ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

آینده کوینکس در دنیای ارز دیجیتال از دید آقای یانگ، موسس صرافی کوینکس

۰۳ خرداد ۱۴۰۱
آینده کوینکس در دنیای ارز دیجیتال از دید آقای یانگ، موسس صرافی کوینکس

کوینکس، یک صرافی ارز دیجیتال بوده که بیش از ۳ میلیون کاربر ثبت نام شده داشته و در بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه، خدمات ارائه می‌دهد، شعاری جدید برای برند خود، انتخاب کرده و‌این شعار عبارت است از: “به آسانی، هر ارزی را معامله کنید”. ‌این یک شعار نیست بلکه کوینکس توانسته آن را عملی نماید. به همین دلیل با آقای هایپو یانگ که بنیانگذار و مدیر عامل صرافی کوینکس می‌باشد مصاحبه کرده‌ایم تا اطلاعات جدیدی از صنعت ارز دیجیتال کسب نماییم و بیشتر با توسعه وآینده آن آشنا شویم. با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

 سوال: نگرش و دیدِ پشتِ پرده متن شعار جدید صرافی کوینکس – به آسانی هر ارزی را معامله کنید، چیست؟

 

پاسخ: بازار ارزهای دیجیتال امروزه از نظر پیشرفت تکنولوژیکی، مقیاس بازار و پایگاه کاربری ، وارد مرحله جدیدی شده است. کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال در اوج خود،  به ۳ تریلیون دلار نزدیک شده است. در همین حال، بیت کوین با پیشی گرفتن از فیس بوک، به یکی از ۱۰ دارایی ارزشمند در سطح جهان تبدیل گردیده است. رمز ارزها ‌اکنون بخشی جدایی ناپذیر از دارایی‌های جهانی است و فناوری های رمزارز نیز بر صنایع و کاربران بیشتری تاثیر می‌گذارند.

در عین حال، بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال نگران هستند. از نظر آن‌ها، بازار فقط برای سازمان‌ها‌ و سرمایه گذاران حرفه‌ای تدارک دیده شده است. چنین کلیشه‌ای به‌طور کامل بی اساس نیست و بسیاری از پلتفرم‌های معاملاتی در خارج از کشور در واقع برای حرفه‌ای‌ها‌ طراحی شده‌اند و عملکردهای جدید را ارائه می‌دهند و همه ویژگی‌ها‌ و محصولات را بدون در نظر گرفتن قابلیت‌های کاربری آن جمع آوری کرده که این به نوبه خود باعث می‌شود بسیاری از تازه واردان در این بازار دلسرد شوند.

تصور کنید یک کاربر معمولی برای خرید بیت کوین از یک صرافی ارز دیجیتال بازدید می‌کند. با‌این حال، با غرق شدن در انبوهی از اطلاعات مانند قراردادهای تحویل و گزینه های اروپایی، او  شاید اصلاً نداند چگونه بیت‌کوین بخرد.‌ آیا واقعا چنین پلتفرم هایی برای عموم مردم طراحی شده‌اند؟ کسانی که چنین پلتفرم‌هایی را راه‌اندازی می‌کنند ‌فکر می‌کنند که کاربران ممکن است به چنین اطلاعاتی نیاز داشته باشند، اما مهم‌ترین واقعیت را نادیده می‌گیرند که برای اکثر کاربران، اولین تجارت ارز دیجیتال کار آسانی نیست.

فناوری رمزارز و کریپتو

فناوری‌های رمزارز غیرمتمرکز در وهله اول برای خدمت به عموم ‌ایجاد شده‌اند. همه کاربران کریپتو سزاوار احترام هستند، نه تنها‌حرفه‌ای‌ها، بلکه سرمایه گذاران خرد نیز سزاوار دسترسی به صنعت کریپتو هستند. عدم استفاده کاربران مبتدی و خرده‌فروشی از این پلتفرم‌ها در تضاد با هدف و ماموریت اصلی بخش ارزهای دیجیتال است که این خود باعث شکستن انحصار مالی می‌شود.

به همین منظور، ما برای رفع این مشکل کاربران در مورد صنعت ارز دیجیتال و شکستن انحصار مالی تلاش می‌کنیم. ما می‌خواهیم ‌این پیام را برسانیم که تجارت رمزارزها‌ یک میدان بازی مالی یکسان و مساوی است و این به هیچ وجه مختص گروه خاصی از مردم نیست. ما پُلی ساخته‌ایم که کاربران را با فضای ارزهای دیجیتال به راحتی متصل می‌کند. صرافی کوینکس به عنوان دروازه‌ای به بازار ارزهای دیجیتال، به کاربران کمک می‌کند تا هر تراکنش رمزارز را به راحتی انجام دهند.

 

سوال : شعار صرافی کوینکس شامل ارتقای تنظیمات استراتژیک از نظر برند، محصول و فناوری است. آیا می‌توانید چشم انداز ‌آینده و برنامه های استراتژیک صرافی کوینکس را روشن کنید؟

پاسخ: صرافی کوینکس از طریق محصولات، لیست توکن‌ها، خدمات کاربری وکریپتو ، تجارت ارزهای دیجیتال را آسان‌تر می‌کند.

در ابتدا، وقتی صحبت از محصولات به میان می‌آید، ما هرگز عملکردها و کارایی خود ‌را روی هم ‌انباشته نمی‌کنیم. درعوض، کوینکس به این پایبند است که عملکردهای کافی و رضایت بخش را ارائه دهد. برخلاف بسیاری از صرافی‌ها ‌که تعداد زیادی کارکرد اضافی را ارائه می‌کنند، کوینکس واژه «آسان‌تر» را دنبال می‌کند.‌ این بدان معنا نیست که کارهای کمتری می‌توانید در صرافی کوینکس انجام دهید. برعکس، هدف ما‌ این است که با ساختن محصولاتی که نیازهای واقعی را برآورده می‌کنند، پیچیدگی را به سادگی تبدیل کنیم.

علاوه بر‌این، ما به فهرست توکن‌ها ‌نیز اهمیت زیادی می‌دهیم. CoinMarketCap نزدیک به ۲۰۰۰۰ نوع دارایی رمزارز را در سراسر جهان نشان می‌دهد. با‌این حال، بسیاری از آن‌ها‌ شاید با ریسک زیادی همراه باشند. اما امروزه مشاهده می‌کنیم اکثر پلتفرم های معاملاتی از کمبود تنوع یا دارایی های کش یا غیرمفید رنج می‌برند. به همین دلیل است که تیم تحقیقاتی کوینکس زمان زیادی را صرف غربالگری رمز ارزهای موجود در بازار می‌کند. تا حدی که صرافی کوینکس، کاربران را از ریسک نجات داده و به آن‌ها‌ اجازه می‌دهد به راحتی در دارایی‌ها‌ سرمایه‌گذاری کنند و حجم مشغله و کاری کاربران را به حداقل برسانند.

درآخر ، صرافی کوینکس بر خدمات کاربری تأکید دارد. در کوینکس ، ما خدمات کاربری حرفه‌ای، کارآمد و قابل توجهی را ارائه می‌دهیم. اغلب مبتدیان محصولات مرتبط با رمزارز را اشتباه می‌گیرند. اما آن‌ها‌ همیشه می‌توانند به راهنمای تصویری بصورت مبتدی، اسناد کمکی جامع و پشتیبانی کاربریِ بشردوستانه ما مراجعه کنند. صرافی کوینکس به هر کاربر عادی از طریق دادن خدمات درجه یک، احترام می‌گذارد.

 

سوال : در مقایسه با گذشته، بسیاری از سرمایه گذاران حرفه‌ای مانند شرکت‌های خصوصی بزرگ، صندوق‌های مالی تأمینی و مدیران دارایی به بازار کریپتو پیوسته‌اند. آیا ‌این آستانه سرمایه گذاری در فضای کریپتو را بالا می‌برد؟‌ آیا سرمایه گذاران خرد هنوز در چنین بازاری شانس دارند؟

پاسخ: سرمایه گذاران حرفه‌ای و سرمایه گذاران خرد در یک رابطه مقابل و متضاد نیستند.‌ این واقعیت وجود دارد که اگر سرمایه‌گذاران بیشتری به‌این صنعت پیوسته‌اند به منزله شناخت بازار است و نقدینگی بیشتری را به فضای کریپتو تزریق می‌کنند. طبیعی است که یک بازار مستقر، سرمایه گذاران مختلف را جذب کند، اما ‌این بدان معنا نیست که فرصتی برای سرمایه گذاران خرد وجود ندارد.

بازار رمز ارزها‌یا بازارهای مالی معمولی؟ مسئله‌این است!

در یک بازار مالی متعارف، بانک‌های سرمایه‌گذاری بزرگ، ذاتا متمرکز هستند. یک شرکت قبل از ‌اینکه عمومی ‌شود باید یک فرآیند پیچیده را طی کند. به‌این ترتیب، سهام را فقط می‌توان از طریق مؤسسات بزرگ منتشر کرد. در حالی که بازارهای اولیه منحصر به سرمایه گذاران حرفه‌ای است. از سوی دیگر، اگر سرمایه گذاران خرد را از‌ این روند دور نگه داشته شوند، چنین انحصار متمرکزی متحمل هزینه‌های گرانی می‌شود. اساساً، انتشار سهام، وجوه را به تیم‌های پروژه ارائه می‌دهد و فرصت‌های سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران ‌ایجاد می‌کند. در همین حال، بازیگران واسطه مانند بانک های سرمایه گذاری و شرکت های خصوصی بزرگ، کارایی سرمایه را بهبود نمی‌بخشند. فناوری‌های بلاک چین و رمز ارزها‌ راه‌حل غیرمتمرکز جدیدی را به ارمغان آورده‌اند که به سرمایه‌گذاران خرد اجازه می‌دهد مستقیماً از طریق IDO و IEO در بازارهای اولیه شرکت کنند و در نتیجه انحصار سرمایه‌گذاران حرفه‌ای را از بین ببرند.

«عرضه اولیه صرافی غیرمتمرکز یا ]IDO مخفف Offering InitiInitial Dex  [ روشی برای جذب سرمایه از طریق امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای است؛ یک توکن برای رونمایی و جمع آوری سرمایه در یک صرافی غیرمتمرکز قرار می‌گیرد و عرضه اولیه صرافی Initial Exchange Offering فروش یک توکن است که از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال، نظارت می‌شود.  در صورتیکه قبل از آن روی ICO‌ ها ‌نظارتی نبود و بیشتر آن‌ها‌ کلاهبرداری بودند.»

در چند سال گذشته، ما شاهد تلاش‌های بسیاری زیادی در صنعت ارزهای دیجیتال بوده‌ایم که شامل DeFi، meme و Play-to-Earn می‌شود. بسیاری از‌این دسته‌بندی‌های جدید نه توسط معامله گران حرفه‌ای ‌ایجاد و نه برای موسسات بزرگ طراحی شده‌اند. به هخمین جهت بخش رمزارزها ‌اکنون برای همه قابل دسترسی است، به ‌این معنی که هر سرمایه‌گذار ‌این فرصت را دارد که از ارزهای دیجیتال سود ببرد.

سوال : در طول دو سال اخیر رشد چشمگیرِ صرافی کوینکس، همیشه تجربیات و خواسته های کاربر را در اولویت قرار داده است. چگونه می‌توانید  واژه «آسان‌تر» را در طول تکرارهای ثابت محصولات عملی کنید؟ در‌آینده، اولویت های شما برای ساده سازی تجربه معاملات چیست؟

پاسخ: ما هنگام ارتقای محصولات در صرافی کوینکس بر مکانیسم‌ها، تعامل و هدایت محتوا تمرکز کرده‌ایم. کاربران از یک محصول برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود استفاده می‌کنند. به‌این ترتیب، “ساده تر” به ‌این معنی است که ما باید به کاربران در رسیدن به چنین اهدافی در سریع‌ترین زمان ممکن کمک کنیم. در مورد مکانیسم های محصول، امیدواریم که کاربران بتوانند از طریق ساده‌ترین عملیات به اهداف خود برسند. به عنوان مثال، Swap، یک ویژگی جدید که اخیرا توسط کوینکس راه اندازی شده است، به کاربران کمک می‌کند تا به یک هدف ساده دست یابند، یعنی تعویض یک نوع ارز دیجیتال با دیگری. برخلاف سایر محصولات سوآپ که اغلب از کاربران می‌خواهند شرایط پیچیده‌ای مانند تغییرات ، قیمت بازار و محدود را در نظر بگیرند، سوآپ در صرافی کوینکس، توسط مجموعه‌ای از الگوریتم‌های هوشمند توسعه‌یافته‌ی مستقل پشتیبانی می‌شود، که فقط کاربران را ملزم می‌کند تا ارزهای دیجیتال هدف و مقدار مبادله را وارد کنند و همه این امکانات توسط کوینکس انجام می‌شود. با سوآپ، کاربران از تبدیل سریع با قیمت های عالی بهره‌مند می‌شوند.

به غیر از مکانیسم‌ها، ما به تعامل نیز اهمیت می‌دهیم که این تعامل صفحه وب و راهنمای تصویری را پوشش می‌دهد. کوینکس به جای انباشته کردن تمام عملکردها ‌و اطلاعات در یک صفحه، محتوای ساده‌ای را دنبال می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد عملکرد مورد نیاز خود را در نگاه اول تشخیص دهند. علاوه بر‌این، ما به بهبود معرفی و توضیحات محصول خود را در دستور کار قرار داده‌ایم و به همه کاربران کمک می‌کنیم تا از طریق عبارات ساده و تصویری، بلافاصله با صرافی کوینکس شروع به کار کنند.

کلام آخر

هایپو یانگ در طول مصاحبه همچنین اشاره کرد که بهبود تجربیات کاربر یک فرآیند بی پایان است. به گفته وی، توسعه محصول نیازمند تلاش بی وقفه است. صرافی کوینکس اصرار دارد که دارایی‌های رمزارز باید در دسترس عموم قرار گیرد. هدف آن “شکستن انحصاری‌های مالی” و تلاش برای “ساده تر” کردن، با طراحی کاربر محور [UCD]یا توسعه کاربر محور [UDD] با بهبود محصولات است. ما با ذکر همه دلایلی که بیان شد باور داریم با تلاش‌های صرافی کوینکس، بخش تجارت رمز ارزها ‌فرصت‌های جدید بیشتری را برای سرمایه‌گذاران و خرده‌فروشان فراهم می‌کند.

2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

یک نظر

  • آفرین واقعا مطلب کاملی بود

  • نمایش کامنت بیشتر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *