ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
ناپدید شدن یک پروژه DeFi با 20 میلیون دلار سرمایه سرمایه گذاران در عرض دو روز

Yfdex.Finance که به اختصار با نام Yfdex  شناخته می شود یک استخر ماینینگ است که اخیرا گزارش کلاهبرداری آن منتشر شده است. مسئولین این پروژه بیش از ۲۰ میلیون دلار سرمایه جمع آوری شده ازسرمایه گذاران را به جیب زده اند.

این پروژه افراد را برای در اختیار گذاشتن سرمایه پس انداز شده یک عمرشان ترغیب کرده بود و درست دو روز پس از بازاریابی و تبلیغات عظیم در رسانه های جمعی بدون برجاگذاشتن هرگونه ردی ناپدید شده است. کانال های رسمی Yfdex در تلگرام و توئیتر یک شبه حذف شده و حتی هنگام بازکردن صفحه وبسایت این پروتکل هم با پیغام خطا روبه رو می شوید.

روش کلاهبرداری

در هشتم سپتامبر Yfdex خبر از پیش فروش توکن خود تنها به مدت ۴ ساعت داده بود. آنها خود را یک بازیگر قدرتمند در صنعت معرفی می کردند که می تواند همه موانع را کنار بزند. ارزش هر توکن Yfdex  یک دوازدهم اتر اعلام شده بود و هر سرمایه گذار می توانست به ازای هر اتر پرداختی ۱۲ توکن Yfdex  پیش خرید کند.

پس از گذشت ساعات محدودی بیش از ۲۰ میلیون دلار از هزاران سرمایه گذار به پروتکل Yfdex  وارد شد. به همین سادگی در روز ۹ سپتامبر این پروژه کاملا از رادار محو شد و سرمایه گذاران را با سرمایه از دست رفته شان باقی گذاشت.

تحلیل گری به نام Cryptowhale  در توئیتر خود در رابطه با این کلاهبرداری اعلام کرده است:

 ۹۹.۹۹ درصد از توکن های دیفای کلاهبرداری هستند و همین مسیر Yfdex را طی می کنند. اگر قصد سرمایه گذاری های کلان دارید باید بسیار مراقب این دست کلاهبرداری ها باشید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروژه ها و انواع کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال به دیده بان کلاهبرداری های ارز دیجیتال مراجعه کنید.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:https://news.bitcoin.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.