ورود
اتهام جدید کمیسیون بورس به ریپل

اتفاقات جدیدی پیرامون پرونده ریپل صورت گرفته که می تواند بر جریان بازار این ارز اثر بگذارد.

پس از رد شدن درخواست دسترسی کمیسیون بورس آمریکا (SEC) به صورتحساب های بانکی ریپل توسط قاضی پرونده، اتفاقات جدیدی در حال رخ دادن است. این تصمیم از نظر سرمایه گذاران یک پیروزی بزرگ بود که باعث هجوم خریداران به صرافی ها شد.

در نتیجه افزایش فشار خرید، ارزش این ارز دیجیتال ۲۴۰ درصد افزایش یافت. قیمت ریپل توانست با یک رالی صعودی از کف ۰.۵۸ دلار در چهارم آوریل به قله سه ساله ۱.۹۶ در ۱۴ آوریل دست یابد.

برخی تریدرها از این فرصت برای سیو سود استفاده کردند و این باعث اصلاح ۴۰ درصدی قیمت ریپل شد. این اصلاح در ۲۴ ساعت گذشته پس از مطرح شدن اتهام جدیدی علیه ریپل شدت گرفته است.

به گزارش میهن سیگنال، طبق اعلام نهاد نظارتی مالی آمریکا، این استارتاپ در تلاش است به سوابق داخلی که ربطی به شکایت فعلی ندارد دسترسی پیدا کند. این اقدام باعث می شود در این مبارزه حقوقی تمرکز از روی نقاط قوت پرونده برداشته شود و جنگ به بازبینی اسناد کشیده شود.

کمیسیون بورس ادعا کرده است: “مدافع به دنبال شواهد مرتبط نیست بلکه می خواهد SEC را به ستوه درآورد، توجه را از نقاط مثبت پرونده دور کند و SEC را غرق در بازبینی اسناد نماید.”

ترس در سرمایه گذاران ریپل

پس از اعلام این اتهام، ترس سرمایه گذاران ریپل را فراگرفته است. در واقع تعداد آدرس های با یک تا ده میلیون ریپل در ۴۸ ساعت اخیر ۰.۳۳ درصد افت کرده است. همچنین چهار نهنگ طی مدت زمان کوتاهی شبکه را ترک کرده یا توکن های خود را توزیع کرده اند.

ممکن است این افت تعداد سرمایه گذاران عمده ریپل کم به نظر برسد. اما زمانی که بدانید آنها بین ۱.۱۰ تا ۱۱ میلیون دلار از این توکن در اختیار دارند متوجه خواهید شد که افزایش فشار فروش در این حجم می تواند به معنی میلیون ها دلار باشد.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:cryptoslate
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *