ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
هک شدن پی نتورک و ازدست رفتن 277 بیت کوین

پی نتورک (Pnetwork) یک پروتکل بریج چند زنجیره ایست که هک شده و ۲۷۷ سکه pbtc (نسخه بریج بیت کوین در این شبکه) را در اسمارت چین بایننس از دست داده است.

این پروتکل اعلام کرده یک حمله کننده با استفاده از یک باگ موجود در کدبیس آن توانسته کنترل بیت کوین ها را به دست بگیرد. قراردادهای تحت بریج همچنان در حال فعالیت هستند اما معیارهای امنیتی پیشرفته تری برای آنها فعال شده است.

پی نتورک که یک پروتکل بریج دیفای (تأمین مالی غیرمتمرکز) است به کاربران خود اطلاع داده که قربانی یک حمله هکری قرار گرفته و ۲۷۷ بیت کوین را در این حمله از دست داده است. پی نتورک انتقال دارایی هایی از جمله بیت کوین و اتر را در میان زنجیره ها و شبکه های مختلف تسهیل می کند.

پی نتورک گزارش داده که از یک باگ موجود در کدبیس آن برای انجام این حمله استفاده شده است. این باگ به حمله کننده امکان داده تا ۲۷۷ بیت کوین که به اسمارت چین بایننس انتقال داده شده را تخلیه کند. بریج ها و شبکه های دیگر از این حمله آسیبی ندیده اند. تیم این پروتکل این باگ را پیدا کرده و برای تعمیر آن یک پچ معرفی کرده است. آنها در توییتی اعلام کرده اند:

“بریج ها در حال بازبینی مجدد برای جلوگیری از آسیب های مشابه اند. این بریج ها به تدریج در چند روز آینده فعال خواهند شد.”

جایزه در ازای بازگشت سرمایه های سرقتی

پی نتورک برای حمله کنندگان هم پیامی صادر کرده و از آنها خواسته سرمایه ها را در ازای دریافت یک جایزه بازگردانند:

“به هکر کلاه سیاه. اگرچه احتمال آن کم است اما در صورت بازگشت سرمایه ها پاداش ۱۵۰۰۰۰۰ دلاری پرداخت خواهیم کرد. متأسفانه یافتن نقاط آسیب پذیر جزئی از برنامه است اما هدف همه ما ادامه رشد اکوسیستم دیفای است و بازگرداندن سرمایه ها گامی در این راستاست.”

منبع:news.bitcoin.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.