تحلیل قیمت لایت کوین ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

تحلیل قیمت لایت کوین 22 اردیبهشت 1400

قیمت لایت کوین پس از رسیدن به ۳۱۰ دلار با مومنتوم صعودی قوی خود موفق شد از ۳۸۰ دلار هم عبور کند. با این وجود فعالیت شدید گاوی، موجب حرکات نوسانی قیمت شده است.

نکات مهم تحلیل:

  • انتظار می رود قیمت لایت کوین در محدوده ۳۷۰ رفتار حاشیه ای داشته باشد.
  • نزدیک ترین مقاومت در ۴۰۰ دلار قرار گرفته است.
  • در سطح ۳۵۰ دلار، نزدیک ترین حمایت وجود دارد.

کلیت بازار در ۲۴ ساعت گذشته احساسات صعودی را تجربه کرده است. اکثر رمزارزها در تایم فریم های مختلف افزایش قیمت داشته اند. بیشترین افزایش قیمت را ریپل و کاردانو با ۳.۷۶ و ۶.۲۶ درصد تجربه کرده اند. بیت کوین و اتریوم نیز عملکرد مثبت ۲.۵۵ و ۹.۲۵ درصدی داشته اند.

اندیکاتورهای تکنیکال لایت کوین / تتر

نمودار 4 ساعته لایت کوین / تتر

نمودار ۴ ساعته لایت کوین / تتر

در میان اندیکاتورهای تکنیکال، مکدی افت مومنتوم صعودی را نشان می دهد. با اینکه هیستوگرام همچنان قرمز است، کاهش سایز آن مشخص است. در میان میانگین های متحرک، EMA 12 همچنان پایین تر از EMA 26 قرار دارد. فاصله بین این دو خط کم است و احتمال برعکس شدن آنها وجود دارد.

RSI اکنون در منطقه خنثی کمی بالاتراز سطح ۵۶ قرار گرفته و سیگنال خاصی را نشان نمی دهد. . در حال حاضر، حرکت کوچکی به سمت منطقه اشباع فروش صورت گرفته که نشان دهنده افزایش فشار خرسی در قیمت فعلی است.

باندهای بولینگر در حال حاضر عریض هستند  و با قدرت گرفتن فروشندگان به سرعت در حال نزدیک شدن به هم هستند. نزدیک شدن این باندها گویای افت نوسان قیمت لایت کوین در کوتاه مدت است. علاوه بر این، قیمت بالاتر از خط میانی باندها در حال تقویت می باشد و باندها در چند کندل بعدی به سمت پایین متمایل خواهند بود.

به طور کلی در تحلیل تکنیکال ۴ ساعته سیگنال خرید با ۱۴ اندیکاتور از مجموع ۲۶ اندیکاتور اصلی صادر شده که برتری حرکت صعودی را نشان می دهد. در سوی دیگر تنها ۲ اندیکاتور سیگنال فروش داده اند. ۱۰ اندیکاتور هم در حالت خنثی هستند و هیچ سیگنالی را ارائه نمی کنند.

تحلیل تکنیکال ۲۴ ساعته نیزاین دیدگاه را تایید می کند. ۱۵ مورد از ۲۶ اندیکاتور حرکت صعودی را نشان می دهند. در حالی که تنها ۲ اندیکاتور سیگنال فروش صادر کرده  و همزمان ۹ اندیکاتور هم خنثی می باشند.

پیش بینی قیمت لایت کوین

لایت کوین  برای عبور از مقاومت ۴۰۰ دلار با فشار فروش قوی مواجه شده و این کار را برای شکسته شدن این سطح سخت کرده است.. تحلیل کوتاه مدت دیدگاه خرسی را ارائه می کند اما تحلیل میان مدت دیدگاه صعودی دارد. البته در هر دو جهت نبود مومنتوم کافی مشخص است و بنابراین انتظار می رود قیمت لایت کوین تا زمانی که برای افزایش مجدد تثبیت شود به حرکت حاشیه ای خود ادامه دهد.

 

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *