ارز ICP چیست؟ | آیا ارز Internet Computer ارزی آینده دار است؟

۱۱ مهر ۱۴۰۱
ارز ICP چیست؟ | آیا ارز Internet Computer ارزی آینده دار است؟

ارز ICP رمزارز بومی شبکه Internet Computer است. این شبکه به عنوان یک شبکه اینترنتی برای تعامل سازمان ها و افراد با یکدیگر عمل می کند. همچنین آن ها را قادر می سازد تا از برنامه ها و  نرم افزارها همان طور که در یک پلتفرم وب متمرکز مانند گوگل یا یاهو استفاده می کنند، بهره ببرند. تنها یک تفاوت اساسی وجود دارد و آن اینکه غیرمتمرکز است.

توسعه دهندگان به راحتی می توانند نرم افزاری را در شبکه بلاک چین اینترنت کامپیوتر ایجاد کنند و استقرار دهند. این عمل به نوبه خود شبکه و برنامه های کاربردی را که روی آن کار می کنند گسترش می دهد. اینترنت کامپیوتر به دلیل سرعت، ظرفیت بزرگ داده، امنیت و استقلال به عنوان یک رقیب برای پلتفرم های وب متمرکز عمل می کند.

توکن ICP به این شبکه قدرت می دهد زیرا یک توکن حاکمیتی است که برای استیکینگ و ایمن کردن شبکه استفاده می شود. برنامه های تأمین مالی غیرمتمرکز (DeFi) هم می توانند جایگاه خوبی در این شبکه مقیاس پذیر داشته باشند.

اینترنت کامپیوتر با بسیاری از بلاک چین های دیگر تفاوت دارد زیرا بر روی یک سیستم ابری کار نمی کند، بلکه بر روی شبکه  سخت افزاری مستقل خود که به طور مستقل توسط افراد مدیریت می شود، فعالیت می کند. این امر امنیت را افزایش می دهد و در عین حال عدم تمرکز واقعی را حفظ می کند.

به چپ و راست بکشید.

پروتکل شبکه ICP چیست؟

اینترنت کامپیوتر به عنوان شبکه بلاک چین ارز ICP، مجموعه ای از پروتکل ها است که به مراکز داده مستقل در سراسر جهان اجازه می دهد با هم متحد شوند و جایگزینی غیرمتمرکز برای شبکه اینترنت متمرکز فعلی ارائه دهند. توکن ICP برای حاکمیت (رأی دادن درباره آینده شبکه)، پاداش دادن به شرکت کنندگان و نیز برای پرداخت هزینه انجام تراکنش ها استفاده می شود.

مانند بسیاری از پروژه ها در فضای ارزهای دیجیتال، پروتکل اینترنت کامپیوتر بسیار بیش از یک ارزدیجیتال است. در واقع، توکن ICP تنها بخشی از یک ایده بسیار بزرگتر است. هدف اصلی شبکه اینترنت کامپیوتر راه اندازی یک شبکه اینترنت جدید غیرمتمرکز است که به عنوان یک سیستم محاسباتی جهانی عمل کند. سیستمی که در آن مراکز داده مستقل در سراسر جهان می توانند به یکدیگر بپیوندند تا جایگزینی برای سرویس های ابری مانند آمازون و گوگل که بیشترین قدرت را دارند ایجاد کنند. یکی از برنامه های فعلی ICP این است که این پروتکل را روی میلیون ها رایانه در سراسر جهان اجرا کند.

توسعه دهندگان ICP می گویند که این شبکه از چندین مزیت کلیدی نسبت به جایگزین های متمرکز برخوردار است. به عنوان مثال، از طریق استانداردهای باز عمل می کند و از تضاد منافعی که برای یک ارائه دهنده بزرگ رایانش ابری در زمان ارائه محصولات و خدمات رخ می دهد، جلوگیری می نماید.

شبکه جهانی و توزیع شده مراکز داده ارز ICP می تواند همه برنامه هایی را که از طریق استانداردهای اینترنتی سنتی مانند DNS (سیستم نام دامنه ای که از طریق مرورگرهای وب و گوشی های هوشمند استفاده می کنید) قابل دسترسی هستند اجرا کند.

توسعه دهندگان ارز ICP چه کسانی هستند؟

توسعه دهندگان ارز ICP چه کسانی هستند؟

تیم توسعه ارز ICP – عکس از سایت کوین مارکت کپ

اینترنت کامپیوتر (Internet Computer) توسط بنیاد DFINITY ساخته شده و توسط توسعه دهنده ای به نام دومینیک ویلیامز در سال ۲۰۱۶ راه اندازی شده است. دومینیک ویلیامز یک نظریه پرداز رمزارز، مسئول اختراع Threshold Relay، Probabilistic Slot Consensus و دیگر تکنیک های جدید رمزنگاری، کارآفرین سریالی و عضو انجمن های فنی بیت کوین و اتریوم است. پیش از این، او رئیس و مدیر ارشد فناوری String Labs، یک آزمایشگاه برای پروژه های رمزنگاری، پیشگام اولیه DeFi در Mirror Labs و بنیان گذار و مدیرعامل Fight My Monster، یک بازی MMO برای کودکان بوده است. این بازی میلیون ها کاربر را به خود جذب کرد.

او همچنین چندین استارت آپ مانند System7، Airdocs و Smartdrivez را تأسیس کرد. او فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر از کالج کینگ لندن است. البته افراد زیادی در سرتاسر جهان به کار این بنیاد کمک می کنند و می توان گفت این بنیاد یک بنیاد بسیار قدرتمند است که اهداف بزرگی دارد.

ارز ICP چیست؟

ارز ICP چیست؟

ارز ICP نماد توکن بومی شبکه بلاک چین  اینترنت کامپیوتر است و در موارد زیر استفاده می شود:

حاکمیت: دارندگان توکن ICP می توانند با به اشتراک گذاشتن توکن های ICP در Network Nervous System (NNS) «نورون ها» را برای رأی دادن در مورد پیشنهادهای حاکمیتی و کسب جوایز ایجاد کنند.

هزینه انجام تراکنش ها (گس): توکن های ICP را می توان سوزاند و به چرخه هایی (معروف به گس) تبدیل کرد. چرخه هایی که توسط توسعه دهندگان برای پرداخت هزینه های محاسباتی و ذخیره سازی برای برنامه های غیرمتمرکز در شبکه (اجرا شده از طریق قراردادهای هوشمند) استفاده می شوند.

ارز ICP را از کدام صرافی ها بخریم؟

ارز ICP را از کدام صرافی ها بخریم؟

صرافی های ارزICP – عکس از سایت کوین مارکت کپ

توکن ICP در انواع صرافی های ارزهای دیجیتال موجود است.

صرافی های خارجی که ارز ICP دارند عبارتند از:

صرافی های ایرانی که ارزICP دارند عبارتند از:

بهترین کیف پول های ارز ICP کدامند؟

قطعاً بعد از خرید ارز ICP به مکان امنی برای نگهداری آن نیاز دارید. اگر تعداد زیادی از این ارز خریداری می کنید پیشنهاد می شود از یک کیف پول دیجیتال سخت افزاری مانند لجر استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید کیف پول نرم افزاری رایگان تراست والت را به کار بگیرید. گزینه های آنلاین نیز وجود دارد که برای معامله گران روزانه مفید خواهد بود. باید با توجه به شرایط خود کیف پول مناسب را برگزینید.

پیش بینی قیمت ICP برای سال های ۲۰۲۲ تا ۲۰۳۰

پیش بینی قیمت ICP

روند قیمتی ارز ICP – عکس از سایت کوین مارکت کپ

سال پیش بینی قیمت
۲۰۲۲ حداقل۹.۲۴، میانگین ۹.۶۵ و بطور حداکثر ۱۰.۵۲ دلار
۲۰۲۳ حداقل۱۳.۵۴، میانگین ۱۴.۰۲ و بطور حداکثر ۱۶.۰۳ دلار
۲۰۲۴ حداقل۱۹.۶۸، میانگین ۲۰.۳۸و بطور حداکثر ۲۳.۳۱ دلار
۲۰۲۵ حداقل۲۹.۰۸، میانگین ۲۹.۸۹و بطور حداکثر ۳۳.۷۳ دلار
۲۰۲۶ حداقل۴۱.۴، حداکثر ۴۹.۹۹ دلار
۲۰۲۷  حداکثر ۷۱.۵ دلار
۲۰۲۸  بین ۸۵.۷۲ و ۱۰۲.۲۶ دلار
۲۰۲۹ حداقل۱۲۴.۹۸، میانگین ۱۲۹.۳۹ و بطور حداکثر ۱۴۸.۴۶ دلار
۲۰۳۰ حداقل۱۷۷.۹۱، میانگین۱۸۴.۳۸ و بطور حداکثر ۲۲۱.۲۸ دلار
قیمت های فوق با توجه به تحلیل تکنیکال ICP  از روی داده های قیمت گذشته این ارز انجام شده است و صرفا جنبه پیش بینی دارند.

سخن پایانی

بسیاری از مردم زندگی خود را وقف تکامل فناوری بلاک چین کرده اند. اینترنت کامپیوتر یکی از پروژه های بلاک چینی پرکاربرد در دنیای واقعی است که ارتباط بین دانشگاه و واقعیت را به نمایش می گذارد. این پروژه با نوآوری ها و کاربردهای بومی خود، مانند فناوری کلید زنجیره ای و تولید کلید توزیع شده غیرتعاملی، خلاقیت قابل توجهی را به نمایش گذاشته است.

اگر تیم DFINITY و اینترنت کامپیوتر بتواند یک بلاک چین پایدار ایجاد کند که محدودیت های فعلی بلاک چین را حل کند، فرصتی برای تغییر جهان خواهد بود. اینترنت کامپیوتر و ارز Icp موجی از نوآوری، رشد، فرصت ها و راه های مولد برای انجام کارها به روشی جدید و جذاب به همراه دارد.

منابع:

https://coincentral.com/what-is-internet-computer-icp-crypto/

https://www.coinbase.com/price/internet-computer#:~:text=The%20ICP%20token%20is%20used,a%20form%20of%20digital%20currency.

https://coinmarketcap.com/currencies/internet-computer/

https://www.binance.com/en/price/internet-computer

https://priceprediction.net/en/price-prediction/internet-computer

 

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارز ICP چیست؟ | آیا ارز Internet Computer ارزی آینده دار است؟» با ما درمیان بگذارید.

2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

‫2 نظر

  • سلام روز به خیر، ممنون از محتوای خوبی که منتشر میکنید، این روزهایی که تعداد زیادی صرافی ارز دیجیتال شروع به فعالیت کردند به منبع موثقی مثل میهن سیگنال
    نیاز هست تا کاربرها با مزایا و تفاوت صرافی ها آشنا بشن 🙏

  • با سلام
    ممنون از توضیح تان

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *