هشدار متامسک درباره روبات جدید فیشینگ

در یکی از جدیدترین مدل های کلاهبرداری، از کاربران متامسک خواسته شده کلمات بازیابی خود را در گوگل داک به عنوان یک پورتال رسمی پشتیبانی وارد کنند.

متامسک به کاربران خود درباره ربات جدیدی که برای سرقت عبارات کلیدیشان تلاش می کند هشدار داده است. آنها در توئیتی اعلام کرده اند این ربات کاربران را به یک پورتال پشتیبانی فوری هدایت می کند. در آنجا افراد باید کلمات خصوصی بازیابی خود را در یک فرم گوگل داک وارد نمایند.

این فرم کلمات خصوصی موردنیاز برای بازیابی اطلاعات کیف پولها را ثبت می کند. به این ترتیب کلاهبرداران به راحتی می توانند تمامی موجودی کیف پول های کاربران را تخلیه نمایند.

متامسک همچنین اعلام کرده هیچ سیستم پشتیبانی که مبتنی بر گوگل داک باشد ندارد و کاربران در صورت نیاز به پشتیبانی باید از طریق گزینه “Get Help” در خود اپلیکیشن کیف پول متامسک استفاده کنند تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرند.

متامسک کاربران را تشویق کرده که کلاهبرداری های مرتبط با این کیف پول و خدمات آن را از طریق خود برنامه گزارش کنند. با وجود هشدار متامسک، برخی کاربران از قبل قربانی این کلاهبرداری شده اند و راه حلی برای بازگرداندن سرمایه خود ندارند.

متامسک به دلیل محبوبیت در بین کاربران به عنوان یکی از بهترین اهداف برای هکرها و کلاهبرداران شناخته می شود. در روز سه شنبه گذشته توسعه دهنده این کیف پول اعلام کرده بود رکورد ۵ میلیون کاربر فعال ماهانه برای متامسک ثبت شده است.

توصیه ایمنی به کاربران

به کاربران توصیه می شود علاوه بر استفاده از کیف پول های امن, هرگز کلمات خصوصی کیف پول های خود را آشکار نکنند. بهترین کار این است که این کلمات را به صورت دیجیتالی هم ذخیره نکنند و تنها آنها را بر روی کاغذ یادداشت کرده و در جای امنی نگه داری نمایند تا امکان دسترسی غیر را به حداقل برسانند.

برای اطلاع بیشتر از کلاهبرداری های این حوزه می توانید به صفحه دیده بان کلاهبرداری های ارز دیجیتال مراجعه نمایید.

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *