اعلام پشتیبانی مسترکارت از ارز دیجیتال

۲۳ بهمن ۱۳۹۹
اعلام پشتیبانی مسترکارت از ارز دیجیتال

مسترکارت اعلام کرده برای تقریبا یک میلیارد کاربر خود امکان خرج کردن ارز دیجیتال در بیش از ۳۰ میلیون شرکت تجاری را فراهم می کند. البته هنوز مشخص نیست مسترکارت از کدام ارزها پشتیبانی خواهد کرد.

مسترکارت برنامه های خود برای پشتیبانی از ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ را اعلام کرده است. با این کار بیش از یک میلیارد کاربر می توانند دارایی های دیجیتال خود را در بیش از ۳۰ میلیون شرکت تجاری خرج کنند.

جذب مشتریان جدید و وفاداری به مشتریان سابق

این شرکت معتقد است این اقدام باعث جذب مشتریان جدید به شرکت های تجاری شده و وفاداری آن ها به مشتریان سابق که در حال مهاجرت از گزینه های سنتی فیات به دارایی های دیجیتال هستند را نیز مستحکم تر می کند.

با اینکه این غول پرداخت از برنامه هایش برای پشتیبانی از استیبل کوین ها به دلیل مسئولیت و امنیت آنها سخن گفته اما از ارز دیجیتال خاصی نام نبرده است. البته ۴ معیار اصلی برای انتخاب دارایی ها در آینده توسط مستر کارت مطرح شده است. این معیارها عبارت اند از: حمایت قوی از مصرف کننده شامل حریم خصوصی و امنیت مشتریان، احراز هویت قوی، تابعیت از قوانین و مقررات محلی و ثبات به عنوان یک روش پرداخت.

مسترکارت همچنین اعلام کرده در حال رایزنی با چندین بانک مرکزی بزرگ در جهان است تا از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC هم پشتیبانی نماید.

پس از افزایش تقاضای مشتریان برای خرید ارزهای دیجیتال در چرخه گاوی اخیر مسترکارت تصمیم به پشتیبانی از ارزهای دیجیتال گرفته است. روی آوردن مسترکارت به ارز دیجیتال در راستای افزایش اقبال شرکت های حقوقی از جمله تسلا، پی پل و … صورت گرفته است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *