همچون بیت کوین و اتریوم بوده است. علاوه بر این، یکی دیگر از اهداف پلتفرم EOS به صفر نزدیک کردن کارمزد تراکنش ها موجود در شبکه می باشد.

EOS در واقع می خواهد اولین سیستم عامل غیر متمرکز را نیز پایه گذاری کند که یک محیط کاربردی را برای توسعه دهندگان اپلیکیشن های غیر متمرکز، ایجاد خواهد کرد. این قابلیت در واقع مشابه با پروژه هایی نظیر پروژه Steemit می باشد که به عنوان اولین شبکه اجتماعی غیر متمرکز، کار خود را آغاز نموده است.

EOS بر اساس الگوریتم اثبات سهام کار می کند. شبکه بلاچین EOSتوسط زبان برنامه نویسی ++C نوشته شده است و قابلیت اجرا به صورت مالتی پلتفرم را نیز داراست. این ارز دیجیتال قابلیت استخراج ندارد و برای بدست آوردن آن، تنها راه موجود خرید EOS می باشد.

در حقیقت می توان گفت که EOS قبل از این که یک ارز دیجیتال باشد، در واقع پلتفرمی برای ایجاد اپلیکیشن های غیر متمرکز می باشد که بدون پرداخت هزینه می توان از شبکه بلاکچین آن استفاده نمود و توسعه دهندگان می توانند اپلیکیشن های خاص خود را روی آن پیاده سازی کنند.

چرا باید به خرید EOS فکر کنید؟

زمانی که با حجم و تنوع بالایی از رمز ارز ها در بازار مواجه باشیم، واقعاً سخت است که بتوان تصمیم گرفت کدام یک را در سبد پرتفولیو خود قرار دهیم و کدام را به کل نادیده بگیریم. حتی اگر با توجه به یکسری عوامل خاص، گزینه‌های مشخصی را حذف کنید، باز هم گزینه‌های بسیار دیگری وجود خواهند داشت که برای هیچ‌کدام از آن‌ها قطعیتی همیشگی وجود ندارد.

با توجه به این موضوع، سؤالی که ایجاد می‌شود این است که پس چرا باید به خرید EOS فکر کنیم؟ آیا این رمز ارز ارزشش را دارد یا این هم یک پروژه‌ی تقلبی دیگر است که وانمود می‌کند می‌خواهد فناوری خاصی به بازار عرضه کند؟

با بررسی‌هایی که صورت گرفته، به نظر می‌رسد که EOS قانونی است (این موضوع شامل حال رمز ارز EOS و هم پلتفرم EOS.IO می‌شود). بعد از انتشار اولیه که از طریق ICO صورت گرفت، این شرکت توانست توجه خوبی به‌سوی خود جلب کند، و تیم EOS در تلاش است تا نوآوری خود را توسعه دهد.

البته که EOS.IO اهداف جاه‌طلبانه‌ای برای خود مشخص کرده، بااین‌حال برای تحقق بخشیدن آن‌ها سخت در تلاش است. همچنین، به نظر می‌رسد این شرکت چشم‌اندازی مشخص برای خود ترسیم کرده که برنامه‌ی مشخصی نیز برای رسیدن به آن‌ها ایجاد کرده است. گروه‌های بسیاری به دنبال عملی کردن ایده‌ی سریع‌تر شدن زنجیره‌های بلوکی هستند، و تنها عاملی که EOS.IO را متمایز خواهد کرد، این است که چقدر می‌تواند در این راه موفق باشد.

پیش بینی آینده ارز ای او اس (EOS)

یکی از دلایلی که آینده روشنی را برای ارز دیجیتال EOS رقم می‌زند این است که سیستم‌عامل آن به ماینرها وابسته نیست؛ بلکه به طور مستقیم به افرادی که از آن استفاده می‌کنند ارتباط دارد. تاکنون این ارز دیجیتال پیشرفت زیادی داشته و در حال توسعه و تکامل است. همچنین توانسته جز ده ارز دیجیتال محبوب باشد و رقبای خود را با سرعت کنار بزند.