ارز rune چیست؟ | آیا ارز رون ارزی آینده دار است؟

۱۱ دی ۱۴۰۱
ارز rune چیست؟

THORChain یک پروتکل نقدینگی غیرمتمرکز زنجیره ای است که به کاربران اجازه می دهد دارایی های خود را بین شبکه های بلاک چین مختلف مبادله کنند. ارز rune رمزارز بومی این پروتکل است.

یکی از مهم ترین نوآوری هایی که در فضای مالی غیرمتمرکز (DeFi) به وجود آمده، مدل بازارساز خودکار (AMM) است. AMM به کاربران اجازه می دهد تا نسبت خاصی از ارزهای دیجیتال را در یک استخر نقدینگی سپرده گذاری کنند. سپس شرکت کنندگان می توانند از این وجوه ادغام شده برای انجام معاملات استفاده کرده و ارزهای دیجیتال ادغام شده را به عنوان جفت معاملاتی مورد معامله قرار دهند.

THORChain راه حلی را در قالب یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) بر اساس کیت توسعه نرم افزار Cosmos ارائه می دهد. پروتکل مبتنی بر AMM آن، فناوری موردنیاز برای مبادله ارزهای دیجیتال را بین بلاک چین هایی که قبلاً غیرقابل همکاری بودند، فراهم می کند.

توکن رون (RUNE)، شبکه THORChain را تقویت می کند. RUNE به عنوان یک توکن جفت سازی استفاده می شود. به این ترتیب، RUNE به عنوان دومین توکنی عمل می کند که کاربران برای انجام معاملات در استخر نقدینگی سپرده گذاری می کنند. ارز rune همچنین برای پرداخت هزینه ها، ایجاد مبنایی برای حاکمیت و ایمن سازی شبکه THORChain استفاده می شود.

ارز رون (rune) چیست؟

به چپ و راست بکشید.
نام ارز دیجیتال THORChain (THORChain)
نام اختصاری RUNE
قیمت THORChain ۶.۵۴ دلار
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۵۳
حجم معاملات روزانه ۲۳۳,۲۰۵,۸۶۶ دلار
عرضه ی کل ۴۱۲,۷۵۸,۲۶۵ دلار
مقدار در گردش ۳۳۴,۵۰۶,۲۸۹ دلار
وب سایت رسمی https://thorchain.org/
وایت پیپر https://github.com/thorchain/Resources/tree/master/Whitepapers/THORChain/whitepaper-en.md

THORChain به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی دارایی های دیجیتالی خود را در طیف وسیعی از شبکه ها، بدون از دست دادن نظارت کامل بر آنها مبادله کنند. با THORChain، کاربران می توانند یک دارایی را با دیگری در یک محیط بدون مجوز، بدون نیاز به دفتر های سفارش برای تأمین نقدینگی تعویض کنند. در عوض، قیمت های بازار از طریق نسبت دارایی ها در یک مجموعه حفظ می شوند.

rune توکن بومی پلتفرم THORChain است. این توکن به عنوان ارز پایه در اکوسیستم THORChain استفاده می شود و همچنین برای حاکمیت پلتفرم و حفظ امنیت آن، به عنوان بخشی از مکانیسم های مقاومت THORCchain به کار می رود زیرا گره های THORChain باید حداقل ۱ میلیون و ۳۰۰۰۰۰ توکن rune را برای مشارکت در فرایند اجماع چرخشی متعهد کنند.

THORChain با یک عرضه اولیه از طریق Binance DEX در جولای ۲۰۱۹ تأمین مالی شد. شبکه تک زنجیره ای آن در آوریل ۲۰۲۱ شروع به کار کرده و ارتقای چند زنجیره ای در آوریل ۲۰۲۱ انجام شد. Mainnet شبکه ارز rune از ژوئن ۲۰۲۲ فعال است.

بنیانگذاران پلتفرم THORChain چه کسانی هستند؟

به گفته نماینده رسمی THORChain، این پلتفرم هیچ مدیرعامل، بنیانگذار و مدیری ندارد. در عوض، Gitlab با گره ها به عنوان تصمیم گیرندگان نهایی در مورد اینکه کدام پایگاه کد اجرا شود، توسعه بیشتر پروتکل را سازماندهی می کند.

کسانی که در حال حاضر روی این پروژه کار می کنند تا حد زیادی ناشناس هستند. یک نماینده رسمی THORChain بیان کرده است که این ناشناس بودن برای “حفاظت از پروژه و اطمینان از عدم تمرکز آن است.”

در این زمینه یک توییت توسط تیم این پروژه سازوکار این پروژه و حفظ امنیت آن با یک تیم ناشناس را این گونه بیان می کند:

«توسعه دهندگان با ارسال کد برای گره های شبکه کار می کنند، کدی که سیستم را ارزشمندتر می کند.

گره ها برای تأمین کنندگان نقدینگی با ایمن سازی دارایی ها و آنلاین بودن کار می کنند.

ارائه دهندگان نقدینگی سرمایه ای را که در بازار برای مبادله کنندگان و آربیتراژورها قرار داده می شود به ارمغان می آورند.

مبادله کنندگان و آربیتراژها هزینه هایی را پرداخت می کنند که باعث فعالیت اقتصادی در شبکه می شود.»

ویژگی های منحصربه فرد ارز رون (rune) کدامند؟

شبکه ارز rune از یک سیستم منحصربه فرد برای کمک به کاهش مسئله «زیان های دائمی» یا زیان های موقتی که یک ارائه دهنده نقدینگی می تواند هنگام مشارکت در استخرهای نقدینگی تجربه کند، استفاده می کند. این امر با استفاده از کارمزد مبتنی بر لغزش برای کمک به اطمینان از ماندن نقدینگی در جایی که موردنیاز است، به این مهم دست می یابد.

THORChain طیف وسیعی از فناوری های جدید، از جمله ماشین حالت، ماژول امضاکننده Bifröst و پروتکل TSS را برای تسهیل تبادل توکن های زنجیره ای بدون نیاز به مجوز را با هم ترکیب می کند. با همکاری همه اینها در پشت صحنه، این پلتفرم را حتی برای معامله گران بی تجربه قابل استفاده خواهد بود.

این پروتکل سودمحور نیست. تمام هزینه های ایجاد شده توسط پروتکل مستقیماً به شرکت کنندگان می رسد. اپراتورهای گره و ارائه دهندگان نقدینگی و تیم هیچ سودی نمی برند. اعضای تیم هم مانند دیگران  فقط با نگه داشتن RUNE پاداش دریافت می کنند.

توکن RUNE در حال حاضر بر روی چندین بلاک چین، از جمله بایننس چین (به عنوان توکن BEP-2) و اتریوم (به عنوان یک توکن ERC-20) در دسترس است، اما پشتیبانی از این شبکه ها به نفع شبکه بومی RUNE پایان خواهد یافت.

THORChain با استفاده از Cosmos SDK ساخته شده است و توسط مکانیزم اجماع Tendermint نیرو می گیرد. این شبکه از طریق یک سیستم اثبات سهام جدید به نام BFT که تعداد زیادی اعتبارسنج در آن با هم کار می کنند تا بلوک های تراکنش را پیشنهاد داده و نهایی کنند، از حملات ایمن نگه داشته می شود.

فراتر از این، قراردادهای هوشمند THORChain توسط چندین شرکت امنیتی شخص ثالث، از جمله توسط Certik که هیچ آسیب پذیری ندارد، ممیزی شده است.

ارز رون (rune) را از کدام صرافی ها بخریم؟

ارز رون (rune) را از کدام صرافی ها بخریم؟

صرافی های ارز رون – عکس از سایت کوین مارکت کپ

صرافی های خارجی که ارز رون دارند عبارتند از:

  • بایننس
  • یونی سواپ
  • سوشی سواپ و…

صرافی های ایرانی که ارز رون دارند عبارتند از:

ارز rune یک ارز دیجیتال محبوب است که برای خرید و تجارت در تعداد زیادی از پلتفرم های صرافی متمرکز و غیرمتمرکز در دسترس است. برجسته ترین آنها رابط های بایننس (متمرکز) و THORCchain هستند که در THORSwap (غیرمتمرکز) یافت می شوند.

بهترین کیف پول های ارز رون (rune) کدامند؟

بهترین کیف پول های ارز رون (rune) کدامند؟

کیف پول های ارز رون – عکس از سایت کوین مارکت کپ

آینده ارز رون (rune) چگونه است؟

آینده ارز رون (rune) چگونه است؟

روند قیمتی ارز رون – عکس از سایت کوین مارکت کپ

محدوده قیمت فعلی THORCchain ممکن است توجه بسیاری از معامله گران را به سمت خود جلب کند. احتمالاً THORChain برای مدت طولانی در قیمت فعلی خود ثابت خواهد ماند. انتظار می رود تا سال ۲۰۲۳، RUNE حداکثر ۲.۹۰ دلار ارزش داشته باشد. اگر بازار صعودی شود، حداقل قیمت می تواند تا ۲.۴۵ دلار افزایش یابد.

برای پیش بینی بلندمدت قیمت ارز rune، تحلیل پایه آن ضروری است. اما در کل استقلال اقتصاد دیجیتال، این رمزارز را ایده آل می کند. با توسعه DAPP ها و ارز های پایدار، این شبکه گزینه های پرداخت قابل برنامه ریزی رقابتی، تدارکات و ذخیره سازی را ارائه می دهد. اگر سرمایه گذاران بیشتری جذب این ایده شوند، این احتمال وجود دارد که میانگین قیمت RUNE تا سال ۲۰۲۴ به حدود ۳.۷۳ دلار افزایش یابد. برای سال ۲۰۲۴، این رمزارز می تواند حداکثر قیمت ۴.۲۶ دلار و حداقل سطح قیمت ۳.۶۱ دلار را لمس کند.

منابع:

https://coinmarketcap.com/currencies/thorchain/

https://www.kraken.com/en-gb/learn/what-is-thorchain-rune

https://technewsleader.com/en/price-prediction/thorchain

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارز rune چیست؟ | آیا ارز رون ارزی آینده دار است؟» با ما درمیان بگذارید.

6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

یک نظر

  • تا ۳۱ خرداد با احراز هویت در صرافی چنج کن، ۱۰۰ هزار ارز محبوب پپه دریافت کنین.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *