ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
اتریوم

مزایای معاملات اتریوم از ژانویه با افزایش قیمت بیتکوین

اگرچه تنها یک ماه از سال ۲۰۲۰ می گذرد اما به نظر می رسد سال قدرتمندی برای رشد و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال باشد. در حالی که بیتکوین عملکرد خوبی داشته است، مشتقات اتریوم نیز عملکرد خاصی پیدا کرده اند.

مدتهاست معاملات جنجالی برای بیتکوین در جاهایی مانند  BitMEX، OKEx، Huobi و Binance وجود دارد، اما سکوهای معاملاتی نهادی در  Bakkt، CBOE و CME بوجود آمده اند، و همچنین گزینه های معاملاتی با ارز های دیگر علاوه بر بیتکوین نیز وجود دارند.

یکی از این بازارها که از مزایای افزایش میزان مواجهه و علاقه به تجارت مشتقات استفاده می کند، اتریوم است. از ابتدای سال، فعالیت تجاری گزینه های اتریوم به میزان ۵ میلیون دلار، برای مثال در  Deribit، به شدت افزایش یافته است.

این هنوز هم در مقایسه با برخی از معاملات آتی بیت کوین بی نقص است، حجم معاملات در برخی از روزهای ژانویه ۲۰ میلیارد دلار می شد. اما، رشد تجارت مشتقات جایگزین هنوز هم نشانه خوبی است و به نظر می رسد از یک ژانویه با قدرت شروع شده است.

اتریوم فراتر از بیتکوین پیش می رود

از نظر تجاری، بیتکوین همواره مورد علاقه اکثر سیستم ها بوده است. این ارز دیجیتال اصلی نه تنها بزرگترین مارکت کپ را دارد بلکه همچنان ارزی است که بیشترین تأثیر را در حرکت عمومی بازار دارد.

با این حال، وقتی می توان حرکت ارزهای رمزپایه را پیش بینی کرد، امثال اتریوم و دیگران که صرفاً با انتقال ارزش در ارتباط نیستند، به سرمایه گذاران نوع متفاوتی از تجارب تجاری را ارائه می دهد. این چیزی است که Binance به دنبال آن است یعنی به دنبال ارائه معاملات آتی در ۲۰ ارز برتر.

با توجه به اینکه اتریوم، دومین ارز بزرگ سرمایه گذاری در بازار است، فرصتی جالب برای معامله گران مشتقات آن وجود دارد که می توانند معاملات خود را از حرکت ارزی که دنباله رو حرکت بیتکوین است شروع کنند اما همچنین گاهی اوقات مسیر خود را به عنوان یک بلاکچین قابل برنامه ریزی عوض می کنند.

یک بازار رسیده

ماه ژانویه دارای رشد چشمگیری برای بیتکوین بوده است زیرا از ابتدای سال بیش از ۲۰۰۰ دلار صعود کرده است. این همچنین به معاملات آتی رمز ارزهای اصلی کمک می کند. علاوه بر این، ژانویه برای قیمت بازار اتریوم هم خوب بوده زیرا در همین فاصله زمانی از ۱۳۱ دلار به ۱۳۸ دلار رسیده است.

چند عامل احتمالاً باعث افزایش معاملات در آینده اتریوم می شوند. اول این که، وضعیت کلی معاملات آتی است که به بازار صعودی خوش بینانه پیوند می زند، و فرصتی برای تجارت در یک بازار مشتقات است که ممکن است رشد بیشتری از بیتکوین داشته باشند.

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.