چگونه پول هوشمند را در ارزهای دیجیتال ردیابی کنیم؟

۱۳ مرداد ۱۴۰۲
پول

در دنیای رمزارزها، با توجه به تعداد بیشمار ارزها، تغییرات قیمت شدید آن‌ها و عوامل متعددی که باید در نظر گرفته شوند، معامله‌گری در این حوزه به چالشی قابل توجه تبدیل می‌شود.

اما این مسئله مانع نمی‌شود که بیش از ۳۰ هزار معامله‌گر در سراسر جهان سعی کنند بازار را درست پیشبینی کنند و معامله‌گری را به عنوان یک سرگرمی یا حرفه‌ای سودآور در نظر بگیرند.

برای افزایش احتمال تصمیم‌گیری‌های سودآور در معاملات، معامله‌گران از شاخص‌ها، راهبردها و ابزارهای مختلفی استفاده می‌کنند تا فرصت‌ها را شناسایی و از آن‌ها سود ببرند.

بخشی از معامله‌گران تصمیم‌گیری خود را به افراد متخصص می‌سپارند و با دنبال کردن “پول هوشمند”، سعی در بهره‌برداری از تجربیات این افراد دارند. به این ترتیب، آن‌ها تصمیم‌های هوشمندانه‌تری می‌گیرند و امیدوارند بهره‌وری بیشتری داشته باشند. در این مقاله قرار است نحوه ردیابی پول هوشمند را فراگیریم. با ما همراه باشید.

چرا باید پول هوشمند را ردیابی کنیم؟

پول هوشمند به سرمایه‌گذاری افراد یا مؤسساتی گفته می‌شود که دانش و تخصص بالایی در بازار رمزارزها دارند و از ابزارهای خاصی برای شناسایی فرصت‌ها استفاده می‌کنند. این افراد و مؤسسات به اطلاعات و منابعی دسترسی دارند که برای معامله‌گران معمولی در دسترس نیست که می‌تواند به آن‌ها به بهترین شکل کمک کند. با دنبال کردن پول هوشمند، می‌توانید از تجربیات و تخصص آن‌ها بهره کسب کنید و در معاملات خود از آن استفاده کنید. با این حال، باید به یاد داشت که همیشه تمام معاملات پول هوشمند بهترین گزینه نیستند، بنابراین بهتر است قبل از تصمیم‌گیری، تحقیقات خود را انجام دهید. امروزه، برخی از پلتفرم‌ها وجود دارند که به شما امکان پیگیری پول هوشمند را می‌دهند. در ادامه، چهار راهکار ساده و کارآمد را بررسی می‌کنیم.

راهکار اول استفاده از سرویس Nansen (ردیابی فعالیت پول هوشمند برچسب‌گذاری شده)

Nansen یکی از معروف‌ترین پلتفرم‌های تحلیل بلاکچین است که روشی ساده را برای تحقیق در مورد پروژه‌های داغ، روندهای جدید و فعالیت‌های مهم در بلاکچین ارائه می‌دهد.

این پلتفرم ابزارهای متنوعی را برای استفاده رایگان ارائه می‌دهد که به شما کمک می‌کند فعالیت‌ها و داده‌های مهم را کشف کنید و در عین حال به محققان امکان می‌دهد پروژه‌ها، قراردادهای هوشمند و کیف‌های رمزارزی را به صورت دقیق‌تر مورد بررسی قرار دهند.

اما ویژگی مهم‌ آن به راستی آزمایی “پول هوشمند” نامیده شده است و همانطور که از نامش پیداست، این ابزار به شما امکان می‌دهد فعالیت زنجیره‌ای کیف‌های ردیابی شده را دنبال کنید.

ردیاب پول هوشمند سه نوع اصلی از اطلاعات مربوط به فعالیت آن‌ها در بلاک چین را ارائه می‌دهد:

  • معاملات DEX: ردیابی معاملات پرطرفدار در بین پول های هوشمند
  • تراکنش‌ها: پیگیری تراکنش‌های اخیر پول هوشمند و قراردادهایی که با آن‌ها تعامل دارند
  • نگهداری توکن: بررسی نگهداری توکن‌های پول هوشمند و رتبه‌بندی سودآوری آن‌ها

نکته مهم، این ردیاب پول هوشمند Nansen به شما اجازه می‌دهد که آدرس‌های پول هوشمند را فیلتر کنید و فقط از انواع خاصی مانند صندوق‌ها، معامله‌گران هوشمند DEX، کارشناسان Airdrop، معامله‌گران هوشمند NFT و غیره استفاده کنید. این می‌تواند به شما کمک کند تا جستجوی خود را دقیق تر انجام دهید.

در حال حاضر، ردیاب پول هوشمند Nansen فقط برای حالت پرداختی قابل دسترس است و هزینه‌ای نسبتاً بالا دارد. با این حال، Nansen یک دوره آزمایش رایگان ۷ روزه با قیمت ۹ دلار ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن برای ارزیابی های خود استفاده کنید.

راهکار دوم استفاده از Dune Analytics + DeBank

Dune Analytics یک پلتفرم تحلیل بلاکچین است و به هر کسی امکان می‌دهد تا داشبوردهای خود را ایجاد کند. این پلتفرم تعداد زیادی داشبورد ساخته شده که توسط اعضای جامعه ارائه می‌دهد و شما می‌توانید از آن‌ها در تصمیمات معامله خود بهره‌برداری کنید.

اگرچه ممکن است تمام روز را در پیدا کردن داده‌های مفید در این پلتفرم سپری کنید، اما ما دو داشبورد پیدا کرده‌ایم که به شما کمک می‌کنند تا پول هوشمند را شناسایی و ردیابی کنید.

اولین داشبورد، داشبورد حالت خدای توکن (Token God Mode) توسط defimochi است. این ابزار به شما امکان می‌دهد تا داده‌های متنوعی در مورد توکن خاصی که به آن علاقه‌مندید، بیابید.

Token God Modeبا وارد کردن آدرس توکن، انتخاب مدت زمان پیگیری (مانند ۳۰ روز گذشته) و انتخاب بلاک چین مربوطه، داشبورد لیستی از ۱۰۰ معامله برتر بر اساس سود تخمینی (همراه با داده‌های دیگر) را نمایش می‌دهد. سپس می‌توانید از این لیست استفاده کنید و به صورت دستی بررسی کنید تا ربات‌های MEV را فیلتر کنید و معامله‌گران واقعی پول هوشمند (یعنی کسانی که با سود بیشترین معامله را انجام داده‌اند) را پیدا کنید. سپس می‌توانید آدرس کیف‌پول آن‌ها را کپی کرده و در DeBank قرار دهید، جایی که می‌توانید مروری بر نگهداری فعلی توکن‌ها و معاملات اخیر آن‌ها داشته باشید. از این اطلاعات، می‌توانید به استراتژی معامله و سرمایه‌گذاری آن‌ها پی ببرید.

در غیر این صورت، از داشبورد لیدربورد جی ام ایکس (GMX Trader Leaderboard) توسط adamzjw استفاده کنید تا تریدر های پول هوشمند را بر اساس سودآوری یا نسبت سود/زیان در GMX شناسایی کنید. سپس آدرس آن‌ها را به DeBank یا یک ردیاب نموداری دیگر برای تحلیل عملکرد آن‌ها در بلاک چین وارد کنید.

بررسی روند تأمین مالی اخیر با CryptoRank

اگرچه CryptoRank مانند سایر گزینه‌های این لیست، تحلیل فوری بلاک چین را ارائه نمی‌دهد، اما داده‌های بسیار زیادی را ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها برای کشف روندها و فرصت‌های جدید استفاده کنید.

این پلتفرم ابزارها و ردیاب‌های متنوعی را ارائه می‌دهد که به کاربران کمک می‌کند به صورت عمیق‌تری به بازار نگاه کنند و ببینند چگونه پول در حال حاضر سرمایه‌گذاری می‌شود.

CryptoRank امکان قدرتمندی را فراهم می‌کند که به عنوان Crypto Funds and Investors شناخته می‌شود و می‌توانید با استفاده از آن، نگاهی به استراتژی‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌ها و سرمایه‌گذاران مشهور داشته باشید.

CryptoRank

این ابزار به شما امکان می‌دهد تا پرتفوی‌های تعداد زیادی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران فردی و تاجران مستقل را مشاهده کنید و ببینید که در حال حاضر عملکرد آن‌ها چگونه است. همچنین می‌توانید لیستی از آخرین پروژه‌ها و آخرین دوره‌های تأمین مالی را ببینید – که نشان می‌دهد کدام پروژه‌های جدید و برجسته اخیراً تأمین مالی دریافت کرده‌اند و موجودی آن ها را با جزئیات دقیق نشان می‌دهد. این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید پول هوشمند به چه سمت بازار رمزارز در حال حرکت است و شما را قادر سازد تا تصمیمات سرمایه‌گذاری بهتری بگیرید. برای دیدن چگونگی حرکت پول هوشمند در فضای رمزارز، CryptoRank همچنین نمودارهای مختلفی را ارائه می‌دهد که داده‌های مهمی مانند تغییر تأمین مالی ماهانه به ماهانه، دسته‌های سرمایه‌گذاری پرطرفدار و صندوق‌های فعال‌تر را برجسته می‌کنند. برای ورود به این سایت اینجا کلیک کنید.

پیدا کردن تریدر های پرسود با Arkham

Arkham یک پلتفرم تحلیل بلاکچین جدید است که به دلیل انعطاف‌پذیری و قابلیت تعیین ماژول‌های خودش، در حال محبوب شدن است. این پلتفرم اگرچه به طور خودکار کیف‌های پول هوشمند را مشابه برخی گزینه‌های دیگر در این لیست ارائه نمی‌دهد، اما اگر شما هدف خاصی را در ذهن داشته باشید، می‌توانید از آن استفاده کنید تا با کمی کاوش، اطلاعات بسیار زیادی را بیابید.

با استفاده هوشمندانه از فیلتر تراکنش‌ها، به راحتی می‌توانید لیستی از تجار پول هوشمند فعال را پیدا کنید و سپس با تعقیب و ردگیری بیشتر آن‌ها، کسانی را که در حال حاضر بهتر از دیگران عمل می‌کنند، شناسایی کنید.

به عنوان مثال، با فیلتر کردن نتایج فقط آن‌هایی که در ساعت گذشته انجام شده‌اند، با ارزش حداقل ۵۰،۰۰۰ دلار و فقط آن‌هایی که توسط صندوق‌ها انجام شده‌اند، می‌توانید لیستی از آخرین معاملات بزرگ انجام شده توسط پول هوشمند را ببینید.

Arkham

سپس می‌توانید به لیست نگاه کنید تا رمزارزهای جدید یا برجسته محبوبی را در میان تجار پول هوشمند پیدا کنید یا کیف‌های مستعد پیگیری بیشتری را شناسایی کنید. بعد از شناسایی یک مورد جالب، می‌توانید به راحتی روی برچسب یا آدرس کیف‌پول کلیک کنید تا اطلاعات اضافی زیادی دریافت کنید – از جمله نمودار سود/زیان اخیر آن. با نگاه کردن به چند مورد و مقایسه آن‌ها بر اساس سودآوری اخیر، ممکن است بتوانید یک کیف‌پول هوشمند مناسب برای کپی پیدا کنید. سپس می‌توانید به نگهداری فعلی آن‌ها در بلاک چین نگاهی بیندازید و تراکنش‌های اخیر آن‌ها را بررسی کنید تا استراتژی معامله‌گری آن‌ها را تحلیل کنید.

نتیجه‌گیری

در دنیای ارزهای دیجیتال، ردیابی پول هوشمند می‌تواند برای تریدر حرفه‌ای و تازه‌کار مفید باشد. با دنبال کردن سرمایه‌گذاری‌ها و فعالیت‌های کسانی که به عنوان متخصصان در این حوزه شناخته می‌شوند، نکات مهمی را دریافت کرده و احتمال موفقیت در ترید ارزدیجیتال خود را افزایش می‌دهید. برای پیگیری پول هوشمند در فضای ارزدیجیتال، می‌توانید از ابزارها و پلتفرم‌های مختلف استفاده کنید. از Nansen و Arkham برای تحلیل‌های بلاک چینی و شناسایی تریداران سودآور، و از Dune Analytics و CryptoRank برای دسترسی به داده‌ها و روندهای تأمین مالی ارزدیجیتال استفاده کنید. با این راهکارها، می‌توانید استراتژی خود را بهبود بخشید و از پول هوشمند کمک بگیرید. حتی اگر تازه شروع کرده‌اید، با این ابزارها می‌توانید به موفقیت در ترید ارزدیجیتال نزدیک شوید. پس از این فرصت استفاده کنید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «چگونه پول هوشمند را در ارزهای دیجیتال ردیابی کنیم؟» با ما درمیان بگذارید.

منبع:coinmarketcap
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

یک نظر

  • در سایت hashshiny سرمایه گذاری نکنید کلاه بردارند

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *