ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
انديکاتورهاي متقدم و انديکاتورهاي متاخر - میهن سیگنال

بررسی اندیکاتورهای متقدم و متاخر

دو نوع اندیکاتور وجود دارد. اندیکاتورهای متقدم ( leading ) و اندیکاتورهای متاخر ( lagging) که البته با نام تعجیلی و تاخیری هم خوانده می شوند. یک اندیکاتور متقدم سیگنال خرید یا فروش را قبل از شکل گیری روند به ما می دهد . اندیکاتور متاخر بعد از وقوع روند به ما خبر می دهد که از خواب بلند شو که روند آغاز شده است .
زمانیکه شما از اندیکاتورهای متقدم استفاده می کنید ، خیلی از اوقات دچار اشتباه می شوید . چرا که اندیکاتورهای متقدم به دادن سیگنالهای قلابی شهرت دارند .
اندیکاتورهای متاخر در عوض سیگنالهای خوبی می دهند . ولی اشکال آنها این است که وقتی روند کاملا مشخص شد این کار را می کنند . و از آنجاییکه معمولا سود اصلی یک روند در همان ابتدای آن است ، شما میزان زیادی از سود را از دست می دهید .
یک اندیکاتور تعجیلی leading بر حرکت قیمت تقدم دارد و به آن یک خصوصیت پیشگویانه می دهد. در حالیکه یک اندیکاتور تاخیری، یک ابزار تثبیت و یا تایید است چون پس از تغییر قیمت شکل می گیرد. به نظر می رسد که یک اندیکاتور تعجیلی در طول دوره هایی با روند افقی و یا بدون روند، قوی تر عمل می کند در حالیکه اندیکاتورهای تاخیری lagging ، در طول دوره های دارای روند نیز مفید هستند.
همچنین دو نوع ساختار برای اندیکاتورها وجود دارد: دسته ای که دارای بازه و محدوه هستند و دسته ای که بدون محدوده هستند. دسته ای که در یک بازه محدود هستند ، نوسانگر نامیده می شوند – اینها رایجترین نوع اندیکاتورها هستند. اندیکاتورهای نوسانگر دارای محدوده هستند مثلا بین ۰ و ۱۰۰ بوده و سیگنال های خرید بیش از حد (نزدیک ۱۰۰) و یا فروش بیش از حد (نزدیک صفر) را نشان می دهند. شاخصهای نامحدود نیز به همراه نمایش قدرت ویا ضعف روند، سیگنالهای خرید و یا فروش را تشکیل می دهند که فقط درروش انجام این کار با هم تفاوت دارند.
دو روش عمده برای استفاده از اندیکاتورها در تحلیل تکنیکال برای تشکیل سیگنالهای خرید و فروش ، از طریق تقاطع ها و واگرایی می باشند. تقاطع ها رایجتر هستند و زمانی بازتاب می یابند که قیمت از میانگین متحرک عبور کند و یا دو میانگین متحرک همدیگر را قطع نمایند. روش دیگر استفاده از اندیکاتورها، استفاده از واگرایی است و زمانی اتفاق می افتد که جهت روند قیمت و جهت روند شاخص در خلاف همدیگر باشند. این حالت به کاربر اندیکاتورها نشان می دهد که جهت روند قیمت در حال تضعیف است.
اندیکاتورهایی که در تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می گیرند، منبعی از اطلاعات بیشتر و مهم را فراهم می کند. این اندیکاتورها به شناسایی روندها ، نیروی حرکتی، میزان بی ثباتی و دیگر جنبه های مختلف در یک سهام کمک می کنند تا بهتر بتوان روند ها را تحلیل نمود. این نکته قابل ذکر است که در حالیکه برخی از تجار از یک شاخص منحصر بفرد برای سیگنالهای خرید و فروش استفاده می کنند ، بهترین استفاده از اندیکاتورها زمانی خواهد بود که به همراه روند قیمت، الگوهای نموداری و دیگر اندیکاتورها، مورد استفاده قرار گیرد.

اسیلاتورها و اندیکاتورهای دنبال کننده روند

به منظور بهتر درک کردن اجازه دهید تقسیم بندی بزرگتری داشته باشیم . ما اندیکاتورهای خود را به دو دسته تقسیم می کنیم :
۱. اسیلاتورها Oscillators
۲.  اندیکاتورهای دنبال کننده روند یا اندازه حرکت Trend following or momentum indicators
اسیلاتورها اندیکاتورهای متقدم هستند .
اندیکاتورهای اندازه حرکت ، اندیکاتورهای متاخر هستند .
آنها در عین حمایت از همدیگر می توانند با هم تصادم هم داشته باشند . منظور ما این نیست که یکی یا دیگری منحصرا استفاده شوند . بلکه هدف ما این است که شمابا دام های هر یک آشنا شوید .

اندیکاتورهای متقدم و اندیکاتورهای متاخر - میهن سیگنال

 
میهن سیگنال ترتیب زیر را برای یادگیری سایر اندیکاتور ها به شما پیشنهاد می‌دهد: جهت دسترسی به سایر اندیکاتور ها به دسته بندی اندیکاتورها مراجعه نمایید.
 

منبع:
kpilibrary.com

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
حامد فولادی
همیشه علاقه به برنامه نویسی داشتم و در این زمینه هرچیزی که نیاز بود رو به خودم یاد دادم. الان به عنوان توسعه دهنده وب و برنامه نویس توی تیم میهن سیگنال فعالیت دارم.
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

‫2 نظر

  • سلام. میشه در مورد اسیلاتور ها توضیح بدین. ممنون

    • سلام . اسیلاتور ها با اندیکاتور ها تفاوت چندانی ندارند ولی معمولا اسیلاتور ها بین دو عدد نوسان می کنند در حالیکه اندیکاتور ها تفاوت مقداری در داده ها دارند . به عنوان مثال اندیکاتور مک دی و اسیلاتور آر اس آی

  • نمایش کامنت بیشتر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.