تحلیل قیمت دوج کوین 2 اردیبهشت 1400

قیمت دوج کوین در ۹ روز گذشته تنها ۷ درصد افزایش پیدا کرده است. امروز هم یک کندل دوجی ثبت شده که عدم قطعیت را نشان می‌دهد. تا زمانی که قیمت بتواند بالاتر از SMA 50 روزه که در حال نزول است بسته شود، بهتر است از هر تصمیم خرید صرف‌نظر کنید و به‌دقت رفتار قیمت را مشاهده کنید تا مسیر بعدی حرکت مشخص گردد.

نکات مهم تحلیل:

  • قیمت دوج کوین تنها ۷ درصد افزایش‌یافته است.
  • میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه یک حمایت خوب برای قیمت بوده است.

 

فروشندگان به مدت یک هفته در ۰.۲۱ دلار مانع افزایش قیمت شده‌اند اما خریداران هم دست از مبارزه نکشیده‌اند. این یعنی تریدرها به آینده امیدوار هستند و با وجود افزایش قیمت باز هم دوج کوین می‌خرند؛ بنابراین احتمال بستن موقعیت‌ها در آخر هفته کمتر شده است.

دوج کوین در ۲۴ ساعت گذشته

اگر قیمت دوج به زیر ۰.۱۹۵ دلار برسد سه سطح در این مسیر وجود دارد که احتمال توقف افت و افزایش مجدد از آنها پیش‌بینی می‌شود. اولین سطح خط روند پایینی کانال صعودی است، دومی سطح ۰.۱۹۵ دلار و سومی میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه در ۰.۱۹۱ دلار است.

SMA 200 روزه حامی خوبی برای دوج کوین بوده است. اگر قیمت تا این سطوح افت کند فرصت خوبی برای خرید فراهم می‌شود اما اگر افت تا پایین‌تر از ۰.۱۵۲ دلار ادامه یابد افت ۳۵ درصدی نسبت به قیمت فعلی را تجربه خواهد کرد.

در نمودار روزانه قیمت بین ۰.۲۰۵۶ تا ۰.۲۱ دلار قرار داشته و حجم معاملات با ۴.۳ درصد کاهش به حدود ۱.۳۴ میلیارد دلار رسیده است.

ارزش بازار این آلت کوین حدوداً ۲۶ میلیارد دلار است که آن را در جایگاه هشتم برترین ارزهای دیجیتال قرار داده است.

نمودار یک‌روزه قیمت دوج کوین / دلار

نمودار یک‌روزه قیمت دوج کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

تحلیل ۴ ساعته

در نمودار ۴ ساعته دوج رفتار حاشیه‌ای داشته و احتمال افت بیشتر برای امروز کاهش‌یافته است. سرمایه‌گذاران باید آماده رالی بعدی باشند. در نمودار ۴ ساعته رفتار حاشیه‌ای ادامه دارد اما اگر حرکت صعودی رخ دهد نوید یک رالی صعودی قابل‌توجه خواهد بود.

در پایین هم احتمال افت فوری بدون هشدار قبلی وجود دارد. در صورت وقوع نوسان این حرکت شدید و ناگهانی خواهد بود پس کمربندهای خود را ببندید!

EMA 20 روزه صاف شده و RSI بالاتر از ۴۵ قرار گرفته است. این تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای SMA50 روزه برسانند پیروز خواهند شد و می‌توانیم به بازگشت قیمت به سطح ۰.۲۸ یا بالاتر از آن امیدوار باشیم.

اما درصورتی‌که قیمت از سطح فعلی پایین‌تر رفته و به زیر ۰.۱۸ دلار برسد، احتمال افت تا ۰.۱۵ وجود خواهد داشت. این منطقه حمایتی برای تریدرها بسیار مهم است زیرا اگر خریداران نتوانند آن را حفظ کنند، فروش هیجانی حاکم شده و فشار فروش شدیدی و افت زیادی در بازار ایجاد خواهد شد.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *