احیای بازار رمزارزها: عملکرد بهتر توکن‌های صرافی

احیای بازار رمزارزها در ماه آگوست، همراه با عبور قیمت بیت کوین از سطح ۵۰۰۰۰ دلار ادامه یافته است. بااین‌حال افزایش قیمت بیت کوین با افزایش شدید حجم معاملات توأم نشده و دامیننس بیت کوین هم افزایش جزئی داشته است.

طبق معمول همه چرخه‌های گاوی، سکه‌های برخی صرافی‌ها یا توکن هایی که توسط صرافی‌ها صادر می‌شوند عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته‌اند. این عملکرد خوب در برخی از توکن های بومی صرافی های برتر به حدی بوده که از بیت کوین هم پیشی گرفته است. بهترین نمونه از این عملکرد برتر در بایننس کوین رخ‌داده که تا این لحظه در یک هفته اخیر ۲۰ درصد افزایش قیمت پیدا کرده است.

به گزارش میهن سیگنال، قیمت بایننس کوین دیروز برای مدت کوتاهی به بالاتر از ۵۰۰ دلار رسید. البته در این سطح نوسان جزئی رخ داده و هم اکنون قیمت این توکن بومی صرافی بایننس پایین‌تر از ۵۰۰ دلار قرار دارد. این اولین باری بوده که از ۱۸ می ۲۰۲۱ این سطح قیمت لمس شده است.

با این قیمت، ارزش بازار بایننس کوین به بیش از ۷۷ میلیارد دلار رسیده و آن را در رده چهارم ارزهای دیجیتال برتر قرار داده است. این عملکرد باعث شده بایننس کوین که در سال جاری ۱۲۰۰ درصد رشد کرده، یکی از بهترین عملکردها را در میان توکن‌های صرافی به خود اختصاص دهد.

سایر توکن های صرافی

در میان سایر توکن‌های صرافی‌ها، توکن FTX با ارزش بازار ۴.۷۷ میلیارد دلاری و عملکرد مثبت ۴ درصد در ۲۴ ساعت اخیر و بیش از ۷ درصد در هفته گذشته در جایگاه دوم بهترین عملکردها قرار دارد. توکن FTX هم با عملکرد مثبت ۷۰۰ درصدی خود در سال ۲۰۲۱ نمایش بهتری نسبت به بیت کوین با ۶۷ درصد رشد داشته است.

در واقع در میان ۱۳ توکن صرافی تنها Qash، Bibox و QTF عملکرد سالانه پایین‌تر از ۱۰۰ درصد داشته‌اند. از سوی دیگر در این فهرست تنها توکن‌های WRX با ۲۳۲۸ درصد و KCS مربوط به کوکوین با ۱۹۳۴ درصد حتی نسبت به بایننس کوین هم عملکرد بهتری داشته‌اند.

مدیرعامل کوکوین در ارتباط با دلایل این عملکردهای خیره‌کننده گفته است:

“تریدرها توکن‌های صرافی‌های متمرکز را انتخاب می‌کنند زیرا در حال حاضر جذاب‌تر هستند. عملکرد مالی خود صرافی‌های ارز دیجیتال، محصولات جدید و فهرست شدن توکن‌های جدید همگی به افزایش محبوبیت توکن‌های صرافی منجر می‌شود.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *