ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
ارز دیجیتال فری کوین FREE Coin چیست؟

ارز فری کوین در درجه اول یک پروژه اجتماعی است که تمام تلاش خود را برای گسترش استفاده از ارزهای دیجیتال در سراسر جهان انجام می دهد. تیم توسعه دهنده این پروژه که عمدتاً از داوطلبان و سفیران تشکیل شده است، تلاش می کنند تا از طریق پذیرش رمزارز، ثروت جهانی را افزایش دهند.

نام فری کوین به معنای این است که این ارزدیجیتال از هرگونه کنترل متمرکزی که توسط بانک ها، دولت ها و شرکت هایی که برای منافع خود بیشتر از رفاه مردم ارزش قائل هستند آزاد است. در حال حاضر دو نوع توکن ERC-20 و Binance BEP-20 فری کوین وجود دارد. از نظر قیمت هیچ تفاوتی بین این دو وجود ندارد. تفاوت اصلی کارمزدی است که هنگام انتقال وجه پرداخت می شود. در حال حاضر، کارمزدها در شبکه های Binance و Tron نسبتا پایین است.

اهداف اصلی پروژه فری کوین

ارز فری کوین چیست؟

ارزهای دیجیتال به طور غیرقابل انکاری توجه میلیاردها نفر را به خود جلب کرده است. مطمئناً، همه کسانی که نام کریپتو را شنیده اند، هنوز در این صنعت سرمایه گذاری نکرده اند، اما تعداد آنها ناگزیر افزایش خواهد یافت.

ارزهای دیجیتالی که امروزه وجود دارند عرضه کافی برای پوشش تقاضای پیش بینی شده را ندارند و حتی اگر داشته باشند، تصور کنید اگر یک میلیارد نفر در یک ارز واحد سرمایه گذاری کنند چه اتفاقی می افتد؟ قیمت آن سر به فلک می کشد و در نتیجه مفهوم «مبادله ارزش» را از بین می برد.

ارزدیجیتال فری کوین هم از نظر زیرساخت و هم از نظر حجم کوین ها در موقعیت خوبی قرار دارد. این کوین می تواند میلیاردها دلار را پشتیبانی کند و با قیمت بسیار پایینی فروخته می شود (حتی بعضی از کوین ها به صورت رایگان اهدا می شود) که افزایش سرمایه گذاران باعث شکست اقتصاد آن نمی شود.

چه چیزی ارزش ارز فری کوین را تضمین می کند؟

فعلاً هیچ چیز اما همین را می توان در مورد یورو و دلار آمریکا نیز گفت. این دو ارزدیجیتال نیز کاملاً وابسته به اعتماد هستند. بیت کوین نمونه دیگری از ارزهای مبتنی بر اعتماد است که قیمت آن افزایش یافته زیرا توسط کسانی که به ارزش آن اعتقاد داشتند استفاده شده است. فری کوین نیز بر همین مدل متکی است. تیم توسعه دهنده آن مطمئن هستند که این ارزدیجیتال در طول زمان به دلیل گسترش آن تا ۱۰۰۰۰ میلیارد فری کوین ارزش بیشتری به دست خواهد آورد. این عدد معادل ۱۴۰۰ کوین برای هر انسان زنده بر روی کره زمین است!

نمودار روند قیمتی ارز فری کوین

نمودار روند قیمتی ارز فری کوین – عکس از سایت کوین مارکت کپ

مبادله ارز فری کوین بین شبکه های بلاک چین

هنگامی  که نیاز به “مبادله” بین شبکه ها وجود دارد به عنوان مثال، از ERC-20 به BEP-20، می توانید دو روش زیر را انجام دهید:

  1. می توانید در یک صرافی سپرده گذاری کنید که امکان واریز ارز فری کوین در بلاک چین فعلی شما را فراهم می کند و با استفاده از بلاک چین دیگر، کوین های خود را برداشت کنید. به عنوان مثال فرض کنید شما فری کوین ERC-20 دارید و می خواهید آن را با فری کوین BEP-20 مبادله کنید، وجوه خود را در یکی از چهار شبکه ERC-20 واریز کنید و با استفاده از شبکه BEP-20 آنها را برداشت نمایید. توجه داشته باشید که در هر مبادله، حداقل مبلغ سپرده و کارمزد برداشت متفاوت است.
  2. می توانید فری کوین های خود را در هر صرافی فهرست شده بفروشید سپس مبلغ آن را دریافت و مبادله کنید و در نهایت با این وجوه در صرافی دیگری که فری کوین را فهرست  کرده نوع دیگر آن را خریداری کنید.

خرید و فروش ارز فری کوین چگونه است؟

معاملات ارز فری کوین خود را می توانید در صرافی های معتبر داخلی و خارجی انجام دهید. به شدت توصیه می کنیم که معاملات خود را از طریق صرافی های معتبر انجام دهید. اگر کوین های خود را به صورت P2P (نفر به نفر) معامله کنید، در معرض خطر کلاهبرداری قرار می گیرید و ممکن است سرمایه خود را از دست بدهید. زمانی که چیزی بیش از حد خوب به نظر می رسد معمولاً احتمال کلاهبرداری در آن بیشتر است.

ارز فری کوین را از کدام صرافی ها بخریم؟

همان طور که گفته شد، معاملات ارز فری کوین را می توان در صرافی های معتبر انجام داد. این گزینه ها را می توان به دو دسته صرافی های متمرکز و صرافی های غیرمتمرکز تقسیم کرد.

  1.  صرافی های متمرکز صرافی هایی هستند که باید قبل از معامله در آنها ثبت نام کنید. با انجام این کار، یک کیف پول شخصی در آن صرافی خاص ایجاد می کنید که وجوه را به آن ارسال می کنید تا با جفتی که در آن صرافی خاص فهرست شده است معامله کنید. بنابراین فعالیت در این صرافی ها شامل سه مرحله ثبت نام، ارسال وجوه و معامله است.
  2.  صرافی های غیرمتمرکز صرافی هایی هستند که شما به جای ثبت حساب، یک کیف پول شخصی را به آنها وصل می کنید. با انجام این کار، به وجوه موجود در کیف پول شخصی خود در آن صرافی خاص دسترسی دارید و می توانید با استفاده از جفت های موجود در صرافی، سایر وجوه را خریداری کنید.

انتخاب صرافی یک انتخاب شخصی است. اغلب، صرافی ها بر اساس نوع بلاک چین مورداستفاده و حجم ۲۴ ساعته انتخاب می شوند. همچنین به خاطر داشته باشید که صرافی ها در حداقل هزینه سپرده و برداشت با هم متفاوت هستند. در حال حاضر، در حالی که کارمزدهای شبکه ERC-20 نسبتاً زیاد است، پیشنهاد می کنیم یا یک صرافی متمرکز را انتخاب کنید که بتوانید با استفاده از شبکه BEP-20 یا TRC-10 وجه را به آن انتقال دهید، یا یک صرافی غیرمتمرکز که بتوانید به آن متصل شوید.

ارز فری کوین را از کدام صرافی ها بخریم؟

صرافی های ارز فری کوین – عکس از سایت کوین مارکت کپ

صرافی های خارجی که از ارز فری کوین پشتیبانی میکنند عبارتند از:

در حال حاضر تنها صرافی ایرانی که از این ارزدیجیتال پشتیبانی می کند اینانس است.

نحوه خرید ارز فری کوین

در ابتدا باید اولین رمزارز خود را (که ممکن است USDT ، BTC، ETH، هر چیز دیگری باشد)، از طریق انتقال بانکی یا  استفاده از کارت اعتباری از یک صرافی خریداری کنید و سپس در ازای آن، ارز فری کوین بخرید.

بهترین کیف پول های ارز فری کوین کدامند؟

بهترین کیف پول های ارز فری کوین کدامند؟

کیف پول های ارز فری کوین – عکس از سایت کوین مارکت کپ

کیف پول های شخصی برای ذخیره فری کوین و نیز معامله در صرافی های غیرمتمرکز استفاده می شود. بهترین این کیف پول ها عبارت اند از:

شما باید کیف پولی را انتخاب کنید که برایتان مناسب باشد. البته به خاطر داشته باشید کیف پولی را انتخاب کنید که مطابق با بلاک چینی باشد که می خواهید با آن مبادله یا معامله کنید. به عنوان مثال با MetaMask می توانید بین شبکه ها سوئیچ کنید.

سخن پایانی

ارز فری کوین یک پروژه جالب است که اهداف مثبتی در جهت گسترش استفاده از ارزهای دیجیتال دارد. با این حال، بزرگترین نقطه قوت آن، همان بزرگترین نقطه ضعف آن است. این ارزدیجیتال بر اساس یک ایده خوب به وجود آمده است و فقط با قصد و تصمیم سرمایه گذاران برای خرید پشتیبانی می شود. آیا در دنیای سرمایه داری ما کار خواهد کرد؟ خوب این مورد را فقط زمان مشخص خواهد کرد.

منابع:

https://www.coinopsy.com/free-coin-free/

https://www.freecoin.technology/faq

 

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.