دستاورد مهم دیگری برای توسعه اتریوم

۱۲ فروردین ۱۴۰۱
دستاورد مهم دیگری برای توسعه اتریوم

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، شکل گیری یک توسعه مهم در دنیای این ارز دیچیتال را توضیح داد. خالق دومین ارز دیجیتال بزرگ در بازار، اخیراً مقاله ای را منتشر کرده است که در آن توضیح می دهد چگونه اتر می تواند بردار توسعه دیگری را انتخاب کند و به چیزی متفاوت از آنچه امروز می دانیم تبدیل شود.

نسخه اثبات سهام ساده تر

شبکه اتریوم در حال حاضر پس از خلاص شدن از اجماع اثبات کار در آستانه تبدیل شدن به یک پروژه کاملا متفاوت است. پس از به‌روزرسانی Merge، شبکه کاملاً به اعتبار‌دهنده ‌ها متکی خواهد بود. توسعه دهندگان برای دستیابی به یک الگوریتم اجماع جدید، با استانداردهای بالای دیدگاه خود درباره اثبات سهام، سالها تحقیق کرده اند.

از طرف دیگر، توسعه دهندگان می توانستند از راه حل های جایگزین و آماده استفاده کنند. مثلا  Nakamoto PoW یا NXT proof of stake را به کار ببرند که که از سال ۲۰۱۳ وجود داشت و یک نمونه واقعی برای جایگزینی پروتکل موجود بود. توسعه دهندگان تمرکزشان بر روی دستیابی به چیزی بیش از آنچه NXT می توانست انجام دهد بود. بنابراین باید روی مجموعه وسیع تری از اهداف تمرکز می کردند.

به دنبال کشف ویژگی های جدید

همانطور که میهن سیگنال گزارش می دهد، مشخصات EVM حتی در سال ۲۰۱۴ آماده و قابل اجرا بود. اما توسعه دهندگان اتریوم ویژگی های جدیدی را بررسی کردند که آنها را برای بلاک چین غیرمتمرکز برنامه مهم می دانستند.

در این مقاله، بوترین ویژگی ها و عملکردهایی را که توسعه دهندگان در EVM از آنها اجتناب کردند، توضیح داد. به عنوان مثال، آنها تصمیم گرفتند که POST opcode، ALARM و موارد دیگر را اضافه نکنند، زیرا بر زمان پردازش یک بلوک تأثیر می گذارد.

این بنیاد می توانست یک مسیر کاملاً متمایز را برای EVM انتخاب کند؛ یعنی کپی کردن ماشین های مجازی موجود مانند LLVM، WASM و دیگران. مسیر دوم تبدیل EVM به یک زبان سطح بالا همراه با ساختارها و ویژگی های خاص خود بود.

مسیر اول مورد توجه قرار نگرفت زیرا روند توسعه را به طور قابل توجهی پیچیده می کرد. آنها مسیر دوم را نیز به دلیل محدودیت های منحصر به فرد اتریوم رد کردند؛ به این دلیل که اجازه استفاده از راه حل های موجود را نمی دهد و هیچ مزیتی حاصل نمی شود.

منبع:u.today
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *