تحلیل قیمت اتریوم 3 شهریور 1400

پس از ناتوانی در شکستن قله ماهانه ۳۳۵۰ دلار، اتریوم در کمتر از ۲۴ ساعت، بیش از ۱۷۰ دلار از ارزش خود را ازدست‌داده و به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه خود رسیده است.

  • سطوح حمایتی کلیدی: ۳۱۵۰، ۳۰۸۰، ۳۰۰۰، ۲۹۶۰
  • سطوح مقاومتی کلیدی: ۳۱۹۰، ۳۳۵۰، ۳۴۰۰ دلار

باوجوداینکه در یک ماه گذشته قیمت اتریوم ۴۷ درصد رشد داشته و در تایم فریم هفتگی نیز شاهد افزایش ۶ درصدی قیمت اتری بوده‌ایم، این ارز دیجیتال پیشرو نتوانسته مقاومت حیاتی ۳۳۵۰ دلار را بشکند. این مقاومت با سطح ۰.۶۱۸ ریتریسمنت فیبوناچی نیز هم‌راستاست و در نیمه ماه آگوست نیز مانع افزایش قیمت شده است.

پس از تلاش ناموفق قبلی، قیمت اتر تا حمایت میانگین متحرک ۲۰ روزه (خط آبی) در ۳۰۰۰ دلار کاهش یافت اما به‌سرعت دوباره به سمت مقاومت خود حرکت کرد تا برای دومین بار برای شکستن آن تلاش کند.

دیروز، پس از دومین تلاش ناموفق قیمت به‌سرعت از ۳۳۵۰ دلار کاهش یافت. حتی حمایت میانگین متحرک ۲۰ روزه در ۳۱۵۰ دلار نیز شکسته شد و افت تا ۳۰۸۰ دلار ادامه یافت. این پایین‌ترین قیمت اتریوم در ۶ روز گذشته بوده است.

در حال حاضر، قیمت کمی بالاتر رفته و از مقاومت ۳۱۹۰ نیز عبور کرده است اما برای حفظ قیمت باید کندل روزانه بالاتر از میانگین متحرک ۲۰ روزه بسته شود تا افت بیشتر رخ ندهد.

نمودار یک‌روزه قیمت اتریوم / دلار

نمودار یک‌روزه قیمت اتریوم / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

تحلیل کوتاه مدت قیمت اتریوم / دلار

اولین حمایت نزدیک در سطح ۳۱۵۰ (میانگین متحرک ۲۰ روزه) قرار دارد. پس از آن نیز سطح ۳۰۸۰ (کف قیمت امروز)، ۳۰۰۰، ۲۹۶۰ (سطح ۰.۲۳۶ فیبوناچی)، ۲۸۹۰ (سقف ماه ژوئن)، ۲۷۲۰ (سطح .۳۸۲ فیبوناچی) و ۲۶۰۰ (میانگین متحرک ۵۰ روزه) به‌عنوان حمایت عمل خواهند کرد.

در سوی دیگر، اولین مقاومت در ۳۱۹۰ قرار دارد که سطح ۰.۳۸۲ ریتریسمنت فیبوناچی کوتاه‌مدت نیز هست. پس از آن سطوح ۳۳۵۰ (سطح ۰.۶۱۸ فیبوناچی در حرکت نزولی و بالاترین قیمت آگوست)، ۳۴۰۰ و ۳۵۴۰ دلار(سطح ۱.۶۱۸اکستنشن فیبوناچی) مقاومت‌های بعدی خواهند بود.

اندیکاتور RSI کف‌های پایین‌تری را ثبت کرده و به سمت خط میانی در حرکت است که گویای ادامه افت مومنتوم صعودی قبلی است. اگر این اندیکاتور به زیر خط میانی برسد، فروشندگان قدرت را به دست گرفته و می‌توانند قیمت را به زیر ۳۰۰۰ دلار برسانند.

جدای از اینها نشانه واضحی از واگرایی نزولی در نمودار روزانه مشاهده شده که نشان می‌دهد کار فروشندگان هنوز تمام نشده است.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *