بهشت هکرها: هک یک پروتکل دیفای دیگر

بهشت هکرها: هک یک پروتکل دیفای دیگر

پروتکل تامین مالی غیرمتمرکز (دیفای) پیکل هک شده و ۱۹.۷ میلیون دلار از استیبل کوین های آن به سرقت رفته است. حالا دیگر صنعت دیفای به بهشت هکرها تبدیل شده است.
توکن بومی پیکل (خیارشور) با نام PICKLE پس از اعلام این خبر با ۶۲ درصد افت قیمت از ۲۳.۲۷ دلار به ۸.۷۰ دلار رسید. اکنون قیمت این توکن پس از ۲۹ درصد افزایش تا ۱۸.۵۱ دلار بازیابی شده است.
این چهارمین هک در فضای دیفای بوده که تنها در عرض دو هفته اتفاق افتاده اند. پیش از این اکروپولیس، ولیو دیفای و اوریجین پروتکل هک شده اند و روی هم رفته ۱۵.۷ میلیون دلار از آنها به سرقت رفته است.
هنوز جزئیات حمله به این پروتکل مشخص نشده اما مدیریت آن اعلام کرده این یک حمله پیچیده بوده و بسیاری از بخش های پروتکل پیکل را درگیر کرده است.
هکر با حمله به محصول DAI pjar (چیزی شبیه به گاوصندوق یرن فایننس) توانسته ۱۹۷۵۹۳۵۵ از استیبل کوین های دلاری را تخلیه کند.
تامین مالی پیکل در ۲۴ نوامبر در توئیتی اعلام کرد احتمال بازگرداندن وجه به سرقت رفته کم است.

افزایش حمله هکرها به پروتکل های دیفای

به گفته دمیترو وولکوف، کارشناس امنیت سایبری، هک های فراوان دیفای نتیجه ی توسعه سریع این پروژه ها می باشد. او همچنین بیان کرده است:

بسیاری از هک های این پروژه ها بر اساس نقاط آسیب پذیر مربوط به خطاهای کد منبع رخ داده است. خطا در این برنامه ها به دلایل مختلفی اتفاق می افتد و برخی از آنها نقاط آسیب پذیر و در نتیجه هک این برنامه ها را موجب می شوند. مجرمان سایبری به دنبال یافتن خطاها در پروتکل های دیفای و به کارگیری آنها برای اهداف خود هستند. با افزایش محبوبیت این پروتکل ها و افزایش گردش مالی آنها این حیطه برای هکرها جذاب تر می شود و تعداد هک ها نیز افزایش می یابد.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *