پیش بینی جدید قیمت دوج کوین و چشم انداز آن تا سال ۲۰۳۰

۲۵ شهریور ۱۴۰۲
میم کوین جدید، بیت کوین را سرافراز کرد!

دوج کوین که یکی از پر حرف و حدیث ترین و شناخته شده ترین ارزهای دیجیتال است در سال ۲۰۲۱ با رشد فضایی خود توجه همه را به خود جلب کرد. در این مقاله قصد داریم با معرفی عوامل تاثیرگذار بر قیمت دوج کوین، پیش بینی قیمت آن در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را ارائه دهیم.

دوج کوین چیست؟

دوج کوین یک ارز دیجیتال بر اساس جوک است که در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد. بیلی مارکوس و جکسون پالمر بنیانگذاران آن بودند. دوج کوین بلاک چین اختصاصی خود را دارد و ماینرها تراکنش های آن را تایید می کنند.

مهم ترین ویژگی های این ارز دیجیتال، بر اساس جوک و میم بودن آن، عرضه عظیم ۱۴۰ میلیارد توکنی، قیمت پایین هر کوین، تراکنش های سریع تر نسبت به بیت کوین و کاربرد آن برای خیریه و انعام است.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت دوج کوین

عوامل متعددی بر قیمت ارزهای دیجیتال تاثیرگذارند اما دوج به عنوان یک میم کوین تحت تاثیر برخی عوامل دیگر نیز قرار دارد که در اینجا به آنها اشاره شده است:

  • سلبریتی ها و ثروتمندان
  • موج رسانه ای
  • قدرت میم کوینی
  • فعالیت های توسعه دهندگان
  • بازار بزرگ ارز دیجیتال
  • پروژه های رقیب

وضعیت فعلی قیمت

سال ۲۰۲۳ برای دوج کوین عملکرد مناسبی به همراه نداشته است. دوج کوین نتوانسته در سال جاری به بالاتر از ۰.۱۰ دلار برسد و دوباره به محدوده ۰.۰۶ دلار بازگشته است و همچنان در خطر افت بیشتر قرار دارد.

پیش بینی کوتاه مدت قیمت دوج کوین در سال ۲۰۲۳

طبق نظر کارشناسان میهن سیگنال، چشم انداز DOGE در ادامه سال ۲۰۲۳ مبهم است زیرا عدم قطعیت بر بازار حاکم شده است. با روند نزولی کل بازار، دوج هم روند نزولی گرفته و ممکن است تا حمایت ۰.۰۱ دلار کاهش یابد. اگرچه این احتمال بسیار ضعیف است، با توجه به قیمت بیت کوین نمی توان آن را رد کرد.

نمودار یک ماهه قیمت دوج کوین / دلار

نمودار یک ماهه قیمت دوج کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

اگر دوج کوین بتواند کف فعلی را حفظ کند، احتمال حمله به سطح ریتریسمنت ۰.۶۱۸ یا ۰.۳۸۲ فیبوناچی یعنی به ترتیب ۰.۱۳۹ و ۰.۲۶۲ دلار وجود خواهد داشت.

پیش بینی بلندمدت قیمت دوج کوین در سال های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵

اگر DOGE بتواند روند نزولی خود را تغییر دهد و جلوی افت بیشتر را بگیرد، هدف منطقی بعدی در بالا در سطح ۱.۶۱۸ اکستنشن فیبوناچی قرار گرفته است. این هدف قبلا در دو بازار گاوی پیشین لمس شده است. در سال ۲۰۲۱ قیمت تا سطح ۲.۴۱۴ فیبوناچی هم پیش رفت. سطح ۱.۶۱۸ اکستنشن فیبوناچی می تواند قیمت دوج را تا بالاتر از ۳.۱۶ دلار افزایش دهد.

نمودار یک ماهه قیمت دوج کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

نمودار یک ماهه قیمت دوج کوین / دلار

پیش بینی بلندمدت دوج تا سال ۲۰۳۰

پیش بینی آینده یک میم کوین کار دشواری است اما با استفاده از خط سیر میانگین خطی رسم شده در هر چرخه می توان تخمین زد قیمت دوج تا سال ۲۰۳۰ در بازه ۱.۵۰ تا ۵ دلار خواهد بود. این پیش بینی با فرض اینکه اتفاق فاجعه باری برای این شبکه بلاک چین نیفتد انجام شده است.

نمودار یک ماهه قیمت دوج کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

نمودار یک ماهه قیمت دوج کوین / دلار

آیا دوج کوین سرمایه گذاری خوبی است؟

با وجود موج صعودی سال ۲۰۲۱ و محبوبیت بسیار دوج کوین، هنوز کاربرد آن در دنیای واقعی و سرمایه گذاری های سازمانی در این ارز دیجیتال نسبت به بیت کوین و اتریوم بسیار کم است. اگر این وضعیت تغییر کند و ویژگی های انقلابی به بلاک چین دوج کوین اضافه شود ممکن است سرمایه گذران بیشتری را جذب کند. در این صورت می توان آن را یک ارز آینده دار به شمار آورد. اما در حال حاضر دوج تنها یک میم کوین است که تاثیر زیادی از چرخه های بازار و موج های رسانه ای می پذیرد و نوسان ناگهانی از آن دور نیست.

با اینکه احتمال یک تب صعودی دیگر را نمی توان رد کرد، اما استفاده از دوج کوین به عنوان یک ذخیره ارزش در بلندمدت از نظر تحلیل گران منطقی نیست. سرمایه گذارانی که قصد چنین کاری دارند باید با در نظر گرفتن همه عواقب کار و مدیریت ریسک با احتیاط زیاد وارد عمل شوند.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «پیش بینی جدید قیمت دوج کوین و چشم انداز آن تا سال ۲۰۳۰» با ما درمیان بگذارید.

منبع:newsbtc
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *