برنامه بزرگترین ماینر چین برای انتقال به آمریکای شمالی

برنامه بزرگترین ماینر چین برای انتقال به آمریکای شمالی

ژیانگ ژوئر مسئول یکی از بزرگترین استخرهای ماینینگ چین در اظهارات اخیر خود گفته به دلیل ممنوعیت ماینینگ بیت کوین دیگر به سرمایه گذاران چینی خدمات ارائه نمی دهد. او همچنین از برنامه های خود برای انتقال به آمریکای شمالی سخن گفته است.

مقامات چینی تعطیلی فعالیت های استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال را به منظور تبعیت از برنامه های کاهش آلودگی محیط زیست توسط دولت این کشور آغاز کرده اند. با گسترش نظارت دولت، استخرهای ماینینگ بزرگ چینی قصد دارند با وجود ده برابر بودن هزینه ها در کشورهای دیگر، به خارج از مرزهای چین نقل مکان کنند.

با اینکه معاملات ارز دیجیتال در این کشور محدود است، ماینینگ محبوبیت خاصی دارد و بخش اعظم هش پاور شبکه بیت کوین از چین تامین می شود. سخت گیری و تعطیلی تاسیسات ماینینگ در چین چیز جدیدی نیست اما برنامه های زیست محیطی باعث شده در برخی استان های این کشور ماینینگ به عنوان مانع بزرگی برای برآوردن اهداف برنامه های زیست محیطی شناخته شود.

اگرچه قبلا هم دولت چین در این مورد مواضع منفی داشته اما این بار روش سخت گیرانه تری را در پیش گرفته به نحوی که دارندگان بزرگترین استخرهای ماینینگ به این نتیجه رسیده اند که استخراج ارز دیجیتال در مقیاس وسیع در این کشور دیگر عملیاتی نیست و تنها ماینرهای کوچک می توانند ماینینگ خانگی را انجام دهند.

تعطیلی تاسیسات بزرگ ماینینگ در چین از نظر بعضی تحلیل گران یک خبر بنیادی صعودی به شمار می رود زیرا در نهایت به تمرکززدایی هش ریت استخراج بیت کوین منجر می شود.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع: کوین گیپ
اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *